Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
EGZAMIN TEORETYCZNY 2014
Autor Wiadomość
mas.krk 

Dołączyła: 14 Lip 2013
Posty: 50
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-06-18, 15:05   

aga.zdebel napisał/a:
Mas.krk myslisz ze na placowkach będzie sz pracowac tylko na stoisku masazu? Powiem ci jedno wrecz beda od Ciebie wymagac umiejętności wykonania zabiegow laser, UD, prądy, wirówki. Pozattm jak masażysta moze nie wiedziec co to masaż wodny to nie do ciebie mas.krk.


Nie myślę, ja to wiem. Mam za sobą 10 lat na oddziale rehabilitacji. Dla masażysty jest tylko stanowisko masażu i ewentualnie hydroterapia.

O fizykoterapii trzeba mieć pojęcie (i to jest niezaprzeczalne) ale w żadnej szkole masażu nie uczą nas jak obliczać dawki leków do zabiegów elektrycznych, dawkowania UD, nie mówiąc już o tym, że na LASER powinno się posiadać certyfikat. Nie mamy do tego uprawnień i tyle.

A to, czy się godzisz wykonywać coś czy też nie to już inna bajka. Problem pojawia się wtedy, gdy pacjentowi stanie się krzywda.
 
     
Linki sponsorowane
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2014-06-18, 15:07   

aga.zdebel napisał/a:
Czytam i niedowierzam jak mozna o dyskutowac na takie tematy. Kazdy masażysta musi miec zakres wiadomosci z zakresu rechabilitacji niewyobrażam sobie wykonać tylko zabieg masażu.

aga, ten egzamin roznil sie znacznie od poprzednich. Byly zagadnienia, ktorych nigdy wczesniej nie bylo. Dlatego wielu bylo zszokowanych, na szczescie panika byla przedwczesna, bo wszyscy wypowiadajacy sie zdali.

kto ciebie uczyl pisac nazwe zawodu, ktory masz ambicje wykonywac, przez "ch"? Moze jednak ogranicz sie tylko do masazu, bo mozesz zaszkodzic swoja wiedza, a nie pomoc.

trzeba sie porzadnie znac przynajmniej na jednej rzeczy, jesli sie probuje znac na wielu rzeczach po lebkach, to daleko sie nie zajdzie
 
     
basiunka38

Dołączył: 04 Cze 2014
Posty: 25
Wysłany: 2014-06-18, 15:49   

aga.zdebel napisał/a:
Mas.krk myslisz ze na placowkach będzie sz pracowac tylko na stoisku masazu? Powiem ci jedno wrecz beda od Ciebie wymagac umiejętności wykonania zabiegow laser, UD, prądy, wirówki. Pozattm jak masażysta moze nie wiedziec co to masaż wodny to nie do ciebie mas.krk.


Masaż wodny to pojęcie względne, może to być masaz podwodny przy użyciu dyszy z wodą pod ciśnieniem, hydromasaż czy też wirówki. Na tego rodzaju zabiegach pracuję od wielu lat ale masaż wodny klasyczny?
Nie wiem dlaczego to tak dziwi. Chętnie bym zobaczyla jak to wygląda, u nas nikt nie spotkał się z tym wcześniej. Gdzie stosuje się takie zabiegi? Może ktoś mi podpowie, gdzie jest wykonywany taki rodzaj zabiegów. :-)
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2014-06-18, 15:53   

basiunka38 napisał/a:
masaż wodny klasyczny

obstawiam, ze byl to tylko chochlik drukarski
 
     
basiunka38

Dołączył: 04 Cze 2014
Posty: 25
Wysłany: 2014-06-18, 15:58   

Do wykonywania zabiegów z użyciem laseru, prądów itp. po uzyskaniu dyplomu technika masażysty raczej nikt cię nie dopuści.
 
     
mas.krk 

Dołączyła: 14 Lip 2013
Posty: 50
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-06-18, 16:02   

massagewarsaw napisał/a:
basiunka38 napisał/a:
masaż wodny klasyczny

obstawiam, ze byl to tylko chochlik drukarski


Żadne chochliki nie nabruździły ;) Masaż podwodny klasyczny stosuje się u sportowców w odnowie biologicznej. Więc układający pytania musieli podciągnąć go pod masaż sportowy. Odsyłam do pozycji Magiery i Walaszka "Masaż sportowy z elementami odnowy biologicznej"

U mnie na zajęciach była to "lektura obowiązkowa"
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2014-06-18, 16:04   

to jest po prostu masaz wodny
 
     
mas.krk 

Dołączyła: 14 Lip 2013
Posty: 50
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-06-18, 16:09   

Stronę wcześniej jest opisany, a w skrócie to częściowy klasyk ręczny wykonany na zanurzonych partiach ciała.

AMEN
 
     
basiunka38

Dołączył: 04 Cze 2014
Posty: 25
Wysłany: 2014-06-18, 16:12   

massagewarsaw napisał/a:
to jest po prostu masaz wodny


To, że jest to masaż wodny to już wiem, ale wyczytałam w książce pana Leszka, że wykonuje się go manualnie z zachowaniem wszystkich zasad masażu klasycznego. Chciałabym wiedzieć gdzie wykonuje się takie zabiegi, bo dla mnie i nie tylko dla mnie to wielka nowość.
 
     
jfrey

Dołączył: 16 Maj 2014
Posty: 115
Wysłany: 2014-06-18, 16:39   

Nikt nie dopuści po techniku do fizykoterapii (prądów, pola magnetycznego, laserów, itd)? Żartujesz? Tak powinno być, ale na praktykach w każdej jednej placówce dawali nam to do roboty, pokazali tylko i jazda.

Było, minęło i nie ma się czym przejmować. :)
 
     
jfrey

Dołączył: 16 Maj 2014
Posty: 115
Wysłany: 2014-06-18, 16:41   

Ja nie pojmuję tego klasycznego w wodzie. Przecież jak klasyk to ze środkiem poślizgowym. To jak? Może to głupie, ale naprawde sobie tego nie wyobrażam.
 
     
Halford 

Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 11 Maj 2014
Posty: 65
Skąd: Leszno
Wysłany: 2014-06-18, 19:25   

jfrey napisał/a:
Nikt nie dopuści po techniku do fizykoterapii (prądów, pola magnetycznego, laserów, itd)? Żartujesz? Tak powinno być, ale na praktykach w każdej jednej placówce dawali nam to do roboty, pokazali tylko i jazda.


Dokładnie tak samo miałem. Więcej czasu spędziłem na obsługiwaniu prądów, laserów etc. niż na samym masażu. Pytania też nam bardziej pod profil fizjoterapeutyczny dali, ale oczywiście oficjalnie z tym papierem jesteś tylko masażystą i nie masz bladego pojęcia o fizjoterapii :D ach te polskie szkolnictwo :D
 
     
kpk1981 

Wiek: 43
Dołączył: 05 Gru 2012
Posty: 14
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2014-06-19, 00:25   

Masażysta powinien mieć pewne ogólne pojęcie z zakresu fizjoterapii, ale nie przesadzajmy. Masażysta ma swoją robotę a fizjoterapeuta swoją - muszą się wzajemnie rozumieć i tyle.
Niestety wciąż jest tak że fizjoterapeuta jest uważany za lepszego pod każdym względem, nawet za lepszego masażystę niż technik masażysta.
 
     
sebeq

Dołączył: 20 Sie 2012
Posty: 63
Wysłany: 2014-06-20, 16:02   

aga.zdebel napisał/a:
Czytam i niedowierzam jak mozna o dyskutowac na takie tematy. Kazdy masażysta musi miec zakres wiadomosci z zakresu rechabilitacji niewyobrażam sobie wykonać tylko zabieg masażu. Pozatym pytania byly skonstruowane tak żeby wkońcu zmusić do analizy danego zadanie. Jak mozecie sie dziwjc pytaniem z biomechaniki gdzie masaz sportowy jest w podstawie. Wystarczylo pomyslec ! Ludzie ! Kto was uczył!


To nie dowierzaj sobie dalej. Ja kończę szkołę "technik masażysta" a nie "technik masażu leczniczego".

Technik masażysta jest osobą która owszem powinna znać podstawy fizjoterapii ale nie szczegółowo bo skupia się na nauce MASAŻU poświęca na tę naukę więcej czasu niż na studiowanie dziedziny pokrewnej.

Ten egzamin pokazał słabość państwowej edukacji i idiotów którzy zmieniają coś tylko po to by pokazać, że coś robią.

Egzamin z zaniżonym progiem do 50% musiał być zrobiony tak by część ludzi nie zdało, ale wyszło tak, że część nieuków ma lepszą punktacje niż ci którzy się przykładali. Ciekawe jak będzie po praktycznym o którym dowiedzieliśmy się na początku stycznia a wytycznych do niego nie poznaliśmy nawet w dniu egzaminu. Do dziś nie wiem czy trzeba było się odzywać czy nie i szeregu innych rzeczy. Nie wspominając, że ludzie z pierwszych dni egzaminu zapewne będą odchyleni na minus 20-30% od ludzi z kolejnych dni, kolejny absurd.

Więc niech już lepiej kandydaci na fizjoterapeutów i ci którzy studiują fizjoterapię równolegle z nauką w technikum zamilkną bo tylko pogłębiają nagonkę na ludzi którzy nie uważają fizjo za swoją misję życiową a chcą skupić się na szeroko pojętym masażu.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB