Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Kontuzje u masazystów
Autor Wiadomość
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2010-08-24, 00:15   Kontuzje u masazystów

Mamy dobrą i złą wiadomość dla masażystów.

Pierwsza, ta zła:

masaż jest dużym obciążeniem dla rąk i innych części ciała. Oprócz tych masażystów, którzy stosują głównie lekkie techniki wymagające minimalnego nacisku, większość doświadcza różnych urazów lub bólu w pewnym momencie ich kariery. Nie tylko masażyści są na to narażeni; tak naprawdę każdy, kto pracuje rękoma, jak kasjerzy, muzycy lub osoby obsługujące komputer, jest bardziej narażony na urazy rąk, jako że intensywność jego pracy przekracza normalną dawkę, jaką może przyjąć ciało. Dłonie i ręce, ze swoimi drobnymi mięśniami, kośćmi i ścięgnami, po prostu nie zostały zaprojektowane do znoszenia intensywnej i powtarzanej pracy przez dłuższy czas.

To tylko fragmenty artykułu. Tutaj cały artykuł pt: Kontuzje u masażystów
 
     
Linki sponsorowane
sebeq

Dołączył: 20 Sie 2012
Posty: 63
Wysłany: 2013-12-07, 12:17   

Fajny artykuł. A jak to jest u was z plecami i nogami?

Ja dużo tańczę przy stole, często zmieniam ręce i ogólnie staram się być w ruchu. Jednak słyszałem, że są tacy którzy praktycznie cały masaż wykonują z jednej pozycji. Podobno w celu uniknięcia kontuzji.

Sam nie wiem, ja dopiero zaczynam więc próbuję wszystkiego.

Tak samo ugniatania poprzeczne, mnie bardzo męczą (tzn moje kciuki). Jak było u was? Macie jakieś patenty na techniki które wymagają zaangażowania kciuka?
 
     
fizjo

Dołączył: 28 Sie 2012
Posty: 128
Wysłany: 2013-12-07, 12:23   

Z tym chodzeniem koło stołu rowniez preferuje ponieważ nie potrafię stać w jednym miejscu.

Najbardziej to uważam przy myciu rąk po zabiegu żeby woda z kranu leciała ciepła bo jak człowiek się spieszy i czasami leci zimna to potem stawy do naprawy.
 
     
sebeq

Dołączył: 20 Sie 2012
Posty: 63
Wysłany: 2013-12-07, 12:58   

Z tą wodą to bardzo dobra sugestia, nigdy o tym nie myślałem.
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2013-12-07, 13:31   kursy masazu tajskiego Warszawa

Jesli woda i kontuzje, to dlugie mycie w goracej przed zabiegiem. Rowniez przed praca goracy prysznic, szczegolnie na barki i cale rece.

W czasie zabiegu warto tez uzywac rozgrzewajacych masci, bo nie tylko ulatwiaja nam masowanie, ale chronia przed problemami.

PS ten artykul wstawilem pare lat temu na forum. Moze tez tam jest dyskusja. Poszukam linku jutro
  
 
     
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2013-12-07, 16:19   Re: kursy masazu tajskiego Warszawa

massagewarsaw napisał/a:


PS ten artykul wstawilem pare lat temu na forum. Moze tez tam jest dyskusja. Poszukam linku jutro

To ten sam artykuł. Adresy się nie zmieniają.
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2013-12-08, 02:19   kursy masazu tajskiego Warszawa

wstawilem ten artykul na 3 miesiace przed twoim http://forum.e-masaz.pl/viewtopic.php?p=17326 "Kontuzje u masażystów, Techniki zapobiegania urazom w masażu".

Jest to bardziej rozwinety artykul. Jest tez tam dyskusja
 
     
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2013-12-08, 11:30   Re: kursy masazu tajskiego Warszawa

massagewarsaw napisał/a:
wstawilem ten artykul na 3 miesiace przed twoim http://forum.e-masaz.pl/viewtopic.php?p=17326 "Kontuzje u masażystów, Techniki zapobiegania urazom w masażu".

Jest to bardziej rozwinety artykul. Jest tez tam dyskusja

aa ok
 
     
Juliet89 

Dołączyła: 27 Kwi 2013
Posty: 16
Wysłany: 2014-07-22, 03:49   

Witam serdecznie,
nie chce zakladac nowego tematu, dlatego podczepiam swoja wiadomosc tutaj.
Nie mieszkam w Polsce i pracuje w salonie masazu. Moja szefowa jest Tajka i wymaga ode mnie stosowania masazu gleboko tkankowego przy uzyciu sporej sily. Pracuje jako masazystka dopiero pol roku i poprzez wykonywanie masazu w nieodpowiedniej pozycji ciala doznalam juz przeciazenia kciukow, nadgarstkow i dolnego odcinka kregoslupa. Od kiedy pojawily sie kontuzje staram sie stosowac poprawne pozycje, ale schorzenia nie chca zniknac.
Jak dotad moj prawy kciuk sprawia mi tylko bol, natomiast lewy jest w gorszej kondycji: boli i po dluzszym spoczynku (np . nocy) "klika" w stawach dopoki go rozruszam. Uzywam azjatyckich plastrow rozgrzewajacych, sa dobre, ale nie lecza calkowicie. Co robic? Placone mam za prace, nie za chorobowe, wiec nie moge sobie pozwolic na kilkudniowy odpoczynek.
Rowniez bardzo by mi sie przydal jakis ilustrowany artykul o prawidlowych ulozeniach rak, ramion i generalnie ciala, aby nie rozwijac u siebie kontuzji od wykonywania masazu. Rowniez ulozenie ciala kiedy do dyspozycji mam zbyt niski stol do masazu...
Doradzcie cos madrego prosze :cry:
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2014-07-22, 04:46   

Jesli pracujesz w gabinecie tajskiego i wykonujesz jego elementy, to moze powinnas pomyslec nad kursem, ktory cie nauczy rowniez ergonomii masazu.

Akurat niski stol jest ergonomiczny, tradycyjnie tajski jest robiony na materacu
  
 
     
Juliet89 

Dołączyła: 27 Kwi 2013
Posty: 16
Wysłany: 2014-07-22, 05:30   

Mieszkam w Australii, Perth. Nie rozgladam sie za kursem tajskiego, moja szefowa tego ode mnie nie wymaga i czasem sie smieje, ze... chyba klient by nie chcial zeby duza dziewczynka chodzila mu po plecach :D
Mamy normalne stoly, jednak dopasowane do wzrostu mojej szefowej, drobnej tajki. Po prostu masuje w rozkroku, ale z lenistwa i zapominalstwa czesto sie schylam i wtedy moj odcinek ledzwiowo-krzyzowy jest w bolu.
Moze znajde jakis artykul, poradnik na temat ergonomii masazu w internecie.
Jednakze na ten moment nie wiem jak poradzic sobie z moja kontuzja kciuka, mozesz mi cos doradzic?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB