Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Jak wybrać stół do masażu?
Autor Wiadomość
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2008-02-13, 15:31   Jak wybrać stół do masażu?

Niniejszy poradnik z pewnością ułatwi Ci wybór wymarzonego, składanego stołu do masażu, spośród bogatej oferty HABYS. Kierując się własnym doświadczeniem i cennymi uwagami naszych klientów pragniemy przekazać kilka istotnych wskazówek, które będą przydatne przy wyborze stołu. A jest z czego wybierać!

DREWNO CZY ALUMINIUM?

Pierwszy wybór, jakiego musimy dokonać to materiał z którego wykonany jest stół. Drewno czy aluminium, to często największy dylemat naszych klientów. Zwolennicy drewnianych stołów określają je jako cieplejsze, bardziej naturalne. Natomiast zwolennicy aluminiowych uważają, że ten materiał gwarantuje wytrzymałość i jest bardziej nowoczesny. Oczywiście każdy ma swoje racje, dlatego najlepiej kierować się własnym gustem, wyposażeniem gabinetu, rodzajem dodatków, itp...

To tylko fragmenty artykułu. Tutaj cały artykuł pt: Jak wybrać stół do masażu?
 
 
Linki sponsorowane
nowa_26 
ciałem steruje głowa

Wiek: 45
Dołączyła: 21 Sie 2008
Posty: 35
Skąd: Podlasie
Wysłany: 2008-08-21, 18:07   

Jeśli pomyliłam tematy to proszę o przeniesienie i z góry przepraszam za kłopoty z tym związane
wybór stołu to sprawa bardzo istotna szczególnie kiedy "w ryzyko zawodowe " wpisana jest konieczność wyjazdu do pacjenta na wizytę domową i tu zaczynają się schody dla 2/3 masażystów
istnieje kilka firm oferujących przenośne stoły do masażu w cenie od 400 do 3000 zł różnią się ceną wagą elementami dodatkowymi i kolorem - to wszystko widać na zdjęciach więc teoretycznie wybór jest prosty
ALE
znalezienie rzetelnej prawdziwej opinii o stole danej firmy graniczy z cudem - każde forum zawiera wątek o takiej czy b. podobnej tematyce ale już w 2-3 poście zaczyna się reklama czy raczej pseudoreklama - czy można by stworzyć naprawdę rzetelny ranking firm i ich oferty
zrozumcie proszę że chodzi tu o komfort psychiczny i masażysty i pacjenta - szczególnie młodzi ludzie po kursach chcą kupić stół ale nie stać ich na "drogie" produkty firmy Habys i zaczynają szukać na allegro a tam .. wejdzcie i sami się przekonajcie ( za połowę najskromniejszego stołu Habys można kupić inny stół ) - niestety pieniążki zdecyduja o wyborze - tylko co dalej ?
bardzo łądnie proszę by osoby pracujące na stołach przenośnych wypowiedziały się szczerze - nie dla reklamy tylko dla bezpieczeństwa ludzi którzy korzystają z masażu w domu BY POCZUĆ SIĘ LEPIEJ
z góry dziękuję
 
     
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2008-08-21, 18:14   

Zawsze powinno się patrzeć na firmę z długim stażem, te firmy maja juz dopracowane stoły do pacjentów i masażystów. Juz kiedyś ktoś napisał ma forum ze nie firmowe stoły skrzypią, trzeszcza itd... Korzystałem z takiego stołu faktycznie czasami skrzypiał może przez drewno. Wszytko oprócz tego było z nim ok. Stoły bardziej profesjonalne sa bardziej dopracowane, lżejsze wygodniejsze do przenoszenia, czasami lepiej dopłacić do markowej rzeczy te kilka set złotych niż kupić zwykły stół ;)
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2008-08-21, 19:47   masaz warszawa

powinna byc jedna z lekcji o sprzecie do masazu, porzadnie przygotowana przez nauczyciela i przedyskutowana. Szkola moze zaprosic raz w roku roznych producentow do prezentacji swych stolow, czy producenci moga wyslac najprostrzy model po niskiej cenie do uzytku na zajeciach - nie ma to jak polozenie sie na stole i wyprobowanie go pod soba.

konczacy kursy masazu z reguly beda zajmowac sie masazem okazyjnie, jako dodatek do stalej pracy - prosty, podstawowy stol im wystarcza. Jesli uda sie im sie wytrwac na rynku masazystow, to po roku czy dwu stac na kupienie kolejnego stolu, lepszej jakosci. Wtedy jeden jest w domu, a drugi w bagazniku samochodu. Mozna tez odsprzedac stary stol np swojemu klientowi.

ci, ktorzy wiadomo, ze beda zajmowac sie masazem profesjonalnie (technicy, fizjo) powinni od razu kupowac modele z gornej polki, bo to narzedzie pracy, choc wcale nie musza to byc stoly markowe, jesli roznica za podobna jakosc jest znaczna. Duze firmy licza za swoja marke, przeznaczaja duzo na dokladna kontrole jakosci, reklame i promocje, daja upusty posrednikom - mniejsze firmy docieraja bezposrednio do odbiorcy, maja mniejsze wydatki i nizsze ceny.

kontaktuj sie bezposrednio z producentami, popros o przeslanie dokladnych, rzeczowych opisow ich stolow (rozmiary, ciezar, cena, czas gwarancji). Popros o biezaca liste stolow z upustem, np porysowanych, poplamionych w czasie produkcji czy w czasie pokazow - mozna dostac upust nawet kilkadziesiat procent. Mozesz tez razem z innymi uczniami z kursu kupic od razu kilka stolow - dostaniecie kolejne 10% znizki.
 
     
bananowy_kot 

Wiek: 46
Dołączyła: 16 Sty 2010
Posty: 16
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-02-15, 01:14   

"Przy wyborze wysokości kierować należy się oczywiście własnym wzrostem i troską o zdrowe plecy.
Wysokość stołu to w zasadzie sprawa indywidualna dla każdego masażysty. Właśnie dlatego nasze stoły mają regulowaną wysokość.
Jedna z bardziej popularnych metod dopasowania wysokości stołu do wzrostu masażysty polega na położeniu na blacie całych dłoni przy zachowaniu pozycji stojącej i wyprostowanych rąk. "

no i przy moim wzroście prawie 185 cm jest to ok. 95 cm a jaka dobra firma produkuje takie składane stoły?
bo HABYS ma niskie stoły np....
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2010-02-15, 04:24   kurs masaz tajski

zasady zasadami, ale musisz sprawdzic, jaka wysokosc ci pasuje do technik, ktorych najczesciej uzywasz. Jesli nadal jest za nisko, to 2 opcje:

stol na zamowienie, wedlug twoich specyfikacji (prawdopodobnie wysokosc nie musi byc regulowana). Wysoki stol powinien byc szerszy, zeby byc nadal stabilnym. Moze byc konieczny schodek dla nizszycj klientow. Moze kosztowac stowe czy dwie wiecej, niz stoly seryjne.

zmien technike masowania - ugnij sie w kolanach, twoje ruchy beda bardziej plynne i silniejsze, bo beda wychodzic z bioder, raczej niz z barkow czy ramion.
 
     
weksel

Dołączył: 23 Maj 2010
Posty: 10
Wysłany: 2010-05-24, 00:57   

Masowałem na stołach wielu różnych producentów zarówno krajowych jak i zagranicznych. Nie będę robił tutaj nikomu reklamy czy antyreklamy a moje spostrzeżenia są takie. Pomimo, że na pierwszy rzut oka stoły wyglądają podobnie a czasem wykonane są z tych samych materiałów to stół stołowi nie równy. Rzeczywiście firmy, które istnieją dłużej na rynku mają możliwość ciągłego ulepszania swoich produktów. Nikt nie jest idealny i nikt nie jest chyba w stanie wykonać tak od strzału stołu pozbawionego jakichkolwiek wad. Jako masażyści musimy pamiętać, że oprócz rąk stół jest naszym głównym narzędziem do pracy a w takich sytuacjach nie ma co oszczędzać. Trzeba wybrać to co dla nas najlepsze. Jeżeli dobrze wybierzemy to dobry stół starczy nam na dobrych kilka lat ciągłego używania. Polecam wszystkim, szczególnie świeżym adeptom sztuki masażu aby jak tylko mają możliwość, to sprawdzić osobiście taki stół. Najlepszy stół na jakim miałem okazję pracować jest niestety nie dostępny na naszym europejskim rynku, bynajmniej jeszcze go nie znalazłem. Mam nadzieję, że to się kiedyś zmieni :grin:
 
     
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2010-05-24, 15:27   

Podeślij nazwę na PW jak ta firma się nazywa ;)
 
     
kaarolaz

Dołączył: 11 Kwi 2012
Posty: 1
Wysłany: 2012-04-11, 09:44   

Witam serdecznie:)
jako nowicjusz, chciałabym zapoznać się z Waszą opinią dotyczącą dobrego stołu do masażu. Zamierzam otworzyć niebawem własny gabinet i tu zaczyna się dylemat, jaki stół? Wykluczam dojazd do klienta,gdyż będzie to gabinet prywatny we własnych 4 ścianach. Czy w związku z tym stół powinien być stacjonarny czy składany?Z doświadczenia wiem jak sprawę ułatwiają stoły regulowane na pilota (wysokość itd) ale jak sprawa wygląda w przypadku regulowania stołu poprzez tzw gałki? czy jest to praktyczne i ułatwia zadanie podobnie jak pilot?wiadomo pacjent przychodzący jest różnych gabarytów właściwie kiedy się położy wiem na jaką wysokość sobie ustawić by nie nadwyrężać kręgosłupa.Nie wiem jak w przypadku gałki to wygląda czy kiedy pacjent leży na takim stole i widzę że jest on za wysoko to wówczas mogę zniżyć jego wysokość z pacjentem na stole? Druga sprawa: czy podgłówek powinien być dołączony do stołu czy i bez niego można dobrze wymasować np kark. Oto moje propozycje, wersja z pilotem i bez. A jeśli chodzi o przeznaczenie: masaż klasyczny,limfatyczny,kamieniami, bańką chińską. Pozdrawiam i liczę na pomoc.2 stoły które mnie zastanawiają, proszę o rady:
http://www.habys.pl/pl/11,82/82/art8580.html
i
http://www.swiatmasazu.co...spa-active-2238
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2012-04-11, 12:11   kurs masaz tajski

ten pierwszy nie jest regulowany, ten drugi drogi.

szukaj uzywanych, trafiaja sie na allegro za ulamek ceny. Jesli nie znajdziesz, to bierz najtanszy, szeroki stol z allegro, powinienes sie zmiescic w 500zl. Na poczatek dzialalnosci nie szarp sie z zakupami.

jestem zwolennikiem szyi w bok, gdy klient na brzuchu. Podglowek jest do przenosnych, z stacjonarnych rzadko sie uzywa. Moze sie psuc/lamac.

ps nawet, jesli masz 4 wlasne sciany, to bierz pod uwage dojazd, inaczej moze ci nie wystarczyc na utrzymanie scian.
  
 
     
arwenaring 
Krakowskie Centrum Masażu www.krakmasaz.pl

Wiek: 36
Dołączyła: 18 Cze 2013
Posty: 20
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-10-03, 10:28   

dla początkujących polecam kupić tani solidny stół np z alledrogo. ja kupiłam taki za 350 zł (teraz są już po 250 zł) i jestem zadowolona. Metalowy stelaż, dużo bajerów typu podłokietniki z których nigdy nie korzystam. Przede wszystkim lekki bo waży zaledwie 11 kg!! Ja często dojeżdżałam do pacjentów i stół miałam ze sobą i powiem szczerze rewelacja, bo torba mimo że może mało solidna dla tego stołu idealna. Jeżeli chodzi o grubość pianki, też na początek nie ma co szaleć bo im grubsza pianka tym większa waga. W kwestii szerokości łóżka to pamiętajcie, że jeśli będziecie mieć mega otyłą osobę to macie podłokietniki i się jakość zmieści. Ja polecam 65 cm szerokości. Daje radę i jest wygodny w trakcie zabiegu.
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2013-10-03, 10:36   kursy masazu tajskiego warszawa

dla przenosnego 60 jest optymalny, ale jesli lekka konstrukcja to i 65. Mega otyla najlepiej na podloge
 
     
bukiet 

Wiek: 50
Dołączyła: 30 Cze 2014
Posty: 7
Wysłany: 2014-08-08, 16:32   łóżko do masażu

najlepszy stół to przede wszystkim podnoszony elektrycznie. trzeba dbać o swój kręgosłup
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2014-08-08, 19:16   

mowa o przenosnych, nie stacjonarnych
 
     
Peggy 

Dołączyła: 09 Wrz 2015
Posty: 16
Wysłany: 2015-09-13, 21:54   

Sama stoję teraz przed takim wyborem - jaki stół do masażu zakupić? Najgorsze jest to, że każdy ma swoje preferencję i każdy będzie mi proponował coś innego hihi :) Na pewno jednak wybiorę coś lekkiego i łatwego w przenoszeniu bo sama nie należę do postawnych osób.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB