Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Ból kręgosłupa rano
Autor Wiadomość
iob

Dołączył: 10 Sie 2011
Posty: 12
Wysłany: 2014-02-03, 15:29   Ból kręgosłupa rano

Nie wiem czy w dobrym dziale piszę, w każdym razie nie chodzi mi o to, jak wykonać masaż w moim przypadku, tylko jak zrobić cokolwiek, żeby pomogło.
Otóż mam taką przypadłość, że nad ranem, jak już ciało w czasie snu wystarczająco się "zastoi" pieruńsko boli mnie odcinek lędźwiowy i promieniuje na cały brzuch jak oddycham.
Wystarczy, że wstanę, przejdę się po domu i mija - niby nic, ale to trochę uciążliwe wstawać tak w środku nocy, żeby się przejść :)
Próbowałam już masaży, ćwiczeń, spania z poduszką między nogami, spania na brzuchu. Nawet plastry przeciwbólowe przyklejałam, ale nic to nie dało.
Bóle pojawiają się okresowo, kiedyś rzadziej, albo np. przy zmianie łóżka (np. jak nocowałam u kogoś) a teraz mam około 1-2 tygodnie spokoju, na 1-2 tygodnie conocnego bólu.
W te dni, kiedy nie boli mam ochotę non stop spać, żeby sobie odbić te noce, kiedy nie śpię, tylko latam po domu, żeby rozchodzić ból (sic!)
Dodam, że mam skoliozę, leczoną, chodziłam kilka lat w gorsecie korekcyjnym.
W tej chwili mam 24 lata, a rano czuję się jakbym miała z 80 lat.
Powiedzcie, czy przychodzi wam może do głowy co to może być, jak z tym walczyć?
 
     
Linki sponsorowane
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2014-02-04, 12:29   kursy masazu tajskiego Warszawa

Jesli twoj lekarz/fizjo nie jest w stanie pomoc, to popros o rekomendacje/przeniesienie do innego.

jesli silny i promieniujacy bol, to ucisk na korzen nerwu, gdy rozluznia sie miesnie w czasie snu i nie utrzymuja kregoslupa w neutrealnej pozycji. Popros o przeswietlenia i szczegolowe badania. Sproboj spac na twardym podlozu, nastepnie z jakas ksztaltka przywiazana do plecow np recznikiem, w okolicach bolu. Sprawdz spanie na boku. Moze nogi uniesione na poduszkach, moze nogi ponizej linii horyzontalnej lub materac pochylony z glowa wyzej lub z glowa nizej. Rowniez spanie z lekka trakcja nog/kregoslupa.

Mozesz probowac masaz, jakikolwiek, ale najpierw poprawna diagnoza i dzialajace zabiegi od fizjo
  
 
     
tekila103 

Dołączyła: 14 Lis 2013
Posty: 6
Wysłany: 2014-02-04, 18:05   

dokładnie diagnoza (prześwietlenie) to podstawa masaż pomoże (ale u kogoś kto się zna na tym co robi) jak na teraz to proponuje ci jak wstajesz rano to kładź obie ręce na lędźwie i wypychaj biodra ku przodowi wypchniecie i pozycja wyjściowa tak parę razy i ci szybko przejdzie ból (nie wykonuj tego jeżeli stwierdzą kręgozmyk ), fajną sprawą są plastry do tapingu pokaże ci ktoś jak je aplikować na skórę a później sama możesz to robić jak ktoś dobrze je przyklei to nie ma możliwości żeby nawet po nocy ciebie bolało
 
     
iob

Dołączył: 10 Sie 2011
Posty: 12
Wysłany: 2014-02-04, 21:12   

Dziękuję za odpowiedzi.
Spróbuję tych metod, zobaczę co zadziała.
Jeśli chodzi o to wygięcie się do przodu, to tego się obawiam - wtedy boli jeszcze bardziej.
Myślicie, że to może być spowodowane też siedzącym trybem życia, właściwie pracy przy komputerze po jakieś 10 h na dobę i brakiem sportu?
Może powinnam zacząć więcej się ruszać - tylko jaki ruch jest w moim przypadku bezpieczny?
Idealne pewnie byłoby pływanie, ale w mojej miejscowości nie ma basenu, musiałabym kilkadziesiąt km dojeżdżać.
 
     
drhouse

Dołączył: 22 Lip 2014
Posty: 25
Wysłany: 2015-02-28, 20:18   

nie zawsze zwiększenie ruchu fizycznego to dobry pomysł, w tym przypadku raczej odradzam
 
     
asap

Dołączył: 12 Gru 2012
Posty: 4
Wysłany: 2015-04-29, 18:16   

O jej, ja to mam. Kiedyś myslałam że to przez nerki bo miałąm zdiagnozowany jakiś zastój i równolegle rozpoczęły się te bóle. Ale zastój minął a bóle pozostały. Wyginalam się jak mogłam - na wszystkie strony, żeby tylko przeszło, ale nic nie skutkowało! Dopiero lepiej czuje się gdy wkłądam sobie pod plecy te wałki z blackroll. com. pl/i się roluję, często wciąż przez sen. Wybrałam ten wałek do kręgosłupa (on ma inny kształt) i jest naprawdę wiele lepiej.
 
     
rejectus

Dołączył: 22 Paź 2016
Posty: 12
Wysłany: 2016-12-11, 15:44   

Najlepiej skonsultuj się ze specjalistą. A na ból kręgosłupa dużo może pomóc uprawianie jogi :)
 
     
dandriot 

Dołączył: 25 Lut 2017
Posty: 1
Wysłany: 2017-02-25, 07:59   

Nie wszyscy potrafią wykonywać masaże, ale tego nie można powiedzieć o ludziach z Progress Clinic. Byłam tam dawniej na usunięciu włókniaka, ale nie sądziłam, że w swojej ofercie mają również masaże skorzystałam i... rewelacja! Polecam ludziom pracującym przy komputerze, bo plecy są strasznie obciążone (wiem po sobie).
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2017-02-25, 15:08   

dandriot napisał/a:
Nie wszyscy potrafią wykonywać masaże, ale tego nie można powiedzieć o ludziach z Progress Clinic. Byłam tam dawniej na usunięciu włókniaka, ale nie sądziłam, że w swojej ofercie mają również masaże skorzystałam i... rewelacja! Polecam ludziom pracującym przy komputerze, bo plecy są strasznie obciążone (wiem po sobie).

spam
 
     
TicTac 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Wrz 2016
Posty: 63
Wysłany: 2017-02-27, 18:22   

Łóżko masz za miękkie.
 
     
izabella_123

Dołączył: 17 Lut 2017
Posty: 12
Wysłany: 2017-03-03, 12:13   

Wydaje mi się, że to kwestia materaca albo po prostu pozycji, w której śpisz.
 
     
Kristy 

Dołączyła: 16 Gru 2015
Posty: 29
Wysłany: 2017-03-12, 21:46   

próbowałaś fizjoterapii ale profesjonalnej? Jak jesteś z okolic Krakowa polecam Ci tego Pana http://fizjo-sfera.pl/pierwsza-wizyta.html , widać że zna się na rzeczy, jest niezwykle delikatny i zabiegi u niego bardzo pomagają. Poczytaj sobie jego stronę, skontaktuj się opisz problem, dobierzecie ćwiczenia i rodzaj leczenia.
 
     
danny1206

Dołączył: 14 Gru 2016
Posty: 22
Wysłany: 2017-07-07, 10:22   

Na niektóre bóle kręgosłupa masaże są niewskazane, więc lepiej najpierw skonsultować sie z lekarzem, bo można sobie jeszcze bardziej zaszkodzic.
 
     
Swan 


Dołączyła: 09 Sie 2017
Posty: 12
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-09-13, 07:30   

Dobry fizjoterapeuta to klucz do pozbycia się bólu. Jak nie jeden to inny, trzeba szukać, albo korzystać po rekomendacjach.
 
     
thunderpl
[Usunięty]

Wysłany: 2017-09-18, 12:59   

Kupić sobie dobry masażer do pleców, nie są one drogie już poniżej 2 tys zł można kupić coś dobrego.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB