Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Egzamin zawodowy styczeń 2015
Autor Wiadomość
Alexx93 

Dołączyła: 06 Sty 2015
Posty: 15
Wysłany: 2015-01-06, 23:24   

Moim zdaniem będzie klasyczny kkd bądź kkg, grzbietu raczej nie dadzą znowu
 
     
Linki sponsorowane
Norvin 

Dołączyła: 30 Maj 2014
Posty: 19
Wysłany: 2015-01-07, 17:58   

ja mam 12 stycznia . ciekawa jestem co będzie . jeśli ktoś ma wcześniej to proszę niech napisze !!
 
     
Truskawa 


Wiek: 41
Dołączył: 27 Lut 2008
Posty: 251
Skąd: Łódź
Wysłany: 2015-01-07, 18:35   

Moim zdaniem egzamin będzie bardzo podobny do poprzedniego. Jeżeli ostatnio przez tyle czasu nie spłodzili żadnych kosmicznych tematów to mając mniej czasu teraz nie wykombinują czegoś trudnego. Ja obstawiam te same pytania tylko ze z innymi przypadkami pacjentów. Wystarczy taka zmiana żeby zupełnie zmienić egzamin i punkty do oceny od ułożenia pacjenta począwszy po zalecenia po masażu kończąc.
 
 
     
Norvin 

Dołączyła: 30 Maj 2014
Posty: 19
Wysłany: 2015-01-07, 19:01   

A jakie bedzie wyposazenie na egzaminie ? Tzn. ile wałków , klinów ,krzeseł itd . ?
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2015-01-07, 19:21   

jesli sytuacja z egzaminem praktycznym nie poprawila sie od czerwca, to bedzie zalazec tylko od kazdej szkoly, jakie wyposazenie do na egzamin.

teoretycznie wszystko powinno byc takie same w kazdej szkole. Nawet jesli szkola nie ma czegos jeszcze na wyposazeniu, to kupienie 2 kompletow (bo tyle moze zdawac jednoczesnie), nie jest duzym problemem, a sprzet przyda sie nie tylko na egzamin, ale do nauki.
 
     
saatisfied

Dołączył: 07 Sty 2015
Posty: 5
Wysłany: 2015-01-07, 21:56   

Ja zdaję egzamin 13 stycznia. Też mam nadzieję, że nic oprócz danych pacjenta nie zmienią, ale znając nasz system edukacji więcej niż to nie będzie chciało im się zmieniać. Jeśli ktoś będzie wiedział coś wcześniej na 100% to niech da znać ;)
 
     
pinka

Dołączył: 06 Sty 2015
Posty: 6
Wysłany: 2015-01-07, 22:13   

ja pisałam w egzamin rok temu praktyczny z zespołu Guiilaina-Barrego (ZGB) i żebym się z tym przypadkiem nie spotkała na praktykach w szpitalu to by tak fajnie nie było. ale na szczęście zaliczyłam go na 93% ale oblałam teoretyczny i to jednym punktem jednak sugerowałam się widza praktyczną a nie książkową co był to błąd jak widać.
dlatego też poprawiam w tym roku, ale chyba teraz się bardziej boje niż rok temu

nie stresujcie się praktycznym! na spokojnie i będzie wszystko ok. :)
czekam tylko może ktoś będzie miał teoretyczny wcześniej niż 12 stycznia to by pytania podał jakie są;)
LICZĘ NA TO
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2015-01-07, 22:20   

pinka, teoretyczny jest jutro we wszystkich szkolach. Moze tylko poprawkowicze maja 12.1, ale mnie to bardzo dziwi, dlaczego oddzielny egzamin. Od 10.1 przeciez egzaminatorzy beda zajeci praktycznym.

nie spodziewaj sie, ze beda takie same pytania jutro i 12
 
     
Alexx93 

Dołączyła: 06 Sty 2015
Posty: 15
Wysłany: 2015-01-07, 22:50   

Wątpie żeby chciało im się robić dwa oddzielne arkusze teoretycznego, na bank będzie to samo;)
Pinka piszesz aby nie stresować sie praktycznym, ale jak już tam stoisz a egzaminator patrzy na każdy twój ruch a tu nagle z nerwów zapominasz co masz robić to wcale nie jest tak spokojnie;p ja liczę na klasyczny..najlepiej podudzia;p
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2015-01-08, 08:15   

zawsze jest kilka zestawow pytan egzaminacyjnych i zadan do wykonania. Nigdy (za wyjatkiem czerwcowego praktycznego), nie powtarzaja sie w krotkim odstepie czasu. Natomiast bedzie bardzo podobny klucz (jest on zapodany w watku o egzaminie czerwcowym).

zdawalnosc czerwcowego praktycznego byla w bardzo wielu szkolach 100% (wczesniej zdawalnosc byla srednio 60%).

Byl to ewenement, dano wszystkim to samo bardzo proste zadanie, poniewaz bardzo pozno dotarl do szkol regulamin egzaminu (np najpierw szkoly dostaly polecenie kupna manekinow jako modeli, ale poniewaz nie ma w polsce takich manekinow, to masowano na innych zdajacych) i poniewaz byl to pierszy egzamin w zupelnie nowym formacie.
 
     
madziulka9019

Dołączył: 08 Sty 2015
Posty: 3
Wysłany: 2015-01-08, 15:15   

Hej :) Ja zdaje praktyke jutro i jestem z kielc. Mam nadzieje ze bedzie klasyczny... ale pewnie juz grzbietu nie dadza. Moze ktos juz mial dzis ? Bylabym wdzieczna gdybyscie dali znac co bylo.
teorie w czerwcu zdalam bez problemu ale niestety z praktyki zabraklo mi 2 punktow do zaliczenia :/
Jest stres ogromny bo egzaminator patrzy Ci na łapki. Mimo to ze wszystko zrobisz poprawnie w sensie wykonasz masaz to i tak wiele zalezy od egzaminatora co on Ci uzna a co nie. Bo ma swoje rubryki gdzie ma zakreslic tylko tak lub nie.
Klasyczny w czerwcu mielismy banalny naprawde zapomnialam o pierdolach zwiazanych z przygotowaniem do masazu no i zle zapisalam zalecenia lekarskie.
Jak wyglada egzamin? Zazwyczaj wchodzi sie we cztery osoby. Dwie sa pacjentami a dwie wykonuja masaz a potem zmiana. Egzmainator najpierw co opowiada co i jak, jaki czas itp. Losujesz zestaw. Sa tylko dwa zestawy w taktym roku byl klasyczny ledzwiowo-krzyzowy i chyba ledzwiowo piersiowy. Masz czas na przeczytanie zadania, wszystko jest dokladnie opisane potem trzeba wypelnic karte tez jest banalne bo wszystko idzie spisac z dwoch tabelek odnosnie pacjenta trzeba pamietac ze trzeba wypisac miesnie ktore masujemy minimum dwa bo za to sa punkty. Trzeba wypisac chyba 5 badz 6 przeciwskazan do zabiegu i trzeba wypisac zalecenia lekarskie. Np jakies cwiczenia itp.
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2015-01-08, 15:27   

dzis wszedzie byla tylko teoria, bedziesz pierwsza na praktycznym, kolejna osoba 10
 
     
madziulka9019

Dołączył: 08 Sty 2015
Posty: 3
Wysłany: 2015-01-08, 15:27   

Trzeba pamietac o przygotowaniu do masazu bo z samego przygotwania jest chyba 15 punktow czyli ustawienie stolu, dezynfekcja stolu, nakrycie stolu recznikiem (u nas byly papierowe duze) przygotowanie walkow oliwki umycie rak dezynfekcja rak i nalezy pamietac by dobrze wyrzucic do odpowiedniego kosza rzeczy uzyte bo to tez jest punktowane. A i nei zapomnijcie o nakryciu pacjenta! mimo to ze jest ubrany np masowanie plecow nakryj nogi itp.
Egzamin sam w sobie nie jest trudny w klasyki wazne jest wykonanie odpowiednio technik wolne tempo i kazda technbike tylko dwa razy powtarzamy nalezy pamietac o kolejnosci, by jesli przechodzimy na druga strone nie odrywac reki od pacjenta, ze konczymy glaskaniem. i jesli mamy dane miejsce do masowania w zadaniu to masujemy tylko to miejsce jesli plecy ledzwiowo i krzyzowo to tylko przeglaskac cale a reszte technik tylko w tym miejscu wykonujemy. Poczatkowo bedzie wielki stres ale jak zaczniecie to juz poleci. Powoli na spokojnie jak masujecie to mysle sobie co dalej zrobicie na spokojnie sam masaz jest prosty. Jak pisalam duzo zalezy od egzaminatora.
 
     
Alexx93 

Dołączyła: 06 Sty 2015
Posty: 15
Wysłany: 2015-01-08, 16:12   

MADZIULKA9019 daj znać jutro co bylo na praktyce, trzymam kciuki :)
 
     
brzuzka

Dołączył: 08 Sty 2015
Posty: 3
Wysłany: 2015-01-08, 16:49   egzamin

Witam, ja juz po egazminie pisemnym. Byl bardzo trudny. Jak dla mnie to pytania z kosmosu.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB