Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Kasy fiskalne od 2015?
Autor Wiadomość
Daniel_26 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 67
Wysłany: 2014-11-07, 22:15   Kasy fiskalne od 2015?

Zapytam tutaj, bo trochę to dla mnie nie jasne jest.

Czy masażysci - gabinety masażu - masażyści mobilni od nowego roku będą musieli posiadać kasy fiskalne?

Bo piszą przedziwne rzeczy w różnych artykułach na ten temat:



vat.pl napisał/a:
Czynności, które dodano do katalogu zobowiązujących stosować kasę fiskalną:

Usługi naprawy pojazdów samochodowych, motocykli, motorowerów (w tym opon, zakładania, bieżnikowania, regenerowania),
Usługi w zakresie wymiany opon i kół,
Usługi w zakresie badań i przeglądów technicznych pojazdów,
Usługi w zakresie opieki medycznej świadczonej przez lekarzy i lekarzy dentystów,
Usługi prawne (w tym w zakresie doradztwa podatkowego), z wyjątkiem usług notariuszy w zakresie objętym wpisem do repertorium Ai P,
Usługi fryzjerskie, kosmetyczne, kosmetologiczne,
Usługi gastronomiczne, z wyjątkiem świadczonych na pokładach samolotów oraz w stołówkach uczniowsko - studenckich
Dostawy perfum i wód toaletowych, z wyjątkiem towarów dostarczanych na pokładach samolotów.


Ale nie widzę tutaj masażystów

Za to tutaj:

ksiegowosc.infor.pl napisał/a:
W porównaniu do obowiązującego do końca 2014 r. rozporządzenia z załącznika do rozporządzenia znikną następujące czynności (czyli podatnicy dokonujący tych czynności będą musieli stosować kasy fiskalne):

1. Świadczenie usług na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych, o ile łącznie są spełnione następujące warunki:

1) każde świadczenie usługi dokonane przez podatnika jest dokumentowane fakturą, w której są zawarte dane identyfikujące odbiorcę;

2) liczba świadczonych usług, o których mowa w pkt 1, w poprzednim roku podatkowym nie przekroczyła 50, przy czym liczba odbiorców tych usług w tym okresie była mniejsza niż 20


Jak sie to wszystko ma do masażystów. Będziemy jeździć do klientów z kasami fiskalnymi (tak wiem, są takie przenośne).

Obecnie przymierzam się do założenia działalności i nie uśmiecha mi się inwestowanie w kasę fiskalną, zwłaszcza, że będę miał inne wydatki, które na początku działalności będą bardzo ciążyć.
 
     
Linki sponsorowane
sebeq

Dołączył: 20 Sie 2012
Posty: 63
Wysłany: 2014-11-20, 16:54   

Kurczę, nikt nic nie wie? Też planuję w tym roku zacząć i mam taki mętlik w głowie.

Wygląda na to, że nie będziemy musieli mieć kasy ale sam nie wiem do końca, podobno przepisy są strasznie nie jasne :/

Może ktoś kto prowadzi działalność i rozmawiał już np z księgowym zlituje się i poradzi...
 
     
yuzeq 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 27 Paź 2014
Posty: 8
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2014-11-20, 19:52   

Masażyści świadczą usługi na rzecz osób fizycznych, czyli tak, będziemy musieli mieć kasę. Kiedyś były limity obrotu rocznego, do 20 tys. nie musiałeś mieć kasy, a teraz możesz nawet nic nie zarobić ale kasa musi być. Z tego co wiem, można ubiegać się o zwrot nawet 90% za kasę fiskalną ale więcej tu nie powiem, bo sama musze się wybrac i podpytać do urzędu
 
     
sebeq

Dołączył: 20 Sie 2012
Posty: 63
Wysłany: 2014-11-20, 20:01   

No zwrot to maksymalnie 700zł a najtańsza mała przenośna kasa kosztuje 1600zł, pomijając fakt, że w usługach mobilnych może się zepsuć/ukraść, więc przydała by się zapasowa plus codziennie archiwizacja rolki/danych z karty. Już mi się odechciewa...
 
     
Daniel_26 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 67
Wysłany: 2014-11-21, 08:49   

Już rozmawiałem na ten temat. Kasy faktycznie są dość drogie, zwłaszcza takie przenośne.
Zwrot do 700zł, a kasa około 1400zł (czyli w sumie 50%)

Warto postawić na kasę, która zapisuje kopie na kartach sd (nie ma problemu z przechowywaniem rolek)
Nie kupować przez internet czy na allegro. Popatrzyć jak działa serwis i cała reszta, bo to jest ważne, gdyż kasa musi być serwisowana, muszą być dokonywane przeglądy. Trochę z tym zachodu, zwłaszcza na początku. No i dodatkowy wydatek.
 
     
sebeq

Dołączył: 20 Sie 2012
Posty: 63
Wysłany: 2014-11-21, 09:24   

Daniel a czy o obowiązku posiadania też się czegoś dowiedziałeś? W sumie w żadnym wykazie nie ma fizjo i masażystów.
 
     
Masaż Kraków 


Dołączyła: 21 Lis 2014
Posty: 9
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-11-21, 11:24   

Z tego co ja wiem, kasy fiskalne są takie gdzie całość się zwraca po za tym zawsze wrzucasz to w koszty.
 
     
KoszerD 

Dołączył: 10 Mar 2015
Posty: 1
Wysłany: 2015-03-10, 09:46   

Z kasą fiskalna jest tak iż na pewno przed tym nie uciekniemy , firmy mniejsze czy też większe te drugie zwłaszcza osiągające dochod dwudziestu tysięcy muszą być w posiadaniu kas fiskalnych
 
     
aniaw


Dołączył: 16 Lip 2015
Posty: 21
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-07-21, 07:33   

A czy są już na ten temat jakieś normy i regulacje prawne?
 
     
Mella 

Wiek: 42
Dołączyła: 26 Cze 2017
Posty: 11
Wysłany: 2018-12-07, 10:46   

Gdybyście potrzebowali takie rolki do kas to mogę polecić fajny sklep alfa-lancut.com.pl/sklep-komputerowy,dla-firm,rolki-do-kas.html Zawsze tam zamawiam i jeszcze nigdy się nie zawiodłem.
 
     
salomon12 

Wiek: 34
Dołączył: 09 Lis 2016
Posty: 12
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-03-22, 14:18   

moja żona ma gabinet masażu i sprzedawca polecił jej to urządzenie kasyfiskalne.org/2,novitus-nano-e.html
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB