Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Zarejestrowałem działalność gospodarczą i co dalej?
Autor Wiadomość
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2015-01-07, 07:00   Zarejestrowałem działalność gospodarczą i co dalej?

Twoja firma figuruje już w CEIDG. Myślisz, że to już koniec z urzędami. Nie! To dopiero początek! ;-)

Teraz trzeba pomyśleć (choć myślę, że ten aspekt masz już przemyślany) o lokalizacji naszego gabinetu. Może jakaś lokalna ? Ok!przychodnia, ośrodek zdrowia, gabinet kosmetyczny? Może wydzielony pokój w domu? A może wynajmowany samodzielny lokal?

Z własnej perspektywy wiem, że nie ma chyba idealnego rozwiązania. Każde ma swoje plusy i minusy.

Przychodnia, ośrodek zdrowia – bywa różnie, może nas ograniczać czasowo (zależy kto zamyka cały budynek, czy Ty masz dostęp do tych kluczy czy musisz dopasować się do jakiś ogólnych ram czasowych właściciela).

Gabinet kosmetyczny – masaże lecznicze ok, ale masaże relaksacyjne i cała ich świta może być już w niesmak Pani kosmetyczce, która jest za ścianą, wszak pewnie uważa, że to jej działka.

Pokój w domu – pacjenci myślą, że nie robisz nic innego jak tylko to, że czekasz na telefon kiedy oni raczą cię odwiedzić. Sobota o 19? Ok! Niedziela rano – i tak nie miałeś innych planów!

Wynajmowany samodzielny lokal – zazwyczaj duży czynsz, koszty dostosowania lokalu, który bądź co bądź remontujesz, a tak na prawdę nie jest on i nie będzie twój.

To tyle o minusach, choć można je mnożyć. ;-)

A teraz reszta spraw do załatwienia.

1. Sanepid

To taka bardzo miła i przyjazna petentowi instytucja, w której zazwyczaj każdy ma inną wizję przepisów, więc najlepiej uzbroić się w cierpliwość, a jeszcze lepiej w odpowiednią ustawę i to według niej urządzać gabinet.

Warto pamiętać o sporządzeniu projektu dla potrzeb sanepidu, poczekać na jego oficjalne zatwierdzenie i dopiero wówczas brać się za remonty. Zawsze jest to „papier”, który daje nam jakiś poziom bezpieczeństwa. Sporządzenie takiego projektu nie jest konieczne, ale ja szczerze to polecam!

2. Badanie wody

To chyba najbardziej absurdalny podpunkt z listy koniecznych do odhaczenia!

Badanie wody. Bez tego nie otworzycie gabinetu, bo sanepid nie wyda Wam zgody. Parodia. U mnie był to koszt 270zł za jednorazowe badanie, a z winy mojego lokalnego zakładu komunalnego robiłam je trzykrotnie. Kasa wyrzucona w błoto…

3. Znowu sanepid (jak miło… ;-) )

No i teraz jeśli wyniki wody są ok i jeśli mamy wyremontowany i rządzony gabinecik możemy zaprosić Panie z sanepidu na oględziny. Jeśli zrobiliśmy zgodnie z projektem to ok. Jeśli nie to zaczną się schody.

O urządzaniu gabinetu będzie oddzielny post. Temat rzeka, więc zasługuje na trochę więcej zainteresowania.

No i jeśli wszystko jest ok, to można już legalnie działać. U mnie droga od zakończenia remontu do otwarcia interesu trwała 1,5 miesiąca. Wszystko przez tą nieszczęsną wodę. W bardziej szczęśliwych przypadkach zamyka się to w kilku dniach, zależnie od czasu oczekiwania na wyniki wody i później na sanepid.

z jestemmasazysta.blog.pl
 
     
Linki sponsorowane
rebelgirl86 

Wiek: 37
Dołączyła: 30 Sty 2014
Posty: 12
Skąd: Dublin
Wysłany: 2015-07-08, 09:46   

Hej, witaj!
Fantastyczne posty i przepełnione pozytywną energią (pomimo trudności i tej całej papierologii - która trochę mnie przeraża).
Zastanawiałam się nad tym i najbardziej pasowałby mi gabinet w domu ale do dyspozycji mam cześć pokoju (chciałabym zrobić super kącik do masażu, odgrodzony od reszty pokoju oczywiście), która mogę odgrodzić (chyba ze jest opcja ze zrobieniem ścianki gipsowo-kartonowej chociaż mi się to nie uśmiecha.
Jakie są wytyczne co do posiadania takiego 'gabinetu' w domu? Czy rejestracja firmy wygląda wtedy inaczej?
Co z opcją np refleksologia z dojazdem do klientów a inne masaże u mnie w domu?
Proszę o poradę! :)
Pozdrawiam
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2015-07-08, 16:41   

Zapewne myslisz o dublinie, nie w polsce. Podejrzewam, ze podobne prawa, Jak w UK, czyli luz. Rejestracja taka sama, czysta formalnosc, pewnie do zrobienia online w 5 minut.

Cabinet w pokoju - zaslona lub lekkie rozsuwane dzwii/harmonijka (cos w stylu japonskim).

Wszystkie zabiegi zarowno w gabinecie, jak I z dojazdem. Musisz maksymalizowac zasieg klientow.
 
     
rebelgirl86 

Wiek: 37
Dołączyła: 30 Sty 2014
Posty: 12
Skąd: Dublin
Wysłany: 2015-07-08, 17:04   

Ano właśnie nie o Dublinie, tylko o Poznaniu.
Planuję powrót do Ojczyzny za 2 miesiące i bardzo bym chciała rozpocząć swoją działalność ale ze względu, że to początek to chciałabym najpierw z dojazdem do klienta + u siebie w domu, czy są jakieś wytyczne odnośnie tego? Czy Sanepid tez tutaj wkracza?

Będę niezmiernie wdzięczna za wszystkie porady i podpowiedzi :)

p.s. i co z tymi kasami fiskalnymi (przerażenie w oczach)?

Pozdrawiam Serdecznie
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB