Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Masaż w saunie
Autor Wiadomość
Fikou 
masażysta wokalista

Wiek: 37
Dołączył: 09 Mar 2008
Posty: 36
Skąd: Suwałki
Wysłany: 2008-08-16, 10:00   Masaż w saunie

witam, po pewnym okresie nieobecności na forum podejrzewam iż zacznę odwiedzać je częściej gdyż zakładam firmę i z pewnością będę miał więcej do powiedzenia niż dotychczas.
Dziś jednak chcę zapytać o metodykę wykonywania zabiegu masażu w saunie... mam wykonać masaż relaksacyjny całościowy, ale ordynacja klientów wnosi że mam sięzamknąć w pół godziny... idzie o główne partie mięśniowe... zastanawiam się jak to ugryźć... mam już pewien obraz w głowie, ale chciałbym usłyszeć co myślicie o tym
 
 
     
Linki sponsorowane
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2008-08-16, 13:49   

Nie rozumiem masaż w saunie czy masaż po saunie ? :???:
 
     
Fikou 
masażysta wokalista

Wiek: 37
Dołączył: 09 Mar 2008
Posty: 36
Skąd: Suwałki
Wysłany: 2008-08-17, 09:45   źle sięwyraziłem

oczywiście że po... nie wyobrażam sobie nawet masażu w trakcie...
 
 
     
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2008-08-17, 12:37   Re: Masaż w saunie

Fikou napisał/a:

Dziś jednak chcę zapytać o metodykę wykonywania zabiegu masażu w saunie...

To nie w saunie tylko po saunie ;)
 
     
Fikou 
masażysta wokalista

Wiek: 37
Dołączył: 09 Mar 2008
Posty: 36
Skąd: Suwałki
Wysłany: 2008-08-18, 11:29   dobrze więc...

pomyłka mała merytoryczna, rozumiem jednak, że nie masz w temacie nic do powiedzenia...
mogę mieć mały kłopot... nie mogę odnaleźć nigdzie w jaki sposób działać na organizm masażem po zabiegu sauny, a niebawem mam okazję dostać fajną "fuchę" dobrze płatną związaną z wykonaniem kilku kulturystom po saunie masażu rozluźniającego... ale co z poślizgiem? może nie wykonuje się niektórych technik? ostatecznie sama sauna jest już dość silnie przegrzewającym bodźcem...
 
 
     
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2008-08-18, 15:28   Re: dobrze więc...

Spróbuję się jutro trochę o tym dowiedzieć i zapytać się jak to koledzy po fachu wykonują takie zabiegi tuż po saunie ;)
 
     
Fikou 
masażysta wokalista

Wiek: 37
Dołączył: 09 Mar 2008
Posty: 36
Skąd: Suwałki
Wysłany: 2008-08-18, 20:43   uff

oj będę wdzięczny... a ponadto powiem szczerze, że to przydatne info i o dziwo nikt mnie tego w szkole nie nauczył ;/
 
 
     
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2008-08-21, 18:05   Re: uff

Fikou napisał/a:
oj będę wdzięczny... a ponadto powiem szczerze, że to przydatne info i o dziwo nikt mnie tego w szkole nie nauczył ;/

No i pytałem się jednego kolegi po fachu to powiedział że każdy masaż można zrobić tylko problem z poceniem może wystąpić u pacjenta :) Jeszcze sie zapytam innego bo się z nim minolem ;) Dużo nie wniosłem do tematu ale sie staram hehe ;)
 
     
Fikou 
masażysta wokalista

Wiek: 37
Dołączył: 09 Mar 2008
Posty: 36
Skąd: Suwałki
Wysłany: 2008-08-21, 23:41   spoko

myślę sobie że na ciało po zabiegu sauny, będąc mocno przegrzanym nie potrzebuje intensywnych bodźców... może zrezygnuję z oklepywania? albo chociaż wykonam je łagodnie... oliwkę zastosuję... zobaczymy jak ona się tam sprawdzi... poślizg musi być, jednak obawiam się czy nie będzie wsiąkać w ciało mocno lub co gorsze będzie się rozprowadzać w postaci kropelek, jak olej na wodzie
 
 
     
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2008-08-22, 16:42   

Pytałem drugiego powiedział że każdy masaż można zrobić tylko powiedział ze powinno długo przepychać/głaskać aby mięśnie się poruszyły ;)
 
     
lek21

Dołączył: 27 Sie 2008
Posty: 1
Wysłany: 2008-08-27, 10:21   

Witam
powiem krótko i na temat masować tylko i wyłącznie po słanie ,po odpoczynku minimum 15 minut i wyschnięcia ciała stosować masaż klasyczny ,relaksujący stosować środki poślizgowe .Uwaga masować tylko po skończonej słanie
 
     
Fikou 
masażysta wokalista

Wiek: 37
Dołączył: 09 Mar 2008
Posty: 36
Skąd: Suwałki
Wysłany: 2008-09-03, 21:19   dzięki... git konkret

znaczy że muszę zabronić pacjentom ponownego nawiedzania sauny po masażu!
znaczy że muszę ich wpuszczać kolejno nie zaś wilczym pędem wszystkich na raz!!
w sumie to zdaje się być logicznym iż po konkretnym przegrzaniu w saunie, odpoczynku a następnie masażyku organizm jest przegrzany głęboko i więcej mogłoby zaszkodzić...
 
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2009-04-20, 18:54   masaz warszawa

[quote="lek21"]powiem krótko i na temat masować tylko i wyłącznie po słanie ,po odpoczynku minimum 15 minut i wyschnięcia ciała stosować masaż klasyczny ,relaksujący stosować środki poślizgowe .Uwaga masować tylko po skończonej słanie[/quote]
nie widze powodu, dlaczego nie powinien byc najpierw masaz, a po nim sauna - jesli klient sobie tak zyczy
 
     
lucas_iscariot 

Dołączył: 29 Maj 2009
Posty: 22
Skąd: woj. mazowieckie
Wysłany: 2009-05-29, 16:52   

jako ze mialem okazje masowac osobe po korzystaniu z sauny to tez sie wypowiem

Byl to mezczyzna po lekkim treningu na silowni, nastepnie sauna, chlodny (letni) prysznic, chwila na oddech i zaczelismy masaz (czas trwania ok 20-25 min)

Masaz dosc intensywny jednak ruchy raczej powolne - duzo rozcierania i glaskania

Uzywalem kremu do masazu Dr Eris i nie bylo zadnego problemu z wchlanianiem (lub jego brakiem ;)

po masażu jeszcze raz prysznic tyle ze juz nieco cieplejszy, chwila odpoczynku na kanapie i do domu

Opinia masowanego byla pozytywna


a jesli chodzi o masaż przed sauna - zalecalbym prysznic i dobre umycie plecow (czy tez innej masowanej powierzchni) przed wejsciem zeby nie siedziec w tlustym od kremu/oliwki pocie ;)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB