Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Jakie książki dla nowicjusza ?
Autor Wiadomość
Kobra 

Dołączył: 12 Lut 2016
Posty: 3
  Wysłany: 2016-05-23, 08:20   Jakie książki dla nowicjusza ?

Witam, w następnym roku planuje rozpocząć edukację na technika masażystę i już teraz mam potrzebę rozpocząć indywidualną naukę a więc jakie książki mi polecicie dla zielonego tak by mnie nie odstraszyły a zaciekawiły tą tematyką, techniki masażu, anatomia i fizjologia i dalej jak leci.

Póki co z anatomii natrafiłem na spore tomisko z cyklu Prometeusz i wydaję się dość skomplikowane z powodu natłoku informacji i tu moja obawa że zacznę to czytać i nie wiele z tego zapamiętam więc czy warto ?

Pozdrawiam :wink:

PS. Jakie podstawy muszę opanować przed ewentualną praktyką na znajomych tak by nie wyrządzić im krzywdy, o tyle ile najzwyklejszy masaż polegający na pocieraniu skóry jak przy wcieraniu kremu przeciwsłonecznemu nie może zaszkodzić tak już inne metody mogły by się okazać nie wskazane dla osoby która nie ma pojęci o tym co robi bo obejrzała tylko filmiki instruktażowe na yt :grin:
 
     
Linki sponsorowane
Kamilosekk

Dołączył: 03 Lis 2015
Posty: 3
Wysłany: 2016-05-30, 19:19   Re: Jakie książki dla nowicjusza ?

Z takich podstawowych
Anatomia:
Z. Ignasiak, Anatomia narządu ruchu
Gołąb, Podstawy anatomii człowieka + za opisy polskie do ilustracji


Z masażu może coś od Magiery/ Podst. m. leczniczego Prochowicz

+ do pooglądania jakiś atlas np. Netter, Sobotta

Ogarnij ogólną metodykę wykonywania masażu klasycznego, jakieś podstawowe chwyty. Ogólnie pomocny może być projekt masaż na youtube

Pozdrawiam
 
     
Marlena P.

Dołączył: 11 Lip 2016
Posty: 2
Wysłany: 2016-07-11, 13:49   

Kuuurcze, sama wiem jak to u mnie było z książkami. Opasłe tomy i specjalistyczne słownictwo...to wszystko mnie odstraszało...ja zaczęłam czytać blogi- Tobie też polecam. Jedno ostrzeżenie- sprawdzaj, żeby to była wiedza specjalistyczna. Ja powtarzam to zawsze i wszędzie i polecam gorąco każdemu- mam taki swój ulubiony blog Care Solutions i tam w różnych zakładkach jest masę porad odnośnie masażu i też takich ogólnych, prozdrowotnych. Polecam :wink:
 
     
pati80

Dołączył: 22 Sie 2016
Posty: 6
Wysłany: 2016-08-30, 09:14   

Podstawy masażu leczniczego Zygmunta Prochowicza. Bardzo dobra pozycja książkowa.
 
     
endrion

Dołączył: 21 Wrz 2016
Posty: 23
Wysłany: 2016-09-23, 15:20   

Stricte do masażu osobiście polecam tomy Pana Adama Zborowskiego
 
     
TicTac 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Wrz 2016
Posty: 63
Wysłany: 2016-09-25, 18:24   

"Masaż klasyczny, segmentarny, drenaż limfatyczny". L.Magiera lub A.Zborowski, zależy z czego będziecie się uczyć(najlepiej mieć obu panów).
Ja mam jeszcze
"Masaż z elementami rehabilitacji" Kasperczyk,Magiera,Mucha,Walaszek,
"Leczniczy masaż relaksacyjny" Magiery,
"Masaż leczniczy" G.Lewandowskiego,
"Podstawy Anatomii Człowieka"B.K. Gołąb
"Atlas Anatomii" Peter Abrachams
"Anatomia na żywym człowieku" Wim Jorritsma

Im więcej wiesz tym lepiej dla Ciebie. Masaż to przede wszystkim WIEDZA, głupiego machania rękami i powtarzania tych samych chwytów to można małpę nauczyć, ale żeby wiedzieć co masować, jak masować, i skąd bierze się ból, to już jest sztuka. :wink:
 
     
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2017-01-09, 08:33   

Książki o masażu
 
     
huberta22 

Dołączyła: 29 Gru 2016
Posty: 20
Wysłany: 2017-09-20, 13:02   

dzięki za wszystkie porady!
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB