Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Droga do kariery masażysty
Autor Wiadomość
TonyGallardo

Wiek: 35
Dołączył: 13 Lut 2015
Posty: 15
  Wysłany: 2015-02-13, 22:22   Droga do kariery masażysty

Witam
We wrześniu idę do szkoły dla masażystów, niby daleko ale chciałbym się do tego przygotować. Podejść do tego na poważnie i zaplanować swoją drogę do kariery ,choć może ironicznie to zabrzmiało :razz: . Na pierwsze wyzwanie stawiam sobie opanowanie anatomii, bo w szkole średniej miałem z tym straszne problemy i potrzebowałem czasu, i moje pytanko brzmi jaką książkę polecacie.

Wygrzebałem "Podstawy masażu leczniczego" Pana Zygmunta Prochowicza, i są w niej rozdziały takie jak:

Skóra
Układ ruchu
Układ krążenia
Układ chłonny
Układ nerwowy

I moje pytanko brzmi czy idę w dobrym kierunku, czy mam coś jeszcze wykuć? Jakąś inną
książkę załatwić?

Proszę o odp, dzięki i pozdrawiam :grin:

ps. raz widziałem kurs masażu, i każdy kursant miał specjalne plecy na których sobie ćwiczył, taki jakby odlew z gumy, podobny do ludzkiej skóry do tego specjalna oliwka, dostanę coś takiego w Polce? Wie ktoś jak to się może nazywać?
 
     
Linki sponsorowane
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2015-02-14, 02:32   

Skoncentruj sie na miesniach i kosciach, podstawowe nerwy, ucz sie rowniez po lacinie. Uczac sie po lacinie bedziesz mogl czytac teksty po angielsku, bo nazwy sa podobne. Mozesz tez dodatkowo uczyc sie ich angielskiej wymowy. Osobiscie nie uczyl bym sie innych ukladow, tyle, ile bedzie ich w szkole wystarczy ci do egzaminu i do praktyki.

Oprocz ksiazki, z mozliwie jak najwieksza iloscia ilustracji, znajdz materialy multimedialne, interaktywne. One pewnie glownie po angielsku. Taki material sie mocniej zapamietuje, bo wiekszosc z nas jest wzrokowcami. Szukaj nawet aplikacji na smartfona, warto nawet wydac kilka zlotych za pelna wersje.

Idz do szkoly i spytaj, z jakiego podrecznika sie ucza, kup go. Gdy go przerobisz, to w bibliotekach znajdziesz inne, dla porownania i uzupelnienia. Pozniej wypozycz atlasy anatomiczne, one sa jeszcze bardziej szczegolowe.

Nie, nie ma manekinow do masazu, pare lat temu szukalem na calym necie. To prawdopodobnie mogly byc manekiny do pierwszej pomocy, w szkolach medycznych je maja, ale nie slyszalem, zeby ktos na nich trenowal. Najtaniej wyjdzie dmuchany menekin z sex shopu.

Byly plany egzaminu praktycznego na nowym egzaminie od 2014, ale takich manekinow nie bylo i skonczylo sie, i dobrze, na masowaniu innych zdajacych.

Masuj rodzine, znajomych. Juz teraz mozesz pojsc na jakis kurs masazu (zapraszam na tajski i stopy w majowke w Kampinosie), ktory nauczy cie palpacji i bedziesz mogl rozwijac swoje zdolnosci manualne.

Laczac nauke anatomii z wykonywaniem masazu najlepiej zapamietasz, uczac sie budowy nogi masujesz nogi znajomych o roznej budowie
 
     
TonyGallardo

Wiek: 35
Dołączył: 13 Lut 2015
Posty: 15
Wysłany: 2015-02-14, 12:21   

Dzięki wielkie za odpowiedź
Ja mieszkam na wyspach kanaryjskich, masażysta jest tu na każdym kroku, od hotelu, spa, w barach plażowych, restauracjach... jest tego mnóstwo. I też chciałbym powrócić tu za kilka lat z tym zawodem, trochę mnie to przeraża bo jest tu wymagane 6-7 języków, turyści, wiadomo im wiecej znasz tym lepiej.

Po powrocie do Polski przeprowadzę się do Warszawy albo Wrocławia, z nastawieniem typowo na rozwój, praktyki itp

Znalazłem atlasy anatomiczne online, coś pięknego

Z kursami to naoglądam się najpierw filmów, podstawowe zwroty, Pan mi powie "ugniatamy" a ja będę stał jak słup :razz:

Jeszcze raz dzięki za pomoc, za parę dni pewnie będę miał kolejne pytania, pozdrawiam.
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2015-02-14, 14:07   

Wobec tego ucz sie po lacinie nie tylko anatomii, ale zwrotow medycznych. Znajac lacine, angielski mozesz sie dogadac z kazdym w europie.

Rozumie, ze bedziesz sie uczyc w polsce, rob rowniez kursy, bo na kanarach drozej i mniejszy wybor. Gdy bylem tam 15 lat temu nie zauwazylem zadnych masazy, przynajmniej nie pamietam.

Wszystkie pojecia masazu beda omawiane w klasie, nie probuj sie tego uczyc z netu, bo wiedza wyrywkowa, nieuporzadkowana, nie jest to efektywny sposob uczenia. W klasie nauczuciel rowniez pokaze i skontroluje kazdy chwyt.

Skoncentruj sie na anatomii
 
     
TonyGallardo

Wiek: 35
Dołączył: 13 Lut 2015
Posty: 15
Wysłany: 2015-02-14, 15:48   

Ok, a na takie kursy kiedy powinienem się wybrać, przed szkołą?, po teorii w szkole?

Ulotka z gabinetu z wysp, każdy gabinet w 99% oferuje to samo, przez ostatnie 4 miesiące odwiedziłem chyba wszystkie :roll:

-głowa i twarz
-kark, barki, plecy
-nogi
-refleksologia stóp
-reiki


-masaż całego ciała
-masaż terapeutyczny
-aromaterapia
-gorące kamienie
-sportowy masaż
-drenaż limfatyczny

-indyjski
-tajlandzki
-chiński
-japoński
-hawajski
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2015-02-14, 16:07   

Szkoly organizuja rowniez kursy, ale z reguly na drugim roku, po opanowaniu klasyka. I dobra cena, bo duze grupy.

Osobiscie robil bym kurs wakacyjny, lapiesz podstawy i zaczynasz je rozwijac, praktykujac na znajomych. Do tego pomaga w nauce anatomii.

Na kanarach upaly, moze masaz lodem i zimnymi kamieniami przyjal by sie
 
     
aviria30

Dołączył: 06 Sie 2015
Posty: 11
Wysłany: 2015-09-17, 13:28   

trochę wiedzy z medycyny, pierwszej pomocy, dermatologii, rozwoju i zdrowego trybu życia się przyda

warto też wkręcić się troszkę kosmetyczne sprawy, klientki lubię jak masażyta ma holistyczne podejście do ciała

no jak dla mnie bezpieczeństwo oraz ochrona danych pacjenta i jego zdrowia to podstawa, tutaj też warto zwrócić uwage na aspekty prawne i dobrą praktykę
 
     
Peggy 

Dołączyła: 09 Wrz 2015
Posty: 16
Wysłany: 2015-10-05, 08:26   

Nie ma jednej utartej drogi na to, żeby zostać wziętym masażystom :) Na pewno trzeba jednak dobrze się reklamować w internecie, bo właśnie w necie większość osób wyszukuje teraz różnych specjalistów. Najlepszym rozwiązaniem są praktyki w jakimś dobrym salonie masażu, wtedy łapie się dużo wiedzy ale także nowych klientów.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB