Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Nieudany masaż
Autor Wiadomość
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2013-06-19, 17:25   Nieudany masaż

Masaż kojarzy nam się z relaksem, rozluźnieniem ciała, łagodzeniem bólu. Co jednak, gdy po wykonanym masażu nas boli? Czy usługę wykonaną przez masażystę można reklamować. Czy masaż relaksacyjny może nam zaszkodzić? O tym wszystkim przeczytacie w poniższym artykule. Zapraszam do lektury.

Gdy masaż nie relaksuje

Masaż to czynność, która wpływa na całe nasze ciało. Gdy jednak nie jest ono w pełni zdrowe (np. mamy kości zarażone osteoporozą), masaż klasyczny zostanie źle dobrany lub wręcz źle wykonany może nam zaszkodzić. Masażysta powinien posiadać odpowiednie szkolenia i certyfikaty oraz praktykę, przez którą doskonali swój warsztat. Jeśli jednak nie posiada odpowiednich umiejętności może doprowadzić do nadwyrężenia mięśni, stawów, złamań czy bolesności.

Ból po masażu

Techniki masowania są różne: można głaskać, klepać, szczypać bądź oklepywać. Po kilkudziesięciominutowym masażu ból jest praktycznie nieodzowny. Masaże jednak nie mogą boleć tak, by było to dla nas nie do zniesienia. Z każdą minutą bolesność powinna maleć. Gdy się tak nie dzieje, a masaż relaksacyjny lub masaż klasyczny sprawił, że nas ciało mocno boli udajmy się do masażysty lub lekarza pierwszego kontaktu. Może się zdarzyć, że ból to tylko reakcja mięśni na masaż, ale podczas zabiegu nie wprawiony masażysta mógł doprowadzić do jakiegoś uszczerbku ciała. Dlatego przy silnym bólu po masażu koniecznie zapytaj o poradę specjalistę.

Reklamacja masażu?

Każdą usługę, także masaż, mamy prawo reklamować. Dowodem zawarcie umowy pomiędzy klientem, a masażystą jest rachunek. Gdy masaż relaksacyjny bądź masaż klasyczny nie przyniósł ci oczekiwanego efektu masz prawo domagać się poprawienia wykonania usługi lub zwrotów części poniesionych kosztów. Masażysta może jednak wymagać od ciebie udowodnienia, że źle wykonał masaż. To może być ci ciężko udowodnić, ale jeśli nie jesteś zadowolony z masażów próbuj uzyskać rekompensatę.

Masaż a uszczerbek na zdrowiu

Gdy po masażu okazuje się, że twoje zdrowie się pogorszyło masz prawo uzyskać odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu. Jeśli masaż spowodował u ciebie intensywne, nie zanikające bóle natychmiast udaj się do lekarza, by cię przebadał i zlecił dokładne badania, które stwierdzą ewentualne uszczerbki na zdrowiu.

Pamiętaj jednak, że masażysta musi znać wszystkie twoje choroby i dolegliwości, dlatego niczego przed nim nie ukrywaj.

Autor: Karolina Jędras
 
     
Linki sponsorowane
rebelgirl86 

Wiek: 37
Dołączyła: 30 Sty 2014
Posty: 12
Skąd: Dublin
Wysłany: 2016-01-31, 11:41   odp. nieudany masaż

Dobrze napisane, tylko z tą reklamacją to może być problem bo ludzie czasem mogą to nadużywać.
Myślę, że można się zabezpieczyć odnośnie ewentualnych roszczeń klienta dając formularz do wypełnienia, że klient poinformował nas o wszystkich dolegliwościach i chorobach itd.

A co do bólu podczas masażu to zauważyłam, że niektóre osoby wręcz uważają, że jeśli masaż nie boli tzn że nie jest dobrze wykonany z czym ja się osobiście nie zgadzam. I mam tu na myśli bardzo mocny ból ,takie wręcz przewałkowanie. Ja uważam, że masaż powinien być generalnie przyjemny + gdy mięśnie są bardzo napięte to wiadomo, że 'opracowywanie' ich będzie boleć ale nie jest to ból stały, trwający przez cały masaż.
Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?
Pozdrawiam
 
     
Qi 
Qi

Wiek: 39
Dołączył: 08 Lis 2008
Posty: 54
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-02-07, 11:32   

Sprawa jest troszkę bardziej skomplikowana. Właściwie powinny być zadane dwa pytania :

1. Czy masaż musi być bolesny w trakcie wykonywania?
2. Czy po masażu może pojawić się ból na drugi dzień ("zakwasy")?

Ad 1. Nie musi, ale może. Zanim zastosuję bolesną technikę, muszę przede wszystkim zastanowić się czy jest sens ją zastosować. Jeżeli mam duże przekonanie, że po jej zastosowaniu pacjent poczuje dużą ulgę lub ból mu minie to wtedy pytam go czy się na to godzi. Z mojego doświadczenia wynika że większość pacjentów dobrze toleruje nawet bardzo bolesne techniki ( 90 %). Dla tych 10 % pozostają niebolesne techniki ale też są skuteczne więc spokojnie :) Jeżeli już stosujecie bolesne techniki to zakończcie czymś łagodnym i niebolesnym, warto. Odradzałbym stosowania technik bardzo bolesnych codziennie

Ad 2. Może się pojawić. Jeżeli naszym działaniem doprowadzimy do mikrouszkodzeń w tkance to w tym miejscu pojawić się może lokalny stan zapalny. Warto uprzedzić o tym pacjenta co by nie było reklamacji :) . Najczęściej po 2-3 dniach ten ból mija


Pozdrawiam
 
 
     
Justysia 

Dołączyła: 19 Wrz 2016
Posty: 5
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2016-09-19, 19:31   

Oświadczenia o braku przeciwskazań do zabiegu są bardzo pomocne.
 
     
danny1206

Dołączył: 14 Gru 2016
Posty: 22
Wysłany: 2017-02-16, 15:20   

Jak można zareklamowac masaż? Przecież nie da sie udowodnić, że został źle wykonany.
 
     
TicTac 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Wrz 2016
Posty: 63
Wysłany: 2017-02-16, 18:23   

Zależy o jaki masaż chodzi?
Wypadało by się dowiedzieć czego klient oczekuje od masażu, chociaż klienci przychodzą do gabinetu masażu raczej w określonym celu.
 
     
Masaż Leczniczy 

Dołączyła: 02 Sty 2018
Posty: 8
Wysłany: 2018-02-14, 11:23   

Według mnie właściwe podejście jest takie, że jeżeli pacjent zgłasza się do masażysty ze skierowaniem (lub bez skierowania podaje rodzaj towarzyszących dolegliwości), masażysta przeprowadza wywiad, według którego nie można stwierdzić przeciwwskazania (najlepiej gdy jest to udokumentowana na piśmie), dobiera rodzaj zabiegu, wykonuje masaż zgodnie z podstawowymi zasadami, a w trakcie masażu pacjent nie zgłasza żadnego dyskomfortu, to masażysta nie popełnia błędu, tym samym usługa zostaje wykonana prawidłowo i reklamowanie jej jest bezzasadne. Ogólnie masaż nie powinien sprawiać bólu, zwłaszcza relaksacyjny o którym jest mowa w dyskusji. Jeśli jednak wykonywanie masażu sprawia ból ze względu na dolegliwości z którymi zgłosił się pacjent, należy zaczynać od niewielkiej intensywności i stopniową ją zwiększać, no ale tutaj znów kłaniają się zasady masażu.
 
     
sylwia4012

Dołączył: 20 Sty 2014
Posty: 41
Wysłany: 2018-10-09, 20:06   

A jakie mam szanse uzyskać jakieś odszkodowanie od takiego pseudo - masażysty? Miałam kilka zabiegów i podejście tego pana było skandaliczne, nie sprawdził żadnych dokumentów, nie pytał mnie o dolegliwości i ewentualnie czy są w moim przypadku przeciwwskazania - przyjął na prywatnej wizycie i zamiast pomóc, jest jeszcze gorzej. Lekarz powiedział, że jestem niepoważna ale co miałam robić jak na rehabilitacje na NFZ czekać miałam prawie rok?!
 
     
agus123

Dołączył: 13 Mar 2017
Posty: 27
Wysłany: 2018-10-11, 19:29   

Spróbuj na ten temat porozmawiać z kimś z kancelarii Fenix (warszawa lub Białystok, ale przez telefon możesz wstępnie się rozmówić co i jak). Na https://www.kancelariafenix.pl/odszkodowania/ znajdziesz namiary - poczytaj opinie - jedna z bardziej skutecznych firm zajmujących się odszkodowaniami. No i dbają o klienta.
 
     
sylwia4012

Dołączył: 20 Sty 2014
Posty: 41
Wysłany: 2018-10-28, 19:02   

Myślisz, że mam szanse na jakąś rekompensatę? Ja mam ubezpieczenie, nie do końca znam sie na tym i co do zakresu ochrony nie mam pewności, ale może warto walczyć z ta kancelaria o odszkodowanie z ubezpieczenia masażysty?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB