Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Egzamin Praktyczny poprawka styczeń 2016
Autor Wiadomość
k.panek

Dołączył: 07 Lis 2015
Posty: 10
Wysłany: 2016-01-29, 17:22   

ależ ja absolutnie nie umniejszam zasług panu Zborowskiemu - chodzi mi raczej o to, ze nie musisz kropka w kropkę robić 38 rzeczy- bardziej chodzi o to, żebyś przede wszystkim wiedział co robisz, nie zapomniał pogłaskać, rozetrzeć koliście i spiralnie, zrobić pompeczki, czerpiącego, ewentualnie gdzie to możliwe obrotowego i PODWÓJNIE OPRACOWAĆ STAWÓW... nikt się nie uczepi czy robisz rozcieranie bocznej strony przed przyśrodkową czy odwrotnie.... jeśli wiesz, gdzie są węzły chłonne i w jaki sposób przebiegają naczynia nie masz się czego bać ;)

a z tym 3-5 to na moje oko chodzi właśnie o rozcieranie koliste (3-5 kółeczek w miejscu i kolejne pasmo ;) )
 
     
Linki sponsorowane
Gibi

Dołączył: 07 Sty 2016
Posty: 52
Wysłany: 2016-02-03, 20:39   

20 min jest to wystarczający czas, chwyt powtarza się 2 razy max. Nie trzeba zrobic wszystkiego tak samo jak w Zborowskim. Wazne aby przegłasac, rozetrzec i zrobic uciski !
 
     
Gibi

Dołączył: 07 Sty 2016
Posty: 52
Wysłany: 2016-02-03, 20:40   

Profilaktyka była do wypisania czyli zapobieganie i cw do domu, które moze pacjent wykonac sam.
  
 
     
Maciej ad rem

Dołączył: 12 Cze 2015
Posty: 46
Wysłany: 2016-02-05, 21:12   

Gibi napisał/a:
20 min jest to wystarczający czas, chwyt powtarza się 2 razy max. Nie trzeba zrobic wszystkiego tak samo jak w Zborowskim. Wazne aby przegłasac, rozetrzec i zrobic uciski !



Słyszałem, że tak wynika z klucza. Skąd masz informacje ?
 
     
Maciej ad rem

Dołączył: 12 Cze 2015
Posty: 46
Wysłany: 2016-02-05, 21:13   

Gibi napisał/a:
Profilaktyka była do wypisania czy zapobieganie i cw do domu, które moze pacjent wykonac sam.



Profilaktyka i zapobieganie ? Możesz wymienić ? Chciałbym porównać ze znanymi mi przykładami :)
 
     
Robi

Dołączył: 26 Sty 2016
Posty: 4
Wysłany: 2016-02-08, 11:30   

Witam. pod nogi pacjenta układaliście wałki czy klin? w książce Zborowskiego w zależnosci tył
czy przód układa się jeden lub dwa wałki a podobno należy wykorzystać klin pod nogi chodzi oczywiście o drenaż kkd. I jeszcze pytanie o zadanie z mastektomii tylko k.g czy też klatka piersiowa?
 
     
Gibi

Dołączył: 07 Sty 2016
Posty: 52
Wysłany: 2016-02-08, 21:02   

W egz masz napisan zeby chwyt max 2 razy wykonac
 
     
Gibi

Dołączył: 07 Sty 2016
Posty: 52
Wysłany: 2016-02-08, 21:03   

Profilaktyke i cw masz opisane na forum do ktorego link juz podawalam
 
     
Gibi

Dołączył: 07 Sty 2016
Posty: 52
Wysłany: 2016-02-08, 21:04   

Ja dałam dwa kliny przy kkd pod staw kolanowy i skokowy. W leżeniu tyłem wiadome tylko pod skokowy. W mastektomii tylko kkd i obojczyk of course.
 
     
Maciej ad rem

Dołączył: 12 Cze 2015
Posty: 46
Wysłany: 2016-02-09, 16:03   

Gibi napisał/a:
Profilaktyke i cw masz opisane na forum do ktorego link juz podawalam


Podaj jeszcze raz. W masektomii wykonujemy drenaż kończyny górnej i obojczyki (bo te również wliczają się w masaż. A poza tym:

1) Czy stosujemy diagnostykę ?

2) Czy w przypadku pacjenta który spadł z drabiny (obrzęk), mam wykonać również

ćw.. stawów międzypaliczkowych ?

3) Czy należy wykonać wywiad (przeciwwskazania) ?


Dzięki za pomoc :)
 
     
Maciej ad rem

Dołączył: 12 Cze 2015
Posty: 46
Wysłany: 2016-02-09, 16:13   

Gibi napisał/a:
W egz masz napisan zeby chwyt max 2 razy wykonac


A co zaleciłaś pacjentowi ? Unikanie słońca, kremów, bielizny uciskowej, kończyna w

uniesieniu ? I co poradziłabyś pacjentowi, który spadł z drabiny i ma obrzęk ? To samo ? ;)
 
     
Maciej ad rem

Dołączył: 12 Cze 2015
Posty: 46
Wysłany: 2016-02-10, 22:04   

Robi napisał/a:
Witam. pod nogi pacjenta układaliście wałki czy klin? w książce Zborowskiego w zależnosci tył
czy przód układa się jeden lub dwa wałki a podobno należy wykorzystać klin pod nogi chodzi oczywiście o drenaż kkd. I jeszcze pytanie o zadanie z mastektomii tylko k.g czy też klatka piersiowa?


W masektomii tylko masaż kd. A wałki w leżeniu tyłem kładzie się dwa: pod stawy skokowy i kolanowy (jeśli opracowujemy kończynę dolną). Potem zmieniamy pozycję w celu opracowania tylnej powierzchni KD i zostawiamy tylko pod stawem skokowym. W przypadku masażu KG również stosujemy kliny.
 
     
Maciej ad rem

Dołączył: 12 Cze 2015
Posty: 46
Wysłany: 2016-02-10, 22:14   

Gibi napisał/a:
http://forum.egzaminzawod...-vt4125,15.html link do drugiego forum


Nie wyświetla :(
 
     
Robi

Dołączył: 26 Sty 2016
Posty: 4
Wysłany: 2016-02-10, 22:55   

Do Maciej ad rem - w mastektomii to raczej drenaż kg(górnej) myślę że jeśli jest polecenie drenaż w pozycji leżenie tyłem to opracować można całą kd bez obracania pacjenta
 
     
Maciej ad rem

Dołączył: 12 Cze 2015
Posty: 46
Wysłany: 2016-02-11, 13:01   

Robi napisał/a:
Do Maciej ad rem - w mastektomii to raczej drenaż kg(górnej) myślę że jeśli jest polecenie drenaż w pozycji leżenie tyłem to opracować można całą kd bez obracania pacjenta


Oczywiście że górnej. Ale Zborowski podaje, że trzeba obrócić.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB