Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Egzamin Zawodowy 2016 maj/ czerwiec
Autor Wiadomość
KarotkaSzarlotk

Dołączył: 21 Lut 2014
Posty: 8
Wysłany: 2016-06-21, 18:29   

Hej Hej, ja podchodzę jutro do poprawki z praktycznego i miałam tak dobra duszyczkę, która miała mi przypomnieć jak szla dezynfekcja i inne przygotowania że na mnie się wypięła :D
Czy ktoś mi tu tylko przypomnij jak to było ? I Powiedźcie czy w czasie skurczu ma być ten wałek czy nie, bo mi tu truje koleżanka że wałek ciągle ma być na łóżku i mam go nie wyjmować....

I jak jest z testem Lovetta na trójgłowy łydki ?

I jak z tymi ćwiczeniami ? Tego jedynego ogarnąć nie umiem...aż mi wstyd.
 
     
Linki sponsorowane
patrinho

Dołączył: 21 Cze 2016
Posty: 11
Wysłany: 2016-06-21, 19:26   

KarotkaSzarlotk wałek musi być na pewno podczas przygotowania pacjenta w pozycji ułożeniowej jak to masz a w kluczu będzie wałek to masz zaliczone :) Przypominam że jeśli są stoły regulowane to można go obniżyć podczas masażu np żeby dać opór nogą ponieważ wysokość stołu jak już to będzie punktowana w przygotowaniu stanowiska a nie w masażu ;)
 
     
KarotkaSzarlotk

Dołączył: 21 Lut 2014
Posty: 8
Wysłany: 2016-06-21, 19:41   

Dziękuję za odpowiedź patrinho:) a jak z tymi ćwiczeniami ? Jedynie co do wyedukowałam zalecenia a ćwiczeń za nic nie umiem....
 
     
patrinho

Dołączył: 21 Cze 2016
Posty: 11
Wysłany: 2016-06-21, 19:43   

Ćwiczenia jak chcesz robić to po masażu ;) albo czynne albo bierne ;) najlepiej jedno czynne jedno bierne zrobić ;) proste bez kombinowania na dany staw, mięsień itp ;)
 
     
KarotkaSzarlotk

Dołączył: 21 Lut 2014
Posty: 8
Wysłany: 2016-06-21, 19:48   

Źle napisałam, wybacz. Chodzi mi o ćwiczenia które mamy opisać w karcie opisowej egzaminacyjnej ( ta co dostajemy i mamy wypełnić). Mają być izometryczne albo rozluźniające do danego pacjenta. Chyba że się mylę ?
 
     
patrinho

Dołączył: 21 Cze 2016
Posty: 11
Wysłany: 2016-06-21, 19:54   

Chyba rozciągające i wzmacniające ;) np dwugłowy uda to rozciągające- Pozycja wyjściowa leżenie tyłem, kończyna wyprostowana w stawie biodrowym i kolanowym, uniesienie wyprostowanej nogi do poczucia dyskomfortu, przytrzymanie ok 15 sekund i powrót do pozycji wyjściowej :) jak wiesz jak działa dany mięsień to poradzisz sobie ;) najlepiej prosto i bez kombinacji :smile: najprostsze ćwiczenia :D
 
     
KarotkaSzarlotk

Dołączył: 21 Lut 2014
Posty: 8
Wysłany: 2016-06-21, 20:00   

W sumie racja ! Na logikę to idzie napisać haha :D :D a ja kombinowałam niepotrzebnie. Podasz mi tylko jeszcze na wzmocnienie jakiś przykład ? Dla sprawdzenia czy dobrze myślę i zaraz się biorę do rozpisywania ich.

A jak z testem na mięsień trójgłowy Lovetta ? Pacjent stoi i staje na wyznaczonej nodze ( na palcach), najpierw do 4 a potem do 5 ?
 
     
patrinho

Dołączył: 21 Cze 2016
Posty: 11
Wysłany: 2016-06-21, 20:08   

Wzmacnianie np czworoglowego: pozycja wyjściowa w siadzie krześle, prostowanie stawu kolanowego z oporem drugiej kończyny
trójgłowy łydki:pozycja wyjsciowa- pacjent stoi, staje na palcach, powrót do pw
dwógłowy ramienia: zginanie stawu łokciowego z obciążeniem
trójglowy ramienia: prostowanie stawu łokciowego
naramienny: unoszenie ramienia
możesz pisać z obciążeniem albo bez to już jak chcesz:)
 
     
PannaDzastin 

Wiek: 34
Dołączyła: 19 Kwi 2016
Posty: 21
Skąd: Będzin
Wysłany: 2016-06-21, 20:09   

Jak dla mnie na trójgłowy test Lovetta będzie wspięcie na palce na obu nogach na 3, na 4 na jednej nodze, na 5 z oporem na ramieniu. Ale znalazłam w sieci taką listę: ciesek. republika. pl/ kinezyterapia /lovetta_test/carmenia. htm
i tam jest inaczej.
 
     
KarotkaSzarlotk

Dołączył: 21 Lut 2014
Posty: 8
Wysłany: 2016-06-21, 20:12   

Świetnie ! Dziękuje Ci bardzo :) Żałuje że od razu nie pisałam na forum tylko czekałam na pomoc od koleżanki z uczelni...TYLE miała mi wysłać i w sumie sama wiem więcej od niej hehehe

Jeżeli są jakieś rzeczy, czynności które trzeba zrobić to tez możecie napisać bo w sumie rok temu zdawałam i coś może mi umknąć. Ze stresu zawsze coś zrobię banalnie głupiego i w sumie wstyd że nie zdałam tak prostego egzaminu ale no cóż... :D :D przynajmniej wiedzę odświeżam.
 
     
patrinho

Dołączył: 21 Cze 2016
Posty: 11
Wysłany: 2016-06-21, 20:18   

czytaj zadania i pamietaj kiedy reke podniesc by przejsc do kolejnego etapu :D
 
     
KarotkaSzarlotk

Dołączył: 21 Lut 2014
Posty: 8
Wysłany: 2016-06-21, 20:23   

Haha własnie ostatnio podnosiłam z wrażenia obie ręce :D :D ubaw mają ze mnie straszny zapewne. Ważne aby się nie stresować...
 
     
PannaDzastin 

Wiek: 34
Dołączyła: 19 Kwi 2016
Posty: 21
Skąd: Będzin
Wysłany: 2016-06-21, 20:26   

na youtube jest fajny filmik, wrzucałam go już chyba tutaj, a jak nie to znajdziesz go w wyszukiwarce yt wpisując "egzamin zawodowy technik masażysta". Tam dziewczyna pokazuje wszystko krok po kroku.
 
     
KarotkaSzarlotk

Dołączył: 21 Lut 2014
Posty: 8
Wysłany: 2016-06-21, 20:34   

PannaDzastin dziękuje ! Myślałam że tylko technik kosmetyczny ma takie filmy a tu taka miła niespodzianka :D i dziwię się sobie że nie zauważyłam wcześniej Twojego wpisu bo przeczytałam praktycznie "wszystko" na forum.


Tez własnie znalazłam ta listę z opisem technik Lovetta i nie byłam pewna mięśnia trójgłowego łydki :/ ALE bardziej jestem ku Twojej metodzie i z tego co pamiętam na takiej mnie uczono.
 
     
PannaDzastin 

Wiek: 34
Dołączyła: 19 Kwi 2016
Posty: 21
Skąd: Będzin
Wysłany: 2016-06-21, 21:47   

Ciekawe na ile to jest ważne w jaki sposób się testuje mięsień, przecież tak naprawdę w jaki sposób go sprawdzisz nie powinien mieć znaczenia. Byle tylko była prawidłowa praca mięśnia, najpierw w walce z grawitacją a potem z dodatkowym obciążeniem.
Kiedy zdajesz? Jeszcze jutro spróbuję się dowiedzieć czy jest jakaś jedyna słuszna metoda sprawdzania brzuchatego łydki i płaszczkowatego.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB