Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane
Poprzedni temat «» Następny temat
Wątek dla masażystów niewidomych
Autor Wiadomość
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2008-06-22, 15:04   Wątek dla masażystów niewidomych

wiem, ze to bardzo dalekowzroczny pomysl i ze aktywnosc internetowa masazystow niewidomych jest nikla, w porownaniu z procentem, jaki stanowia oni w spolecznosci masazystow, i ze wiele postow bedzie pisana przez osoby widzace, to wydaje mi sie, ze warto pomoc im w integracji srodowiska i ogolnie w promocji profilu zawodu masazysty wsrod niewidomych.

po rozpadzie w ostatnim czasie forum krakowskiej szkoly masazu integracyjnego ( http://masaz.home.pl/forum/index.php ), przysypanego spamem, i przy probach tworzenia nowego forum dla niewidomych http://forum.twojmasaz.net (przez, skad inad, niewidomego masazyste), mozliwe, ze wlasnie teraz jest dobry czas, zeby utworzyc taki watek.

wydaje mi sie, ze jako widzacy, jestesmy cos winni naszym niewidomym kolegom, jako dobrym profesjonalistom.
  
 
     
Linki sponsorowane
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2008-06-22, 15:10   http://massagethai.info kurs masaz tajski warszawa kursy

ponizej wybor najciekawszych informacji z artykulu 'jak pomoc niewidomemu' z portalu Niepelnosprawni http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/1768 (wejdz na ten link jesli chcesz wiecej informacji)

Sprzęt i jego finansowanie

Kajetek, czyli mówiący notes dla niewidomych

Aby móc normalnie i samodzielnie funkcjonować, osoby niewidome i słabo widzące potrzebują różnorodnych akcesoriów, od najbardziej podstawowych, jak: lupy, białe laski, pomoce optyczne, maszyny do pisania, zegarki, budziki, czujniki cieczy, testery kolorów - po bardzo skomplikowane i kosztowne, jak komputer przystosowany do potrzeb osoby z dysfunkcją wzroku. Niemogący pozwolić sobie na samodzielny zakup potrzebnych przyrządów, powinni szukać pomocy w Polskim Związku Niewidomych, powiatowych centrach pomocy rodzinie, ośrodkach pomocy społecznej oraz PFRON.
Zakres pomocy PZN uzależniony jest od wielkości środków, jakie uda się zdobyć od sponsorów. Można też uzyskać informacje o producentach i dystrybutorach sprzętu dla osób niewidomych i słabo widzących.

PCPR-y ze środków PFRON mogą dofinansować następujące programy:

Program likwidowania barier w komunikowaniu. Dofinansowania dotyczą: zakupu i montażu aparatów telefonicznych, zakupu maszyny brajlowskiej, materiałów optycznych i elektrooptycznych, radiomagnetofonu, magnetofonu, dyktafonu, urządzeń i materiałów do sporządzania napisów brajlowskich, programu do skanera rozpoznającego pismo brajla, urządzeń mechanicznych, elektrycznych lub elektronicznych udźwiękowionych, oznaczonych znakami brajlowskimi lub powiększonym drukiem. Wyszczególnione są też usługi, które mogą być dofinansowywane, m.in. dostęp do Internetu, odpłatnie świadczone usługi lektorów oraz przewodników osób niewidomych.

Program likwidowania barier urbanistycznych i architektonicznych. Dofinansowania dotyczą: zakupu i montażu kuchni elektrycznej (w przypadku wyposażenia lokalu w kuchnię węglową lub gazową lub zakupu kuchni mikrofalowej).

Wysokość dofinansowań turnusów rehabilitacyjnych uzależniona jest od stopnia niepełnosprawności oraz od indywidualnych warunków materialnych i życiowych wnioskodawcy. Z dotacji tej można skorzystać tylko raz w roku. Natomiast udział środków przyznanych przez PFRON przy likwidowaniu barier nie może przekraczać 80 proc. ceny sprzętu lub usługi. Łączna wysokość dofinansowania nie może przekroczyć 10 tys. zł w ciągu 5 lat, w przypadku likwidowania barier w komunikowaniu się, lub 35 tys. zł, w przypadku likwidowania barier architektonicznych i urbanistycznych.

Pomoc mogą otrzymać osoby, które spełniają warunki przyznawania dofinansowań, określone w przepisach. Należy pamiętać, że pula środków, którymi dysponują PCPR-y jest ograniczona. Napływające wnioski rozpatrywane są przez cały rok, do czasu wyczerpania środków.

Zakup sprzętu finansowany lub dofinansowany jest także z funduszy kas chorych. Niekiedy wymagany jest finansowy udział pacjenta. Kasy mogą także ustalić limity cen. Dla osób w trudnej sytuacji istnieje możliwość sfinansowania udziału własnego w zakupie sprzętu ze środków, którymi dysponują PCPR-y. Taka możliwość jest też wtedy, gdy cena sprzętu wykracza poza limity wyznaczone przez kasy chorych.

Komputer

Dzięki skanerom, syntetyzatorom mowy i monitorom brajlowskim komputer umożliwia czytanie wszelkiego rodzaju tekstów, uniezależniając osoby z dysfunkcją wzroku od konieczności korzystania z książek brajlowskich czy mówionych, które nie wszędzie są dostępne w wystarczającym zakresie. Na użytek osób słabo widzących komputer wyposażany jest w specjalne programy powiększające. Niestety, komputery dostosowane do potrzeb osób niewidomych i słabo widzących są niezwykle kosztowne, ze względu na ceny specjalistycznych urządzeń i programów, których wartość przekracza cenę samego komputera. Tańszym rozwiązaniem, umożliwiającym powiększanie tekstu jest powiększalnik telewizyjny.

Więcej informacji na stronach producentów i dystrybutorów:

ECE, tel. 0*22 755 57 57, www.ece.w.pl
HAR PO, Poznań, tel. 0*61 853 14 25, www.harpo.com.pl;
PHU IMPULS, Lublin, tel. 0*81 533 25 10, 0502 115 234;
CYFROMAX, Warszawa, tel. 0*22 624 99 41, www.cyfromaks.com.pl
www.emtron.com.pl
ALTIX, www.altix.pl

Pies przewodnik

Pies przewodnik pomaga nie tylko przy przemieszczaniu się i pokonywaniu przeszkód, ale staje się z czasem przyjacielem i towarzyszem życia. O takiego psa można starać się za pośrednictwem PZN. Do tresury wybierane są psy mądre, spokojne, przyjazne, ale jednocześnie nieufne wobec obcych. Istnieje także możliwość oddania na tresurę własnego psa, pod warunkiem oczywiście, że spełnia kryteria wymagane od przyszłych przewodników. PZN stawia także warunki osobom, kt6re chciałyby psa otrzymać.
Przede wszystkim jedynie osoby całkowicie niewidome mogą ubiegać sięo przyznanie psa za pośrednictwem PZN. Poza tym wnioskodawca musi mieć ukończone 16 lat, być sprawny fizycznie, mieć dobrą orientację przestrzenną i umieć samodzielnie przemieszczać się z białą laską. Nie może także nadużywać alkoholu ani zażywać narkotyków, musi być zrównoważony psychicznie, lubić zwierzęta, a ponadto mieć odpowiednie warunki mieszkaniowe i finansowe, zapewniające psu należytą opiekę.

Wnioski o przyznanie psa rozpatrywane są przez Zarząd Główny PZN. Koszt szkolenia psa pokrywany jest ze środków PFRON, PZN oraz, w niewielkiej części, przez wnioskodawcę (ok. 780 zł). Co roku PZN może przeznaczyć środki na szkolenie 8 psów.
Obecnie, ze względu na niewielkie zainteresowanie, osoby spełniające warunki przyznania psa, nie mają na ogół roblemów z jego otrzymaniem. Szkolenie psa trwa 3-4 miesiące. Jest także możliwość zakupu psa bez pośrednictwa PZN. Jego koszt to 8 tys. zł.

Organizacje pozarządowe

Polski Związek Niewidomych z oddziałami na terenie całego kraju oferuje swoim członkom szkolenia, na których można nauczyć się pisma brajla, orientacji przestrzennej, poruszania się po ulicach, korzystania z przedmiotów codziennego użytku czy prowadzenia gospodarstwa domowego. Proponuje także różnego rodzaju koła zainteresowań i warsztaty pomagające ludziom niewidomym wszechstronnie się rozwijać.
PZN prowadzi przychodnie i poradnie, w których osoby niewidome i słabo widzące mogą znaleźć kompleksową opiekę medyczną. W ramach związku działają także Rady Diabetyków, które specjalizują się w pomocy niewidomym cukrzykom. W PZN można szukać informacji na temat instytucji i innych stowarzyszeń zajmujących się pomocą osobom niewidomym. Związek prowadzi także bibliotekę książek brajlowskich i mówionych.

Zarząd Główny PZN, ul. Konwiktorska 9, 00-216 Warszawa, tel. 0*22 635 76 52, www.pzn.org.pl

Inne stowarzyszenia:
- Stowarzyszenie na Rzecz Rehabilitacji Niewidomych i Słabowidzących Osiedle Kosmonautów 110, 61-643 Poznań, tel. 0*61 820 05 12,
- Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Dzieci Niewidomych i Słabowidzących "Tęcza" (placówki szkolno-wychowawcze, poradnie diagnostyczne, organizacja turnusów rehabilitacyjnych), ul. Kopińska 6/10, 02-321 Warszawa, tel. 0*22 658 43 30 lub 822 03 44,
- Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Sportu i Turystyki Niewidomych i Słabowidzących "Cross" (organizacja imprez sportowych, turystycznych i rehabilitacyjnych, poradnictwo, warsztaty zajęciowe), ul. Konwiktorska 9, 00-216 Warszawa, teL/faks 0*22 635 57 94
- Towarzystwo Opieki nad Ociemniałymi w laskach (placówki szkolno-wychowawcze, rehabilitacja, pomoc dla absolwentów), laski, 05-080 Izabelin, tel. 0*22 752 20 04, lub 752 20 09, www.laski.edu.pl,
- Fundacja PRACA DLA NIEWIDOMYCH (wspieranie organizacji zrzeszających niewidomych, organizacja warsztatów terapii zajęciowej), ul. Jasna 22, 00-054 Warszawa, tel. 0*22 826 88 66, www.fpdn.org.pl

Informacji o innych instytucjach i organizacjach pozarządowych można szukać na stronie www.ngo.pl

Szkolnictwo wyższe

Coraz więcej uczelni stara się dostosować do potrzeb studentów niepełnosprawnych, m.in. wprowadzając urząd pełnomocnika. Wzorcowe rozwiązania pojawiły się na Uniwersytecie Warszawskim. Oddano centrum komputerowe przystosowane do potrzeb niewidomych. Założona została elektroniczna baza tekstów, z której korzystać mogą także osoby niewidome spoza uniwersytetu. Istnieje wypożyczalnia sprzętu elektronicznego (notatniki elektroniczne, dyktafony itd.). Można składać zamówienia na książki i teksty nagrywane przez wolontariuszy. Organizowane są kursy orientacji przestrzennej i lektorat z języka angielskiego, metodą bezwzrokową.
Dostosowane pracownie komputerowe są także na KUL, UJ i w Akademii Podlaskiej.


Książka i prasa

Biblioteka Centralna PZN dysponuje zbiorami książek brajlowskich, mówionych, a także zapisanych w wersji elektronicznej. Wśród czasopism skierowanych do osób niewidomych znajdują się pozycje przeznaczone dla różnych grup odbiorców. Oto niektóre tytuły: "Biuletyn Informacyjny", "Przegląd Tyflologiczny", "Dłonie i Słowo", "Nasze Dzieci", "Nasz Świat", "Pochodnia", "Promyczek", "Światełko". Osoby zainteresowane czasopismami dla osób niewidomych mogą szukać bliższych informacji w Bibliotece Centralnej oraz w oddziałach terenowych PZN.

Kontakt:
00-216 Warszawa, ul. Konwiktorska 7,
tel.: 0*22 831 2271 do 77
www.biblioteka-pzn.org.pl
  
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2008-06-22, 15:12   masaz warszawa

Katalog książek brajlowskich Biblioteki Centralnej Polzkiego Zwiazku Niewidomych

Anatomia, masaż
http://www.biblioteka-pzn...ty/anatom00.htm


Dalicho, A. W.
Masaż segmentarny
(podr.; med., MASAŻ)
t. 1; druk w 1961 r.
Sygnatura: 732


Dalicho, W. A.; Gl‰ser, Otto
Masaż segmentarny
(podr.; MASAŻ)
t. 2; druk w 1963 r.
Sygnatura: 2162

Kasperczyk, Antoni lek. med.
Fizjoterapia
(pop.nauk.; med., MASAŻ)
t. 1; druk w 1969 r.
Wykłady lekarza Antoniego Kasperczyka wygłoszone na prelekcjach dokształcających Wojewódzkiej Sekcji Masażystów w Krakowie w okresie 1968 - 1969 roku.
Sygnatura: 128


Kikiela, Marian; Margolis, Klara
Leczenie czynnościowe metodami fizycznymi. Gimnastyka lecznicza Podręcznik dla lekarzy. Część II szczegółowa
(Cykl: "Leczenie czynnościowe metodami fizycznymi" 2)
(podr.; med., MASAŻ)
t. 5; druk w 1960 r.
Sygnatura: 536

Kikiela, Marian; Margolis, Klara
Leczenie czynnościowe metodami fizycznymi gimnastyka lecznicza Część ogólna
(Cykl: "Leczenie czynnościowe metodami fizycznymi gimnastyka lecznicza część ogólna" 1)
(podr.; med., MASAŻ)
t. 2; druk w 1958 r.
Sygnatura: 535

Kirsch, Richard
Masaż sportowy
(podr.; MASAŻ; masaż sportowy)
t. 1; druk w 1973 r.
Z podręcznika mogą skorzystać sportowcy bądź masażyści. Sportowiec znajdzie tu podstawowe wiadomości dotyczące automasażu, zaś masażysta, ograniczone do minimum wiadomości z zakresu anatomii i fizjologii człowieka oraz teorię, pomocną przy wykonywaniu masażu.
Sygnatura: 28

Kołaczkowski, Józef; Kołaczkowski, Zdzisław
Anatomia funkcjonalna (W zakresie studiów wychowania fizycznego)
(podr.; med., anat.)
t. 7; druk w 1997 r.
Podręcznik "Anatomia Funkcjonalna" jest przeznaczony dla studentów wychowania fizycznego, stąd pomija szczegółowe omówienie niektórych zagadnień, poszukiwanych np. przez słuchaczy szkół medycznych. Z tego powodu autorzy publikacji rekrutujący się z poznańskich ośrodków naukowych zerwali z tradycyjnym ujęciem nauki o budowie człowieka, z anatomią prawidłową, opisową. Układ ruchu został podzielony na jednostki czynnościowe, a nie topograficzne.
Sygnatura: 4432

Masaż segmentarny
Masaż segmentarny
(podr.; med., MASAŻ)
(opracował lek. med Jacek Feret)
t. 1; druk w 1969 r.
Niniejszy skrypt "Na użytek Ośrodka Szkolenia zawodowego dla niewidomych w Krakowie Opracował lek med. Jacek Feret". Tekst brajlowski "Masażu segmentarnego" stanowi dokładną kopię maszynopisu, w którym nie dokonano żadnych poprawek. Autor poświęca go opracowanie "Pierwszej Krzewicielce masażu leczniczego" w naszym kraju Dyrektor Ośrodka Zawodowego dla Niewidomych w Krakowie - Marii Urban.
Sygnatura: 244

Senderak, Kazimierz St.
Wiadomości z chirurgii dla masażystów
(podr.; med., MASAŻ)
t. 4; druk w 1964 r.
Sygnatura: 2341


Skrypt dla kursu masażu Mięśnie
Skrypt dla kursu masażu Mięśnie
(podr.; anat., med., MASAŻ)
t. 1; druk w 1956 r.
Sygnatura: 598

Sokołowska - Pituch, Janina
Skrypt anatomii człowieka
(podr.; anat.)
t. 2; druk w 1961 r.
Sygnatura: 817


Sokołowska - Pituch, Janina
Skrypt dla Ośrodka Szkolenia Zawodowego dla Niewidomych w Krakowie - (Anatomia)
(podr.; anat., med.)
(Skrypt Do użytku wewnętrznego Ośrodka)
t. 3; druk w 1999 r.
Niniejszy Skrypt dla Ośrodka Szkolenia Zawodowego dla Niewidomych w Krakowie Opracowany przez prof. dr hab JaninęSokołowską.Anatomia jest to nauka o budowie organizmu żywego ustroju. W zależności od badanego organizmu jest: anatomia roślin, zwierząt i człowieka. Nazwa anatomia pochodzi od sposobu badania, którym jest rozcinanie, dzielenie na części badanego ustroju, zaś rozcinanie nosi nazwę po grecku anatemnein".
Sygnatura: 3509


Sokołowska - Pituch, Janina
Streszczenie wykładów z anatomii
(podr.; anat., med.)
t. 1; druk w 1958 r.
Sygnatura: 508


Szymański, Andrzej
Lekarz domowy naturalny dla reumatyków i artretyków
(porad.; med., MASAŻ, XX w.; Przewodnik po medycynie naturalnej)
t. 3; druk w 1996 r.
Sygnatura: 4194

Zaorski, Jan
Podręcznik mieszenia leczniczego (masażu)
(podr.; med., MASAŻ)
t. 1; druk w 1960 r.
Sygnatura: 715


Zborowski, Adam
Drenaż limfatyczny
(podr.; MASAŻ)
t. 2; druk w 1996 r.
Drenaż limfatyczny zaliczyć można do jednej z metod leczenia fizykalnego. Zastosowanie odpowiednich czynności pozwala na usprawnienie krążenia limfy - przeciwdziałając powstawaniu chorób wywołanych jej zastojem, pozwala także na dogodniejszy przepływ limfy po przebytych chorobach zakaźnych i nowotworowych - umożliwiając wcześniejszy powrót do zdrowia. Twórcą drenażu limfatycznego jest duński lekarz Emil Vodder: opracowany przez niego sposób masażu był efektem 25 lat studiów i badań klinicznych. Opublikowany w 1934 roku przez Voddera drenaż limfatyczny stał się bardzo popularny i stosowany jest do dnia dzisiejszego zarówno jako masaż ogólny jak i metoda pielęgnacji twarzy - przeżywając obecnie swój renesans (zwłaszcza w Europie Zachodniej). Wszystkie informacje zawarte w tej książce są efektem wieloletnich doświadczeń nabytych przez autora pracującego w charakterze nauczyciela masażu oraz jego kontaktów z masażystami zatrudnionymi przede wszystkim na terenie Niemiec.
Sygnatura: 4364

Zborowski, Adam
Masaż klasyczny i segmentarny
(podr.; MASAŻ)
t. 4; druk w 1995 r.
Podręcznik dla niewidomych masażystów podający różnorodne techniki masażu klasycznego i segmentarnego.
Sygnatura: 4169


Zborowski, Adam
Masaż w wybranych jednostkach chorobowych Część I
(podr.; MASAŻ, med.)
t. 3; druk w 1997 r.
Niniejsza książka jest próbą podania schematów postępowania w najczęściej spotykanych jednostkach chorobowych. Do korzystania z niej niezbędna jest znajomość poprzednich książek autora: "Masaż klasyczny", "Masaż segmentarny", "Drenaż limfatyczny". Publikacja ta została podzielona na dwie części: - część I obejmuje choroby reumatyczne, urazy, zniekształcenia kończyn, kręgosłupa, klatki piersiowej i szyi. - Część II obejmuje choroby układów: oddechowego, krążenia, nerwowego, pokarmowego, moczowo-płciowego.
Sygnatura: 4429


Zborowski, Adam
Masaż w wybranych jednostkach chorobowych Część II
(podr.; MASAŻ)
t. 4; druk w 1999 r.
Pozycja omawia schematy postępowania w najczęściej spotykanych jednostkach chorobowych. Część II obejmuje choroby układów: oddechowego, krążenia, nerwowego, pokarmowego, moczowopłciowego.
Sygnatura: 5474
 
     
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2008-06-22, 15:17   

Ciewkawy wątek tylko żeby jeszcze ci niepełnosprawni którzy potrafią jeszcze pisać tutaj pisali a nie tylko my :wink:
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2008-06-22, 15:19   masaz warszawa

moze kiedys, kto wie.

trzeba zachecic, zaprosic znajomych niewidomych do, co najmniej, czytania.
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2008-06-22, 15:20   masaz warszawa

Od jakiegos juz czasu istnieje spis gabinetow masazu prowadzonych przez niewidomych masazystow i fizjoterapeutow.

Jak do tej pory jest tam po jednemu masazyscie z miast: Bytom, Gdańsk, Grodzisk Mazowiecki, Kraków, Olsztyn, Rawa Mazowiecka, Warszawa, Zaskale - Szaflary.

Wydaje sie, ze warto jest tam dac swe wlasne ogloszenie, szczegolnie jesli jestes z miasta nie wlaczonego jeszcze do przewodnika.

http://www.masaze.org.pl/..../gab/gab0.html

A oto tresc komunikatu ze strony Krajowej Sekcji Niewidomych Masażystów i Fizjoterapeutów:

Informujemy, że w związku z uruchomieniem strony internetowej Sekcji Masażystów i Fizjoterapeutów www.masaze.org.pl Zarząd Krajowy PZN oferuje umieszczenie reklamy wszystkim chętnym członkom prowadzącym własne gabinety masażu.

W treści informacji powinno być zawarte: nazwa gabinetu lub nazwisko wykonującego zabiegi, zakres usług, adres gabinetu, godziny przyjęć pacjentów oraz nr telefonu kontaktowego.

Odpłatność za w/w usługę ustalona została w wysokości 20 PLN rocznie, którą należy wnieść na konto:

Polski Związek Niewidomych
Biuro Zarządu Głównego
Zakład Pracy Chronionej
00-216 Warszawa ul. Konwiktorska 9
Nr konta: 96 1370 1037 0000 1706 4083 5203
z dopiskiem "Sekcja Masażystów - strona www".
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2008-06-22, 15:22   masaz warszawa

nie wiem na ile dobra jest ta mowiaca przegladarka (inteligent web reader) w porownaniu z innymi, ktorych uzywacie.

ci, ktorzy maja jej stara wersje, teraz moga sciagnac nowa wersje 2.

do sciagniecia 92 mb

http://www.ivo.pl/iwr/download.html
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2008-06-22, 15:23   masaz warszawa

od kilku miesiecy google eksperymentuje z wersja wyszukiwarki dla niedowidzacych - nie wiem dokladnie na czym to polega, ale wydaje sie, ze algorytm wyszukiwania wyrzuca z wynikow wyszukiwania strony zrobione we flashu czy w podobnych programach graficznych; strony, gdzie dominuja grafiki i gdzie jest nie ma wiele tekstu do czytania czy strony kiepsko zbudowane i ciezkie do nawigacji i czytania dla niedowidzacych.

wydaje sie, ze takich stron jest niestety duzo i szperanie po nich to strata czasu. Warto propagowac te wersje google wsrod znajomych

http://labs.google.com/accessible
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2008-06-22, 15:24   http://massagethai.info kursy masazu tajskiego warszawa

pomimo, ze czytanie a tym bardziej pisanie, jest trudniejsze dla niewidomych niz dla widzacych, od czasu do czasu zdarza mi sie wejsc na strony stworzone przez nich.

Wlasnie wczoraj, troche przez przypadek - bo szukalem na necie hasla 'masaz tajlandzki', trafilem na bloga i zostalem pozytywnie zaskoczony jego poziomem. Blog nalezy do Jarka W ze skoczowa (absolwent dwojki).

Szczegolnie zainteresowal mnie jeden z ostatnich wpisow Jarka, poswiecony odbiorowi spolecznemu masazu w polsce, przy okazji zachaczajac o kregarzy, zielarzy i znachorow roznej masci. Bardzo ciekawe spostrzezenia, z ktorymi sie generalnie zgadzam, choc jedno stwierdzenie mnie zaskoczylo i zaintrygowalo:

"W masażach jak i w życiu też są mody. Parę lat temu głośno było o masażu polinezyjskim a teraz na topie nie wiedzieć czemu akurat jest tajski. Ciekawe jaki będzie modny za 3 lata? Może skoczowski?"

http://jarekw.bloog.pl/id...cz-1,index.html

Dla tych, ktorzy chcieliby zaczac samodzielnie przygode z komputerem Jarek napisal krotki instruktarz we wpisie na blogu 'Jarus a kompus'.

http://jarekw.bloog.pl/id...mpus,index.html

Jarek to barwna postac, znana prawie publicznie jesli nie w polsce to w cieszynskim i slaskim - od roku zbiera na swoja operacje oczu w usa wlasnie poprzez swa aktywnosc na internecie. Udalo mu juz sie zebrac 20 000 zlociszy.
http://www.jarekweglorz.pl/
  
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2008-06-22, 15:29   masaz warszawa

niestety jeszcze nie w polsce, ale anglii wprowadzana jest telewizja cyfrowa, pozwalajaca na sluchanie komentarza lektora co wlasnie dzieje sie na ekranie.

jak na razie, tylko 10% programow ma podklad lektora, ale sa to dopiero poczatki.

do odbioru programow potrzebny jest cyfrowy odbiornik telewizyjny albo cyfrowa przystawka - sam serwis jest bezplatny.

http://www.bbc.co.uk/info...ion/index.shtml
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2008-09-23, 14:10   masaz warszawa

targi sprzetu rehabilitacyjnego w Lodzi - rowniez porada jak uzyskac dofinansowanie na sprzet

http://forum.e-masaz.pl/viewtopic.php?p=2316
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2008-09-28, 14:53   masaz warszawa

bezplatne szkolenia komputerowe dla niewidomych (rowniez dla gluchoniemych) - grupowe i indywidualne, w calej polsce
http://www.altix.pl/admin...enia%202008.pdf
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2008-12-13, 14:18   masaz warszawa

Przychodnia zatrudni masazyste po MSML w Krakowie
Szczegoly pod numerem 506275375
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2009-01-17, 12:32   masaz tajski warszawa kursy masaze indonezyjski, stemplami

dla niewidomych i dla niedowidzacych jest 50% znizka na kurs masazu tajskiego, indonezyjskiego, tajskimi stemplami ziolowymi, tajskiego masazu stop.

Na kurs trzeba przyjsc ze swoim opiekunem (kolega, partnerem, czlonkiem rodziny czy nawet jednym ze swoich klientow/pacjentow) placacym rowniez 50% wartosci kursu - o ile nie jest on jeszcze masazysta. Osoba ta moze byc uczestnikiem kursu lub byc tylko modelem - ale nie dostaje certyfikatu uczestnictwa.

Jesli jestes masazysta niewidomym/niedowidzacym na zasilkach/bezrobociu powyzej roku, to kurs jest bezplatny. Jesli chcesz przyjsc z opiekunem, to placi on 50% wartosci kursu.

Przekaz wiadomosc swoim kolegom.

Krakow
- 14-15 i 21-22.03.2009 tajski 800zl
- 2-5.04.2009 tajski 800zl

dom szkoleniowy w Piasecznie kolo Warszawy (oplata wlacza zakwaterowanie i wyzywienie):

- 6-9.04.2009 masaz indonezyjski 1100zl
- 10-13.04.2009 (wielkanoc) tajski 1100
- 14-15.04.2009 tajski masaż stemplami ziołowymi 600 zł
- 16-17.04.2009 tajski masaż stóp - 600 zł
- 30.04-3.05.2009 (majowka) tajski 1100zl
- 11-14.06.2009 (boze cialo) tajski 1100zl

Gdansk
26-29.03.2009 tajski 800zl

Szczecin
- 18-19.04 masaz stop 400zl
- 25-28.04.2009 tajski 800zl
- 9-10.05 stemplami ziolowymi 400zl
- 14-17.05 indonezyjski 800zl

Wroclaw
- 23-24 i 30-31.05.2009 tajski 800zl

Katowice
6-7 i 20-21.06.2009 tajski 800zl

Prowadząca : Kanya Krongboon - nauczycielka Tajskiego Masażu.
Skończyła w Bangkoku uznane kursy dla masażystów i nauczycieli, a
następnie pracowała przez 10 lat ucząc tajników tradycyjnego masażu
tajskiego.
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2009-01-17, 20:59   masaz warszawa

artykul z Biuletynu Centrum Promocji i Kariery Zawodowej Osób z Dysfunkcją Wzroku
numer 1/2006

http://www.promocjaikarie....php?CSS=czbi#8

Jeśli chcesz być masażystą, rozważ...

Zwykło się traktować zawód masażysty jako "najlepszy dla niewidomych". Niektórzy podkreślają wagę istotnie bardziej rozwiniętej wrażliwości osób niewidomych na takie cechy percepcji zmysłowej, jak dotyk, ciepło, łatwość nadawania znaczenia informacjom zawartym na przykład w różnych obrazach dotykanych powierzchni.

Z drugiej strony - prawdopodobnie na szczęście już coraz rzadziej - wyrażane jest przekonanie, że wykonywanie tego zawodu przez osoby niewidome jest - może poza szczotkarstwem - tym, co niemal wyłącznie mogą one robić.

Tak, czy inaczej, zawód masażysty w jakiś sposób przylgnął do niewidomych i czasem nawet - będąc osobą niewidomą - można spotkać się ze zdziwieniem otoczenia z faktu, że się go nie wykonuje.

Chcemy zwrócić uwagę na kilka spraw, które mogą być pomocne osobom rozważającym możliwość pracy w tym zawodzie; wydaje się jednak, że ważne byłoby, aby najgłębszy wybór zawodu masażysty dokonał się gdzieś w głębi serca i wiązał się z tym, co określa się wewnętrzną motywacją, rozumianą m. in. jako chęć pomocy innym, przekonanie o tym, że można przeżywać swoje cierpienie dzieląc się z innymi własnym nastawieniem do choroby, do siebie samego, do szeroko rozumianego świata.

O co warto więc zapytać siebie dokonując wyboru zawodu masażysty i co uznać za ważne z punktu widzenia tej decyzji?

Masażyści, skupieni w sekcji niewidomych masażystów, podkreślają oczywiście fachowość, rozumianą nie tylko jako zbiór praktycznych umiejętności i konieczny aparat pojęciowy, która każe posługiwać się znanym wszystkim masażystom językiem (czasem nawet slangiem), ale też jako umiejętność i gotowość do odpowiadania pacjentowi na jego proste - wydawałoby się pytania, np. "ile mam kręgów ?", "co daje masaż?", "co to jest dyskopatia?", "czy w moim wypadku bardziej wskazany jest masaż, czy gimnastyka ?", "dlaczego mnie to boli?".

Prawdopodobnie niektóre z tych pytań mogą niekiedy drażnić - zwłaszcza, gdy tego samego dnia trzeba na nie odpowiedzieć po raz któryś i pewnie nie ma łatwej recepty na to, co zrobić następnym razem. Ważne jest jednak, by nie urazić pacjenta odpowiedziami typu: "jak boli, to znaczy, że się żyje; musi boleć" itd. Może warto odroczyć wtedy odpowiedź i powiedzieć choćby tak: "odpowiem, gdy bardziej zorientuję się w pani/pana stanie".

Jeśli rozważasz wybór zawodu masażysty i myślisz o sobie: "jestem nieśmiały/a, zamknięty/a", nie musi to wcale przekreślać twojego wyboru. Jeśli zazwyczaj, w codziennym życiu - takim jakie ono jest - czujesz się na miejscu, masz poczucie bycia raczej partnerem w większości relacji, w które wchodzisz, czyli jeśli nieśmiałość czy nieco mniejsza łatwość kontaktu z ludźmi jest bardziej cechą twojego temperamentu, niż paraliżującym cię stylem życia, to możesz spokojnie wykonywać zawód masażysty.

Komunikatywność jest raczej umiejętnością rozmowy, a nie przyrodzoną temperamentalnie ekstrawertywnością wiązaną często z dużą łatwością mówienia, wchodzenia w relacje, śmiałością, wesołością itd. W takiej rozmowie akcentuje się bardziej pewną równowagę między mówieniem a słuchaniem pacjenta, przy uwzględnieniu sposobu, w jaki pacjent stawia pytania, rozumie swoją sytuację, a także tego, co jeszcze decyduje powiedzieć ci o sobie. Komunikatywność jest bardziej stylem porozumiewania się, świadectwem wrażliwości na sygnały płynące z zachowania i sposobu wypowiadania się przez innych. Może ona więc być cechą osób, które w potocznym rozumieniu uważane są za śmiałe i otwarte, jak i tych, które są bardziej wyciszone, sprawiają wrażenie nieco bardziej wycofanych w kontakcie.

Jeśli myślisz o zawodzie masażysty, warto przyjrzeć się swojej empatii. Do pewnego stopnia mamy ją wrodzoną, ale też można świadomie ją rozwijać konfrontując się z odczuciami i myślami innych ludzi, rezygnując z łatwych ocen na rzecz rozumienia innych osób, czyli przyjmowania - wcale niekoniecznie zawsze zgadzając się z nimi - ich sposobu odczuwania, myślenia, postrzegania.

Na gruncie relacji masażysta - pacjent może to owocować współodczuwaniem z pacjentem jego - szczególnie pewnie psychicznego i egzystencjalnego - bólu, radości i tego wszystkiego, czego doświadcza się wspólnie w stosunkowo częstych kontaktach, a do takich przynajmniej przez kilka tygodni - czasem nawet co jakiś czas - można zaliczyć relację masażysta - pacjent.

Czasem jednak, co podkreślają doświadczeni masażyści, mimo głębokiej postawy zrozumienia dla pacjenta, ta sama empatia "podsunie" ci myśli i słowa, które - zachowując pełną akceptację dla osoby - zakwestionują nieco jej obraz tego, co się z nią dzieje, postrzegane przez nią przyczyny cierpienia - upatrywane niekiedy w złośliwości losu, czy obecnym w myśleniu pacjenta, poczuciu skrzywdzenia i niesprawiedliwości.

Pacjent może być wtedy na przykład przekonany, że cierpi bardziej, niż inni, że w związku z tym różne rzeczy jemu się należą itd. Chodziłoby tu więc chyba o pewną odwagę masażysty we wspólnym odkrywaniu z pacjentem, że poprawa stanu somatycznego jest ważnym, lecz nie jedynym elementem zdrowienia, że niezbędny jest też jakiś dystans do siebie samego i do tego, co się dzieje; dystans, który osiąga się m.in. poprzez zdrowe spojrzenie na swoją sytuację: bez pomniejszania, ale i bez nadawania temu, co się dzieje, zbyt wielkiego znaczenia; bez szukania winnych za własne cierpienie, ale i bez nadmiernego obwiniania siebie samego.

Twoja osobista świadomość własnych ograniczeń życiowych - ale i możliwości - może być ważnym atutem do rozmowy z pacjentem o jego indywidualnej sytuacji, co wydaje się wcale niemniej ważne, niż stricte lecznicze efekty masażu.

Zachęcamy również, byś podejmując decyzję o wyborze zawodu masażysty zapytał/a siebie, jak czujesz się sam/a ze sobą: czy masz zazwyczaj pewność, co do tego, co robisz; czy zwykle - w różnych sytuacjach życiowych i zawodowych - czujesz się kompetentny/a i skuteczny/a w twoim działaniu; czy wierzysz, że to, co robisz, pozwala tobie samemu/samej w jakiejś mierze realizować się w życiu; czy wierzysz,
że może to mieć znaczenie dla innych ludzi i że możesz im pomóc. Odpowiedzi na te pytania wydają się ważne z punktu widzenia relacji masażysta - pacjent.

To ty wnosisz w tę relację fachowość, przekonanie
co do tego, co robisz - pomimo, że czasem nie jesteś do końca pewien efektu; ta wiara powinna towarzyszyć na każdym etapie twojego poszukiwania najlepiej znanego ci sposobu tej pomocy, co do którego masz aktualnie przekonanie. Ta wiara jest potrzebna tobie i niezbędna dla pacjenta; rodzi zaufanie i buduje postawę przezwyciężenia choroby lub nawet życia z nią na miarę możliwości, jakie pacjent rozpozna w sobie, gdy nie da jej się w pełni wyeliminować.

Zdrowie bowiem, jak podkreśla Światowa Organizacja Zdrowia WHO, to nie tylko brak choroby, ale też życie z dolegliwościami, uwzględniające zarówno ograniczenia i trudności, jak i najpełniej rozpoznane możliwości.

Wiara ta będzie ci potrzebna również po to, byś w niektórych sytuacjach był/a w relacji z pacjentem tym/tą, który/a "wie lepiej" i nie ulegał/a takim obiegowym przekonaniom, jak na przykład "im masaż bardziej boli, tym jest skuteczniejszy".

Poza tym pacjent musi czuć się bezpieczny w twoich rękach; jeśli tylko jest to możliwe, nie powinien odczuć twojej niepewności czy wahania. To nie znaczy, że nie możesz się mylić, albo że koniecznie właśnie ty masz pomóc temu konkretnemu pacjentowi. Możesz na przykład pokierować pacjenta do kogoś, kto w twoim poczuciu potrafi mu pomóc, ale tu też ważne jest przekonanie co do tego, dlaczego to robisz.

W tym miejscu warto chyba podkreślić rolę szacunku dla samego siebie nawet, a może zwłaszcza wtedy, gdy musisz uznać, że wyczerpałeś/aś swoje możliwości pomocy pacjentowi. Kształtuje się on w nas na przestrzeni całego życia w oparciu o to, jak odbiera nas otoczenie, jak i o to, jaki obraz własnej osoby nosimy w sobie.

Ujawnia się w różnorodny sposób w codziennych sytuacjach; często towarzyszy uczuciu ogólnego zadowolenia z życia; wydaje się jednak, że człowiek emocjonalnie dojrzały szanuje siebie również wtedy, gdy na przykład nie wie wszystkiego i w jakiś sposób uznaje swoją ograniczoność. Jeśli więc myślisz o zawodzie masażysty, uznaj, że nigdy nie będziesz wiedział wszystkiego, nawet, jeśli zdobędziesz duże doświadczenie. To może
ci pomóc w zdrowym zdystansowaniu się do tego, co robisz, co wcale nie musi - a nawet nie powinno - wiązać się z mniejszym zaangażowaniem w dążenie do jak największego profesjonalizmu.

Gdy rozważasz wybór zawodu masażysty, przekonaj się, czy masz cnotę humoru, który - nie odbierając powagi - sprawom ważnym dla konkretnych ludzi potrafi uczynić je nieco mniejszymi, sprawiając
na przykład, że pacjent czasem zaśmieje się sam z siebie czy zwróci uwagę na "przysypane" niekiedy problemami drobne radości.

Gdy myślisz o zawodzie masażysty, zobacz, czy jesteś ciekaw innych ludzi, świata, a nawet siebie samego. Ważne byłoby w tym kontekście pytanie o to, czy masz gotowość do uczenia się: zarówno
do zdobywania stricte fachowej wiedzy, jak i do uczenia się z doświadczeń, czasem może od pacjentów i innych terapeutów lub choćby
z własnych błędów.

Prawdopodobnie sformułowane w tym artykule pytania, jakie możesz zadać samemu sobie rozważając wybór zawodu masażysty, nie wyczerpują wszystkich; wskazują jedynie na niektóre aspekty tej decyzji i od ciebie zależy, czy i które z nich uznasz za ważne.

Warto podkreślić, że są też takie elementy pracy masażysty, na które ty sam/a nie masz wpływu, jednak dla niektórych pacjentów mają one znaczenie, choćby budowa i siła masażysty, sposób poruszania się itd.

Jednak w tym wypadku - zresztą podobnie jak w wypadku wcześniej wspomnianych - być może przydatnych z punktu widzenia twojej decyzji czynników, nie da się powiedzieć, że coś jednoznacznie dyskwalifikuje cię z tego zawodu.

Istotną rolę odgrywa tu twoja decyzja i motywacja, a wtedy sam wypracujesz sobie i wymyślisz styl, i możliwy dla ciebie zakres pracy w charakterze masażysty. Być może na niektórych etapach tej drogi będą ci potrzebni inni ludzie, ich doświadczenia, ich profesjonalizm - myślimy tu nie tylko o innych masażystach, ale na przykład o psychoterapeutach, czy innych osobach wspomagających twój rozwój. Ale to ty musisz mieć poczucie kierunku i celu twojej drogi, do którego oni mogą pomóc ci znaleźć klucz.

Izabela Szwarocka
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Reklamy

Linki sponsorowaneStoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż
Ostatnio na forumZapraszamy na FB