Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Masaż ciążowy
Autor Wiadomość
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2016-01-25, 05:02   Masaż ciążowy

Zima zimowa. Czas do wewnątrz, do środka. Biel za oknami się bieli. Puch otula miękkością krajobraz. Zadziewa się.

W brzuchach niektórych pań znacznie. I te brzuchy kochane kierują je na masaż. Intencje są różne, bo czasem jest to chęć ulgi w bólu pleców, czasem potrzeba relaksu, a czasem po prostu chwila dla siebie.

Nastał taki czas, że teraz dużo mam Klientek w ciąży. Rozkoszny czas. Odwiedza mnie spora ilość pań w stanie błogosławionym.

Z nowym Życiem pod sercem

Cieszy mnie fakt, że coraz więcej kobiet w ciąży traktuje ten czas z atencją. Chce i korzysta z niego. Z tego, co pięknego i dobrego sobą wnosi.

Cieszy mnie, że kobiety w ciąży wybierają się na masaże.

Cieszy mnie, że chcą celebrować czas bycia w stanie błogosławionym, jedynym, wyjątkowym.

Staram się kojącym dotykiem rozluźnić napięte mięśnie, rozplątać natłok myśli i ukoić rozkołysane emocje.

Delikatny masaż po powięzi, głaski, smyrania...wspierają moje starania, a ciepło bijące z maty rozłożonej na łóżku delikatnie rozluźnia napięcia w plecach. Pamiętam o stopach, dłoniach, twarzy, klatce piersiowej i oczywiście o plecach i cudownym brzuchu.

Za każdym razem, niezależnie od Klientki, dotykając jej brzucha przepływa przeze mnie ogromna fala wzruszenia.

Życie

Całkiem odrębna istota, która niebawem przyjdzie na świat.
Ze swoim na siebie w nim pomysłem.

A ja mam przywilej uczestniczyć w jakiejś części tego sprawiając masażem myśl, że dobry dotyk jest właściwy, że wspiera, dodaje energii, harmonizuje, relaksuje, otula, koi.

Korzystam z wizualizacji, którą Klientka odsłuchuje podczas masażu. To 10 minutowe pięknie poprowadzenie bardzo czułym i łagodnym głosem Klientki przez dany trymestr w którym aktualnie się znajduje.

W prezencie każda pani w ciąży otrzymuje ode mnie wizualizację Szczęśliwe rozwiązanie :-)

Coraz więcej z nas daje wiarę temu, co czuje i tym czuciem się kieruje, że właściwy dotyk jest potrzebny, zdrowy, ważny, że można, a nawet należy z niego czerpać i korzystać.

W drugiej części tego wpisu pojawią się zalety i przeciwwskazania masażu dla kobiet w ciąży oraz wrażenia z masażu moich Klientek.

z masazedlakobiet.blox.pl
 
     
Linki sponsorowane
namdu 

Wiek: 35
Dołączyła: 08 Mar 2016
Posty: 14
Wysłany: 2016-03-15, 12:39   

Wykupiłam taki masaż mojej przyjaciółce, która była w ciąży. Niestety nie wybrała się :( Ale słyszałam i dużo też czytałam, że tego typu masaże potrafią zdziałać cuda. Zarówno dla przyszłej matki, jak i dziecka.
 
     
TicTac 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Wrz 2016
Posty: 63
Wysłany: 2016-09-26, 19:18   

Kontrowersyjna sprawa z tym masażem. Mnie uczono żeby nie masować, ponieważ można wywołać poronienie, ewentualnie jeżeli już to do 12 tyg. masaż karku i obręczy barkowej.
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2016-09-26, 20:25   

TicTac napisał/a:
Kontrowersyjna sprawa z tym masażem. Mnie uczono żeby nie masować, ponieważ można wywołać poronienie, ewentualnie jeżeli już to do 12 tyg. masaż karku i obręczy barkowej.

wiedza medyczna sie zmienia z uplywem czasu.

sa specjalistyczne kursy
  
 
     
Dionizos 

Dołączył: 30 Wrz 2013
Posty: 12
Skąd: Łódź
Wysłany: 2016-09-26, 22:55   

Nie da się sprowokować akcji porodowej, czy poronienia masując spokojnie i delikatnie plecy i nogi, kiedy ciężarna leży wygodnie na boku. Ulga, odprężenie i relaks nie mają takich skutków.

Na podstawowych szkoleniach masażu ciągle wymienia się ciążę jako przeciwwskazanie. Trochę to już archaizm, ale z drugiej strony dobrze, żeby za masaże prenatalne nie brali się amatorzy bez praktyki zaraz po skończeniu kursu.
 
     
TicTac 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Wrz 2016
Posty: 63
Wysłany: 2016-09-27, 19:01   

Dionizos napisał/a:

Nie da się sprowokować akcji porodowej

Właśnie nie był bym taki pewny. Masując ingerujemy w układ nerwowy pobudzając receptory, i wysyłając setki impulsów nerwowych.
 
     
Dionizos 

Dołączył: 30 Wrz 2013
Posty: 12
Skąd: Łódź
Wysłany: 2016-10-01, 17:34   

Nie mam wątpliwości, że zmiana świadomości i nastawienia do masażu w ciąży będzie przebiegać powoli. Minie jeszcze wiele lat zanim poziom akceptacji tego będzie u nas podobny jak na Zachodzie. Ale na szczęście postęp, choć powolny, jest.

Trochę mi to przypomina, jak zmieniało się przyzwolenie na uprawianie seksu podczas ciąży. Sto lat temu, a może i nawet mniej, uważano, że seksu w ciąży nie wolno uprawiać, bo można uszkodzić płód albo wywołać poronienie. Dziś trudno znaleźć lekarza (choć ekstremiści zawsze się znajdą), który by zdecydowanie zalecał całkowitą wstrzemięźliwość seksualną podczas ciąży. Delikatny seks w odpowiednich pozycjach jest wręcz zalecany. Z wielu względów. Poczytajcie opinie współczesnych seksuologów i ginekologów. A na pewno wtedy lawina impulsów nerwowych jest nieporównywalnie większa i silniejsza niż podczas masażu. I krzywdy nikomu nie robi.

Dla jasności - nikogo nie namawiam. Masz obawy co do wykonywania masażu dla kobiety w ciąży - nie rób tego. Tak samo jeżeli kobieta się boi - niech nie idzie w tym czasie na masaż. To co mamy w głowie, nasze nastawienie ma zdecydowanie większy wpływ na reakcje naszego ciała niż delikatne rozcieranie, czy ugniatanie na plecach lub nogach.
 
     
danny1206

Dołączył: 14 Gru 2016
Posty: 22
Wysłany: 2017-02-16, 15:18   

Też bym się bał masowac kobietę w ciąży, bo obawiałbym sie ze moze zacząć rodzic. Też wiele czytałem o tym że masazem mozna wywołać skórcze porodowewiec wolałbym nie ryzykowac.
 
     
izabella_123

Dołączył: 17 Lut 2017
Posty: 12
Wysłany: 2017-02-17, 14:19   

Masaż w ciąży, hmm... Jakoś nie jestem przekonana do końca.
 
     
mirabel7 

Wiek: 41
Dołączyła: 26 Paź 2017
Posty: 1
Skąd: Władysławowo
Wysłany: 2017-10-26, 23:51   

Ciekawe, jakoś nie jestem przekonana. :)
 
     
TicTac 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Wrz 2016
Posty: 63
Wysłany: 2017-11-02, 19:57   

Ja pomimo kilkuletniej praktyki w zawodzie i głębszego zapoznania się z tematem raczej nie podioł bym się takiego masażu. Najlepiej niech się wypowie osoba robiąca takie masaże na co dzień(robiąca nie mająca je w ofercie)
 
     
Masaż Leczniczy 

Dołączyła: 02 Sty 2018
Posty: 8
Wysłany: 2018-01-15, 16:05   

Zgodnie z faktem, że ciąża to nie choroba, również nie występuje ona jako bezpośrednie przeciwwskazanie do wykonania masażu. Można mnożyć przykłady pozytywnego wpływu delikatnego masażu na kobietę w ciąży oraz płód, natomiast negatywne skutki bezpośrednio wynikające z zastosowania zabiegów masażu nie są już tak powszechne. Należy tu jednak zaznaczyć, że jak w każdym przypadku, ale ze szczególną starannością należy dobrać sposób wykonania masażu do konkretnej pani. Głównie pod lupę należy wziąć intensywność masażu. W istocie nie należy jednak bagatelizować dolegliwości, które mogą towarzyszyć ciąży, bo to właśnie one, a nie sama ciąża, mogą stanowić przeciwwskazanie do masażu. Podsumowując, stan błogosławiony powinien być traktowany jako przeciwwskazanie względne, z uwagi na możliwość współistnienia innych indywidualnych cech towarzyszących ciąży danej kobiety, które mogą stanowić przeciwwskazanie.
 
     
sylwia4012

Dołączył: 20 Sty 2014
Posty: 41
Wysłany: 2018-08-27, 19:23   

Ja korzystam z masaży, mimo że ciąża jest dość zaawansowana. Czytałam na https://plodnosc.pl/ że w zależności oczywiście od stanu zdrowia mamy i dziecka wskazane są albo i nie niektóre zabiegi, ale masaż wykonany zgodnie z zaleceniami, np. relaksacyjny przyda się ciężarnej (jeśli robiony profesjonalnie)
 
     
gwiazdeczka7

Dołączył: 10 Wrz 2018
Posty: 21
Wysłany: 2018-09-19, 14:42   

Moja przyjaciółka, gdy była w ciąży skorzystała z oferty gabinetu Sanomedica w Warszawie i miała wykonywany masaż dla kobiet w ciąży: www.sanomedica.pl/oferta/...-kobiet-w-ciazy
Efekty były fenomenalne, przyjaciółka wyraźnie lepiej się czuła po wykonywanym masażu, obecnie też tam chodzi na masaże. Super gabinet, profesjonalni fizjoterapeuci, ja również mam zamiar wybrać się do Sanomedica na masaż.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB