Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
EGZAMIN ZAWODOWY CZERWIEC 2015
Autor Wiadomość
adria

Dołączył: 07 Wrz 2014
Posty: 59
Wysłany: 2015-06-25, 11:54   

ja się nie zgodze z kolezanką powyżej bo jestem pewna że dezynfekcja asystorki była oceniania bo widziałam , a wywiad NIE był oceniany dlatgo ze wszystkie informacje mamy w karcie na egzaminie co swiadczy o tym ze nie musimy robić wywiadu , bo przeciez na to stracilibyśmy dodatkowy cenny czas.
 
     
Linki sponsorowane
andee

Dołączył: 16 Cze 2015
Posty: 14
Wysłany: 2015-06-25, 12:01   

Powiedźcie mi jedną rzecz.
Jeśli mam do wymasowania kończynę górnę te przedramię i środręcze stronę grzbietową. To tylko masuję środręcze i przedramię, czy palce, środrecze, nadgarstek i przedramie?

To samo tyczy się kończy dolnej. Jest w zadaniu że masaz stopy strony grzbietowej i przedniej podudzia. A co z stawem skokowym?
 
     
Teresa.szot

Dołączył: 25 Cze 2015
Posty: 3
Wysłany: 2015-06-25, 12:10   

I czy kończyna dolna jest w pozycji leżącej przy masażu przedniej strony podudzia, czy pod kątem 90 stopni jak mówi Zborowski??
 
     
andee

Dołączył: 16 Cze 2015
Posty: 14
Wysłany: 2015-06-25, 12:21   

Rób pod kątem Zborowskiego, bo chyba egzaminatorzy patrzą pod tym kątem. Noga 90 stopni, stopa zawinieta prześcieradłem i juz
 
     
Teresa.szot

Dołączył: 25 Cze 2015
Posty: 3
Wysłany: 2015-06-25, 12:56   

No tak chyba będzie najlepiej..dzięki! a co do Twojego pytania, to właśnie zastanawiam się czy w te 15min zdąże wymasować przy kończynie górnej przykładowo, palce, śródręcze,nadgarstek i przedramię.. czy wystarczy tylko śródręcze i przedramię, jak jest w zadaniu..??
 
     
Agus79

Dołączył: 09 Cze 2015
Posty: 5
Wysłany: 2015-06-25, 16:38   

kochani dezynfekcja nie byla oceniana bo wiem to z 1szej reki od egzaminatora i to co napisalam bylo oceniane wiec zwrocice na to uwage. cisniomierza nie mielismy u nas w szkole, a klin zostawiamy.
 
     
Agus79

Dołączył: 09 Cze 2015
Posty: 5
Wysłany: 2015-06-25, 16:40   

jak niby wywiad nie milaby byc oceniany to po co egzaminator podzeszdl do mnie sluchal co mowie przy wywiadzeie zreszta mowie to sa info od egzaminatora.
 
     
Agus79

Dołączył: 09 Cze 2015
Posty: 5
Wysłany: 2015-06-25, 16:41   

zreszta robicie jak uwazacie ja tylko chcialma pomoc.
 
     
adria

Dołączył: 07 Wrz 2014
Posty: 59
Wysłany: 2015-06-25, 19:02   

coś musi być dla zmyły moim zdaniem ;-p poza tym egzaminator raczej nie wieco tak naprawde jest ocenianie ponieważ ma on tylko karte oceny i wstawia fajki przy danych czynnosciach. przykład :
na karcie jest napisana dez. asystorki i egzaminator zaznacza fajke jesli ktos to wykonał
aczkolwiek w kluczu moze byc to w ogole nieocenione.
albo moze moze byc wypisane w karcie ugniatanie pobudzajace a w kluczu się okaże że wykonaliśmy to na nasz minus a nie plus :-)
tak do konca nigdy nie wiemy co jak jest w kluczu.
a ja masujac udo, w ogole egzaminator na mnie nie patrzył co jak robie a jak przeszłam do stawu kolanowego to znowu nie odstapił mnie na krok.. i patrzył na wszystko dokładnie.
Więc jak widac ciezko jest cokolwiek wywnioskowac. ja tylko napisałam gdzie mniej wiecej stawiał fajki przy ktorym czynnoscach ktore ja wykonałam. Ale wywiad jak mówie - był w karcie- dosłowniewszystko wiec bezsensu byłoby g przeprowadzac znowu.
 
     
manypeny

Dołączył: 26 Cze 2015
Posty: 2
Wysłany: 2015-06-26, 18:27   pomocy

wiem, ze dla niektorych to moze byc irytujace, ale zaczynam panikowac, a mam kilka moze dla niektorych banalnych pytan (im blizej egz tym bardziej glupieje) :(
1.A w tym zadaniu gdzie jest udo i kolano to chyba tylko masuejmy na nodze wyprostowanej? bo jest przykurcz czworogłowego.
2. kształtowanie sklepien stopy tez robimy? skoro to porazenie?
nie zdam :(pozdrowienia
 
     
troblodite 

Dołączył: 26 Cze 2015
Posty: 1
Wysłany: 2015-06-26, 20:16   Re: pomocy

manypeny napisał/a:
wiem, ze dla niektorych to moze byc irytujace, ale zaczynam panikowac, a mam kilka moze dla niektorych banalnych pytan (im blizej egz tym bardziej glupieje) :(
1.A w tym zadaniu gdzie jest udo i kolano to chyba tylko masuejmy na nodze wyprostowanej? bo jest przykurcz czworogłowego.
2. kształtowanie sklepien stopy tez robimy? skoro to porazenie?
nie zdam :(pozdrowienia


ta ... ja tez tu glupieje i sie podpinam pod to pytanie zczegulnie co do wyprostu w kolanie... chociaz ja raczej przejde i manypeny ty pewnie tez :D
 
     
adria

Dołączył: 07 Wrz 2014
Posty: 59
Wysłany: 2015-06-26, 21:17   

ja to mialam na egzaminei i robilam na wyprostowanej nodze tylko. bo macie przykurcz to nie bd masowac strony tylnej ani nic bo wtedy byscie musialy dodatkowo masować pobudzająco tą tylną strone.
Zdacie na bank. :-)
 
     
manypeny

Dołączył: 26 Cze 2015
Posty: 2
Wysłany: 2015-06-26, 22:39   cwiczenia

a co z tymi cwiczeniami ? jakie dawaliscie?
tak , wiem , ze to juz mozliwe ze bylo wczesniej ale juz nie mam czasu na wertowanie stron poprzednich ... :(
 
     
andee

Dołączył: 16 Cze 2015
Posty: 14
Wysłany: 2015-06-27, 07:41   

pytanie
gdy jest przykurcz i masujemy kolano to zginamy i masuje i potem prtostujemy i masujey, - tak to jest w zborowskim?
 
     
drobna

Dołączył: 25 Cze 2015
Posty: 1
Wysłany: 2015-06-27, 12:20   

a w przypadku przykurczu w udzie, co masujecie najpierw, kolano czy udo?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB