Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Kursy, Studium czy Studia. Proszę o opinie
Autor Wiadomość
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2008-04-29, 19:19   masaz warszawa

chodzilo mi o czas, dla wielu rowniez czas to pieniadz. Technik 2300h, kurs 230h
 
 
Linki sponsorowane
zbyszek22

Dołączył: 25 Sie 2008
Posty: 2
  Wysłany: 2008-08-25, 17:35   Prosba o opinie:-)

Witam mam taki dylemat wlasnie zaczynam przygode z fizjoterapia(studia Lodz)na kierunku Kosmetyka,Pielegnacja Zdrowia i Urody i chcialbym zrobic sobie kurs masazu stopien I na poczatek bo nie mam zbyt czasu na robienie 2-letniego technika. Chcialbym dowiedziec gdzie w lodzi moge go zrobic oprocz biostudia i akademi zdrowia i ktory jest najlepszy.? I czy moj kierunek studiow pozwala mi na pozniejsza prace zarowno w przychodni jak i w SPA?
 
     
dino100

Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 80
Wysłany: 2008-08-25, 20:33   

Nie całkiem jest to dla mnie jasne: zaczynasz przygodę z fizjoterapią czy z kierunkiem Kosmetyka, Pielęgnacja Zdrowia i Urody?? Prawdę rzekłszy, to na stronie Twojej Uczelni w wykazie pracowników nie ma ani jednego profesora czy tez doktora habilitowanego zarówno w jednej jak i w drugiej dziedzinie, więc sprawa dla mnie przynajmniej jest nieco podejrzana...:( Tym niemniej jeśli ukończysz licencjat na kierunku fizjoterapia, to możesz pracować zarówno w przychodni jak i w SPA.
 
     
zbyszek22

Dołączył: 25 Sie 2008
Posty: 2
Wysłany: 2008-08-26, 09:38   :-)

dokladnie to jest taki jak powiedzialem ten drugi. Ale jesli chodzi o wykladowcow to zauwazylem ze nie sa podani na stronie moze nie jest zaktualizoeana i dlatego ale ogolnie uczelnia dobra podalbym link no ale lepiej nie hihi
 
     
agnieszka

Dołączył: 25 Wrz 2008
Posty: 18
Wysłany: 2008-09-25, 13:34   

Witam, czytam Was od dłuższego czasu i mam mieszane odczucia co do wypowiedzi na temat kwalifikacji uzyskanych po danej szkole, przeciez nie można jednakowo oceniać poziomu nauczania na kursach i w szkołach jedno lub dwu letnich,z jakiego powodu nie można mieć tytułu specjalisty jeżeli szkoła to gwarantuje .Jeżeli ucząc się głównie anatomii,fizjologii,fizjopatologii,psychologii nie wspomne o technikach masażu i części praktycznej słuchacz takiej szkoły jest na równi stawiany z kursantami to jest coś nie tak,nie żebym miała cos przeciwko kursom bo też chcę kilka ukończyć ,jednak zdziwiła mnie wypowiedz jednego z internautów że powinnam wycofac papiery bo szkoła nie nauczy mnie w ciągu roku masażu leczniczego-z doświadczenia moich kolegów -absolwentów tejże szkoły wynika ze doskonale zostali przygotowani do zawodu,z powodzeniem prowadzą swoje gabinety i mają wielu pacjentów ,uffffffffff ale się rozpisałam koncze zatem i pozdrawiam wszystkich mających wątpliwości jaką szkołę wybrac ,myśle że najważniejszym kryterium jest poziom nauczania a nie tylko tytuł zawodowy-amen :lol:
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2008-09-25, 14:11   masaz warszawa

mozliwe, ze masz mieszane odczucia, wszak zaangazowalas sie juz emocjonalnie w szkolenie i poniewaz masz zaufanie dla szkoly i poziomu nauki.

nie ma tytulu "specjalista" - przypuszczam, staje nim po wielu latach pracy zawodowej i z reguly dotyczy waskiej dziedziny, np masazysta jest specjalista w problemach stawu biodrowego czy w technice chinskiego masazu tui na. Nie jest sie nim w zadnym wypadku swierzo po skonczeniu jakiejkolwiek szkoly, nawet jesli ta szkola nadaje taki 'tytul". Ani prawnie ani nieformalnie, w twoim przypadku, taki tytul nie ma zadnego znaczenia.

poniewaz to wlasnie ja napisalem w innym miejscu w odpowiedzi na twoja wypowiedz http://forum.e-masaz.pl/v...p?t=6&start=135 wiec nie bede sie bronic, tylko dodam, nie jestem specjalista od prawa polskiego, ale zdaje sie, ze to co napisalem jest wiedza powszechna i zostala ona potwierdzona tutaj na forum i w tym watku przez wielu doswiadczonych masazystow, znajacych lepiej niz ja sytuacje prawna masazu.

rownoczesnie napisalem w zapodanym wyzej linku, ze nie papier czyni dobrego masazyste, wiec oczywiscie twoi koledzy po tym studium moga prowadzic dobre gabinety i skutecznie pomagac klientom.
  
 
     
agnieszka

Dołączył: 25 Wrz 2008
Posty: 18
Wysłany: 2008-09-25, 14:35   

Odnośnie nauki -najlepszym przykładem że chciec to móc ,jest pewna starsza kobietka ,która mając do dyspozycji książki medyczne i kilku letnia praktykę przy boku swojej matki w chwili obecnej jest bardziej "rozchwytywaną" masażystką niż fachowcy po wieloletnich szkołach medycznych,do czego zmierzam? tak jak napisał kolega wyżej- że nie papier czyni dobrego masażystę (dobrze że w tej kwestii się zgadzamy) :razz: pozdrawiam
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2008-10-07, 11:27   masaz tajski

oczywiscie, ze to praktyka, a nie teoria, czyni dobrego masazyste, wszak chodzi o czynnosci manualne, wyczucie w rekach - przy okazji dobry, doswiadczony mentor (matka w wypadku tej masazystki) to jak prywatny nauczyciel, a nie 10-20 osobowa klasa z jednym zapracowanym wykladowca. Jesli przekopywala sie przez ksiazki medyczne to miala zaciecie i poswiecila setki/tysiace godzin na lekture.

w dodatku, jesli zawod jest w rodzinie, to ma sie go we krwii, obywa sie z nim od dziecinstwa, sluchajac rozmow. Czesc sukcesu tej masazystki to rowniez baza klientow jej matki, budowana przez cale lata/dziesieciolecia.

sam znam dobrych masazystow, po dobrych kiluset/kilku tysiecy godzinach kursow specjalistycznych, ktorzy nie przebrneli przez calego klasyka, gdy zdecydowali, ze im sie nie przyda w karierze masazysty
 
     
shark_hi

Dołączył: 28 Lut 2008
Posty: 20
Skąd: Pasłęk/KM/Olsztyn
Wysłany: 2008-10-14, 20:47   

A ja na ten temat powiem krotko. Jestem świerzo upieczoną absolwentką szkoły z uzyskanym dyplomem technika masażu i chociaż już pracowałam w swoim zawodzie wiem, że ciągle musze zdobywać zarówno wiedzę teoretyczna jak i praktyczną.Masując wiem, jak i na co oddziaływuję, ale specjalistą sie nie nazwę nawet po wielu latach doświadczenia, czy słowach uznania moich pacjentów :) ! Ale zachęcam wszystkich, którzy chcę pomagac innym naturalnymi metodami leczenia i polubia wykonywać masaż do nauki tego kierunku :D . Pozdrawiam :) !
 
     
Alladyn

Dołączył: 28 Paź 2008
Posty: 10
Wysłany: 2008-11-13, 14:52   

i znowu sie można ciekawych rzeczy dowiedziec, ja odpowiem krótko i ten co konczy szkole i ten co konczy kursy nie ma tak naprawde pojecia co robi:) dziękuje:)
 
     
Qi 
Qi

Wiek: 39
Dołączył: 08 Lis 2008
Posty: 54
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-11-13, 15:08   

hehe:) To Alladyn powiedział co wiedział. Po części się z tym zgodze. Doświadczenia nabiera się w pracy i to w każdym zawodzie.
 
 
     
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2008-11-13, 15:15   

No tak ale od czegoś trzeba zacząć tą pracę. A jak już zaczynać to szkoła 2 letnia lub fizjoterapia :P ;)
 
     
Adam P

Dołączył: 30 Sie 2008
Posty: 143
Wysłany: 2008-11-15, 22:10   

Alladyn napisał/a:
i znowu sie można ciekawych rzeczy dowiedziec, ja odpowiem krótko i ten co konczy szkole i ten co konczy kursy nie ma tak naprawde pojecia co robi:) dziękuje:)


Wg mnie ostre stwierdzenie...
 
     
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2008-11-16, 11:02   

Adam P napisał/a:
Alladyn napisał/a:
i znowu sie można ciekawych rzeczy dowiedziec, ja odpowiem krótko i ten co konczy szkole i ten co konczy kursy nie ma tak naprawde pojecia co robi:) dziękuje:)


Wg mnie ostre stwierdzenie...

Zawsze tak będzie że każdy będzie bronił swojej racji ;)
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2008-11-16, 14:33   masaz warszawa

jesli chodzi o dylemat kurs/technik/studia to kazdy ma inne cele w nauce masazu, dochodza do tego warunki (czas trwania nauki, dogodny dla nas tryb, srodki materialne na nauke - nawet, jesli jest ona bezplatna to nadal musimy sie z czegos utrzymywac, odleglosc od szkoly, zbyt wysoki poziom nauki do naszych zdolnosci, itd). Tak naprawde, to na fizjo jest bardzo niewiele masazu - choc formalnie fizjo czy lekarz moga wykonywac masaz leczniczy, to bedzie on podrzednej jakosci w porownaniu z technikiem czy nawet dobrym kursantem.

po kursie/szkole znamy duzo teorii i tylko podstawy zawodu, ktore adaptujemy do naszej sytuacji - nadal trzeba sie doksztalcac, nawet jesli tylko przez lekture, przez caly czas. Rowniez praktyka jest stala nauka, jesli podchodzimy do pracy jako sztuki, a nie powtarzania sie - klient/pacjent wyczuje, ze zabieg jest rutynowy, a nie dostosowany do jego potrzeb. Tak tez powstaja nowe metody i rodzaje terapii - laczymy na swoj uzytek rozne wyuczone techniki/teorie/filozofie i sprawdzamy w praktyce, ktore sa najbardziej skuteczne.
  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB