Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Egzamin Zawodowy 2016 maj/ czerwiec
Autor Wiadomość
KarotkaSzarlotk

Dołączył: 21 Lut 2014
Posty: 8
Wysłany: 2016-06-21, 21:57   

Jutro o 16 zdaje :) Niestety ze mną jest tak że jak się stresuje strasznie i obawiam się że zaś czegoś zapomnę z głupoty a nie z braku wiedzy...
 
     
Linki sponsorowane
daria

Dołączył: 18 Cze 2016
Posty: 15
Wysłany: 2016-06-22, 12:16   

KarotkaSzarlotk powodzenia, jak już będziesz po daj znać :)
 
     
lena12

Dołączył: 19 Cze 2016
Posty: 5
Wysłany: 2016-06-22, 13:15   

Wroclaw.egzamin godz 12. Zestaw 1 trojglowy ramienia, zestaw 2 trojglowy łydki.
 
     
patrinho

Dołączył: 21 Cze 2016
Posty: 11
Wysłany: 2016-06-22, 15:51   

Witam. Jestem po ;) miałem trójgłowy łydki;) źle segmenty napisałem ale masaż dobrze zrobiłem więc jestem spokojny ;) teorie na 24 pkt napisałem wiec jestem dobrej myśli :D
 
     
Magda108

Dołączył: 07 Lut 2016
Posty: 3
Wysłany: 2016-06-22, 18:13   

A powiedzcie mi kiedy są wyniki? Czy można je gdzieś sprawdzić. Wydaje mi się że powinniśmy dostać jakieś kody do sprawdzenia wyników ale nic nie mamy.
 
     
Jass95

Dołączył: 19 Cze 2016
Posty: 8
Wysłany: 2016-06-22, 19:56   

Wynii będą w sierpniu i powinniście dostać dane do cke, gdzie sprawdzisz wynik :)
A przy brzuchatym łydki ściągaliście skarpetkę "pacjentowi"? :D
 
     
patrinho

Dołączył: 21 Cze 2016
Posty: 11
Wysłany: 2016-06-22, 20:03   

Jass95 ja zdjąłem żeby opracować przyczep końcowy :)
 
     
saltver 

Dołączył: 20 Cze 2016
Posty: 3
Wysłany: 2016-06-22, 22:14   

Witam mam pytanie bo duże przede mną niejasności jestem niedouczony ale nie z własnego wyboru jak wykonać test Lovetta na trójgłowy łydki drugie pytanie odnośnie czasów skurczu i rozkurczu w masażu izometrycznym tutaj dużo rozbieżności ile praktycznie zrobić a ile wpisać na kartę .Niestety sam uczę się na egzaminy taki trafił się wykładowca.Za informacje bardzo dziękuje.Pozdrawiam wszystkich co przed i po egzaminie.
 
     
lopezka1

Dołączył: 19 Cze 2016
Posty: 21
Wysłany: 2016-06-23, 08:56   

test lovetta na trójgłowy łydki : na 3- sam staje na palcach, na 4- staje na 1 nodze, na 5- staje na 1 nodze a ty go obciążasz swoimi dłońmi ułożonymi na jego barkach.
Co do czasów skurczu i rozkurczu i liczby powtórzeń w teorii to do twojej decyzji, najlepiej podać jak nakwiększy przedział. A w praktyce to np 20 skurcz, 30 rozkurcz i 2x powtórzeń do wykonania ( możesz więcej jeśli nie zdążysz pokazać wszystkich technik ale tyle wystarczy )
 
     
PannaDzastin 

Wiek: 34
Dołączyła: 19 Kwi 2016
Posty: 21
Skąd: Będzin
Wysłany: 2016-06-23, 15:47   

Dowiedziałam się że tą łydkę testuje się na kilka sposobów i ten ze staniem na jednej nodze itp to jest dobry test, ale "niekanoniczny". Formalnie testuje się go na leżance, pacjent leży na brzuchu jak do masażu, najpierw wykonuje skurcz samodzielnie, potem z oporem poniżej pięty, na 5 z oporem w okolicy palców. Ale nie wiem, jakoś nie podoba mi się ten test. Wydaje mi się że ten na stojąco lepiej oddaje, czy mięsień naprawdę jest silny i dobrze pracuje.
 
     
saltver 

Dołączył: 20 Cze 2016
Posty: 3
Wysłany: 2016-06-23, 17:48   

Witam jeszcze jedno pytanko jak zrobić opór na dwugłowym ramienia żeby było dobrze .
 
     
Jass95

Dołączył: 19 Cze 2016
Posty: 8
Wysłany: 2016-06-23, 18:29   

Ja już po egzaminie i nie trzeba wcale oporować swoim ciałem. Tylko jest do wypisania jak pacjent może oporować, także to nic strasznego. A co do łydki, to test lovetta- pacjent leży na brzuchu i zgina podeszwowo stopę, a na 4: pacjent wstaje i unosi się 4 razy na palcach, a na 5 unosi się 9 razy. Nic strasznego :) Do dwugłowego uda było do wypisania ćwiczenie rozciągające, więc douczcie się jakiegoś ćwiczenia :)
 
     
jakubb 

Wiek: 35
Dołączył: 24 Cze 2016
Posty: 1
Wysłany: 2016-06-24, 12:15   

Witam.
Mam pytanie odnośnie testu Lovetta. Wiecie ile pkt albo % było za test na egzaminie?
Dziękuję.
 
     
angela2121

Dołączył: 15 Cze 2016
Posty: 2
Wysłany: 2016-06-24, 15:24   

Cześć, nie wiem skąd się biorą na forum informacje, że w trakcie masażu izometrycznego faza masażu w rozluźnieniu ma być dłuższa niż w napięciu? Nie znalazłam tego w literaturze, natomiast w książkach Magiery - w jednej jest -masaż na napiętych mięśniach 20-30 sek, przerwa na rozluźnienie 10-20 sek.(Masaż z elementami rehabilitacji) w drugiej - napięcie i rozluźnienie po 15-30 sek(Masaż sportowy). Już nie wiem ile masować. Proszę o pomoc. Dziękuję z góry :)
 
     
PannaDzastin 

Wiek: 34
Dołączyła: 19 Kwi 2016
Posty: 21
Skąd: Będzin
Wysłany: 2016-06-24, 16:31   

Napisz tak jak Cię uczyli. Sądzę, że w kluczu są jakieś "widełki" i jeśli napiszesz takie czasy trwania faz jak miałaś w szkole, to będzie ok.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB