Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Hydroterapia, czyli woda zdrowia doda
Autor Wiadomość
fizjo

Dołączył: 28 Sie 2012
Posty: 128
Wysłany: 2014-01-21, 12:58   Hydroterapia, czyli woda zdrowia doda

Hydroterapia jest jednym z działów fizjoterapii, polegającym na zewnętrznym oddziaływaniu wody na ciało człowieka w celu osiągnięcia określonego efektu leczniczego. Woda może być pod postacią ciekłą, stałą lub gazową. Aby hydroterapia przyniosła określony cel fizjoterapeutyczny temperatura wody i jej ciśnienie powinny być dopasowane do leczonego schorzenia.

Rys historyczny
Wodolecznictwo znane było już w starożytności. Wszakże Kleopatra kąpała się wodzie z dodatkiem płatków różanych lub mleka, a Rzymianie chętnie korzystali z łaźni. Współcześnie hydroterapia jest chętnie stosowana w rehabilitacji schorzeń ruchu, gdyż woda ma dobroczynny wpływ na cały organizm. Dodatkowo można połączyć ją z aromaterapią, dodając do wodnych kąpieli odpowiednie olejki eteryczne.

Zalety hydroterapii
Hydroterapia stymuluje cały organizm: poprawia krążenie krwi, przyśpiesza przemianę materii, zmniejsza napięcie mięśniowe i działa relaksująco. Polecana jest osobom starszym, a także kobietom w ciąży. Naprzemienne polewanie się ciepłą i zimną wodą można wykonywać w zaciszu swojego domu, hartując w ten sposób organizm, by zapobiegać przeziębieniom i infekcjom. W przypadku schorzeń kręgosłupa, dyskopatii, reumatoidalnego zapalenia stawów kończyn górnych lub dolnych zalecane są kąpiele kinezyterapeutyczne, przebiegające pod ścisłym nadzorem rehabilitanta. Do innych metod hydroterapii należą: kąpiele perełkowe, bicze wodne, hydromasaż.

Źródło: forus.co
 
     
Linki sponsorowane
kropka 

Dołączyła: 22 Paź 2014
Posty: 1
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-10-22, 14:48   

Hej moja babcia była w wakacje w sanatorium i miała tam takie zabiegi w wodzie z bąbelkami. Znalazłam coś takiego na stronie ośrodka Kręg-Clinic. Wiecie może jak to dokładnie działa i może ile kosztują takie zabiegi? Babcia mi tłumaczy, ciągle o tym mówi i chciałabym jej sprawić mały prezent bo zbliżają się jej 76 urodziny.
 
     
adria

Dołączył: 07 Wrz 2014
Posty: 59
Wysłany: 2014-10-24, 19:58   

kropka napisał/a:
Hej moja babcia była w wakacje w sanatorium i miała tam takie zabiegi w wodzie z bąbelkami. Znalazłam coś takiego na stronie ośrodka Kręg-Clinic. Wiecie może jak to dokładnie działa i może ile kosztują takie zabiegi? Babcia mi tłumaczy, ciągle o tym mówi i chciałabym jej sprawić mały prezent bo zbliżają się jej 76 urodziny.



prawodopodobnie był to Masaż Wirowy :-) .
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2014-10-24, 20:27   

zadzwon do kliniki o info.

ale poniewaz maja sprzet profesjonalny, do stalego uzytku, to bedzie ponad twoja kieszen. Szukaj podobnego w supermatketach/agd. Niestety, jak wszystko, te urzadzenia szybko sie nudza. Sasiad wydal sporo na specjalna wanne, przebudowal lazienke, teraz nie uzywa, bo mu sie nie chce codziennie moczyc.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB