Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane
Poprzedni temat «» Następny temat
Zabiegi sanatoryjne
Autor Wiadomość
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2013-03-23, 09:14   Zabiegi sanatoryjne

Kąpiele w solance i jacuzzi, bicze i masaże wodne, prądy, leczenie pulsującym polem magnetycznym, ćwiczenia na materacu i w basenie czy w końcu relaksujące spacery pod tężniami - w uzdrowisku wrócą ci siły, energia do działania i zdrowie.

Kurację polecam każdemu

- Pobyt w sanatorium polecam każdemu, kto ma kłopoty zdrowotne - zachwala Helena Jurczyk (64 l.) z Koszalina (woj. zachodniopomorskie). - Spędzenie paru tygodni pod okiem doświadczonych lekarzy potrafi uczynić cuda. Gdy człowiek wraca do domu, czuje się jak nowo narodzony. Nic mu nie strzyka, nic nie boli, za to ma mnóstwo energii do działania.

Nie ma wątpliwości, że sam pobyt w uzdrowisku dobrze wpływa na samopoczucie. Osoby cierpiące na choroby przewlekłe i rekonwalescenci wracający do zdrowia po przebytych chorobach mogą w sanatoriach w pełni wykorzystać zbawienne działanie terapii zdrojowej.

Podczas zabiegów sanatoryjnych często wykorzystuje się korzystne oddziaływanie naturalnych zasobów leczniczych danego uzdrowiska. Mogą to być np. solanki, wody siarczkowe, szczawy, wody radonowe (zawierające małe ilości pierwiastka promieniotwórczego), gazy o właściwościach leczniczych lub borowina, czyli rodzaj torfu o właściwościach przeciwzapalnych i przeciwbólowych. Złoża solanek sprzyjają leczeniu alergii, chorób reumatycznych, schorzeń układu nerwowego, oddechowego oraz cukrzycy.

Kąpiele w wodzie radonowej powodują, że zwiększa się przepływ krwi przez tkanki. Dlatego stosuje się je przy miażdżycy tętnic obwodowych, zarostowo-zakrzepowym zapaleniu żył, ale również w przypadku chorób narządów ruchu. Kąpiele w wodzie siarczkowej podnoszą poziom hemoglobiny i zwiększają liczbę krwinek czerwonych we krwi, a także obniżają poziom cholesterolu. Stosuje się je, aby ulżyć pacjentowi w bólach reumatycznych, poprawić elastyczność mięśni. Solanka podczas kąpieli działa pobudzająco na zakończenia nerwowe skóry. Powoduje to pobudzenie przepływu krwi w naczyniach włosowatych, dzięki czemu dochodzi do wymiany jonów znajdujących się w skórze z jonami z wody solankowej. W ten sposób organizm oczyszcza się z toksyn. Takie kąpiele są bardzo korzystne w wypadku przewlekłych zapaleń stawów, nerwobóli, zwyrodnień stawów i nerwic.

Inhalacje solankowe przynoszą znaczną poprawę zdrowia w przypadku schorzeń układu oddechowego.

Zabiegi stosowane w sanatoriach i ich orientacyjne ceny:

Kąpiel czterokomorowa: 6-12 zł za 10 minu
Zabieg, w którym kończyny pacjenta poddaje się działaniu prądu stałego w czterech komorach napełnionych wodą o temperaturze 35-40 st. C. Pomaga m.in. w przypadku nerwobóli, niedowładów, zespołów bólowych kręgosłupa i chorobie zwyrodnieniowej stawów. Kąpiel umożliwia prowadzenie dwóch różnego rodzaju zabiegów z zakresu hydroterapii: kąpieli naprzemiennych (ciepła-zimna woda) dla części ciała zanurzonych w komorach wanny i kąpieli wodno-elektrycznej. Pierwszy z nich na przemian rozluźnia i obkurcza naczynia krwionośne, pomagając np. w chorobach krążenia obwodowego, zwichnięciach i urazach ścięgien. Drugi pomaga np. przy nerwobólach, niedowładach i chorobie zwyrodnieniowej stawów.

Kinezyterapia: 25 zł za 30 minut
Leczenie ruchem, które ma przywrócić jak najlepszą sprawność fizyczną, jaka jest moż-liwa w określonej chorobie. Ruch i wysiłek podczas gimnastyki zwiększają zakres ruchu w stawach. Ćwiczenia, ogólne i specjalne, działają na określone grupy mięśni lub ogólnie usprawniają układ ruchowy.

Bioptron: 8-10 zł
Terapia za pomocą specjalnej lampy świecącej światłem spolaryzowanym, czyli działającym w określonym kierunku, uporządkowanym. Harmonizuje procesy przemiany materii, wzmacnia system obronny organizmu, sprzyja gojeniu się ran, łagodzi ból, stymuluje procesy regeneracyjne organizmu. Poprawia stan przy stłuczeniach i skręceniach stawów.

Magnetronix: 15 zł za 15 minut
Leczenie pulsującym polem magnetycznym o małej częstotliwości. Działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i rozluźnia napięte mięśnie. Zabieg stosuje się w terapii chorób reumatycznych, zwyrodnieniowych, chorób zapalnych stawów, złamań kości, stłuczeń oraz zwichnięć.

Masaż podwodny: 30 zł za 15 minut
Zabieg, w którym działa się strumieniem wody pod ciśnieniem. Powoduje rozluźnienie mięśni, działa relaksująco, zwiększa ukrwienie oraz przepływ chłonki. Stosuje się go w zespołach bólowych kręgosłupa, w dyskopatiach, w stanach pourazowych i wielu innych chorobach narządów ruchu.

Masaż klasyczny ręczny: 25-30 zł za 15 minut, 50 zł godzinny całego ciała
Zwiększa sprężystość tkanek. Jest bardzo wskazany w chorobach mięśni, ścięgien, stawów i kości. Podczas masażu mięśnie pozbywają się toksyn. Następuje pobudzenie przemiany materii, uśmierzenie bólów mięśniowych i odprężenie psychiczne.

Krioterapia: 10-25 zł/3 minuty, 10-17 zł miejscowa (kompres żelowy)
Leczenie zimnem poprzez miejscowe obniżenie temperatury tkanek. Dzięki niej zmniejszają się lub ustępują obrzęki, polepsza się ruchomość w stawach. Stosowana w leczeniu chorób narządów ruchu i reumatycznych. Leczy się w ten sposób zespół bolesnego barku, zapalenia ścięgien, torebek stawowych i mięśni. Zabieg odbywa się w kriokomorze, gdzie panuje temperatura nawet minus 160 stopni Celsjusza, przy jednoczesnej bardzo małej wilgotności powietrza.

Kąpiel perełkowa: 40 zł 20 minut
Polega na masowaniu zanurzonego w wodzie ciała maleńkimi pęcherzykami powietrza. Podczas kąpieli perełkowej ukrwienie skóry wzrasta o 115 proc. Zabieg odpręża. Zalecany jest np. przy osłabieniu, zaburzeniach krążenia, przewlekłych schorzeniach narządu ruchu i otyłości.

Okłady borowinowe: kąpiel w zawiesinie borowinowej od 10 zł, 17-30 zł smarowanie częściowe
90 procent składników borowiny wykorzystywanej podczas zabiegu ma właściwości lecznicze. Jedne z nich stymulują organizm do pracy, a tym samym do pozbywania się toksyn i walki z infekcjami, inne chronią przed wirusami. Zabiegi torfowe m.in. przynoszą ulgę przy urazach stawów i mięśni, działają rozgrzewająco i zmniejszają obrzęki.

Hydromasaż (jacuzzi): 10-15 zł za 15 minut
Pomocny w leczeniu nadwagi i otyłości. Rozluźnia mięśnie, łagodzi bóle, pobudza krążenie i poprawia przemianę materii.

Laseroterapia: 15 zł za 10 minut na jedną okolicę ciała
Promienie lasera działają na organizm przeciwbólowo i przeciwzapalnie. Pobudzają komórki ciała do pracy. Podczas zabiegów wykorzystuje się lasery biostymulacyjne, pobudzające organizm do wytwarzania przeciwciał i walki z chorobą.

Natryski - bicze szkockie: 11-12 zł za 5 minut
Obniżają ciśnienie tętnicze krwi, powodują rozszerzenie naczyń krwionośnych. Są korzystne przy zwyrodnieniach stawów, zanikach mięśni i nerwicach.

Kąpiele siarczkowe: 8-15 zł
Woda siarczkowa zmniejsza niedobory siarki w organizmie, występujące przy chorobach gośćcowych. Powoduje wzrost ciśnienia tętniczego i lepsze ukrwienie. Stawy stają się sprawniejsze.

Masaż podwodny - "Natryski podwodne": 13 zł za 10 minut bez obsługi, z obsługą 20-30 zł
Leczy choroby barków, kręgosłupa i kończyn dolnych. Masaż podwodny zmniejsza ciśnienie tętnicze krwi, rozszerza naczynia krwionośne i relaksuje.

Inhalacje solankowe: 5-10 zł za 10 minut, z olejkami i lekami - 12 zł
Wykonuje się je z użyciem aparatu do inhalacji. Chory wdycha z powietrzem aerozol, co sprzyja leczeniu dychawicy oskrzelowej i nieżytu oskrzeli. Inhalacje stosuje się przy chorobach nosa i zatok, gardła, krtani, oskrzeli i płuc.

Magnetoterapia: 8-15 zł za 15 minut
Wykonywana za pomocą urządzenia wytwarzającego pulsujące pole magnetyczne niewielkiej częstotliwości. Komórki pobudzone w ten sposób do działania efektywniej wykorzystują tlen. Zabieg rozluźnia napięte mięśnie, odchudza i zapobiega stanom zapalnym.

Okłady parafinowe: 10-12 zł
Usprawniają krążenie w naczyniach włosowatych, co powoduje zmniejszenie obrzęków. Tkanka staje się bardziej elastyczna, a drobne wylewy lepiej się wchłaniają.

Seanse w grotach solnych: 10-17 zł za 45 minut
Wilgotność i temperatura grot, w zestawieniu z leczniczymi właściwościami wdychanego powietrza sprawia, że oddech staje się głębszy i wzrasta odporność.

Jonoforeza: 8-15 zł za 15 minut
Połączenie galwanizacji z wprowadzaniem leku przez skórę za pomocą prądu. W zależności od rodzaju użytego leku uzyskuje się poprawę unerwienia, zmniejszenie bólu, zwiększenie uwapnienia kośćca. Działa też przeciwzapalnie.

Galwanizacja: 10-15 złotych za 15 minut
Zabieg elektroleczniczy polegający na przepływie prądu stałego przez części ciała poddane leczeniu. Stosowany w: nerwobólach, polineuropatii, w zespołach bólowych chorób zwyrodnieniowych kręgosłupa, zaburzeniach krążenia obwodowego.

Drenaż limfatyczny: 50-60 zł za pół godziny
Specjalistyczny masaż wspomagający odpływ chłonki z kończyn. Może być wykonywany przez wyspecjalizowanego masażystę lub za pomocą urządzenia - "rękawa" o automatycznym cyklu pompowania, dzięki czemu gromadząca się chłonka jest odprowadzana z kończyn.

Lampa Solux, lampa kwarcowa: 6-10 zł za 10 minut
Terapia ciepłem. Ciało naświetla się promieniami podczerwonymi za pomocą specjalistycznych lamp z promiennikami na podczerwień. W trakcie zabiegu tkanki pochłaniają energię promieniowania. Powoduje to efekt cieplny tkanek, którego skutkiem jest zwiększony przepływ krwi tętniczej, wzrost tempa przemiany materii i zmniejszenie napięcia mięśni. Solux to lampa emitująca promieniowanie podczerwone i świetlne, zmniejszające napięcia mięśni. Stosowana jest w chorobach reumatycznych, zwyrodnieniowych chorobach stawów, w stanach pourazowych, nerwobólach i zespołach bólowych kręgosłupa.

Ozonoterapia: jeden zabieg 50-60 zł
Ozonoterapia wspomaga leczenie chorób niedokrwiennych serca i mózgu, jest stosowana przy niedokrwieniu kończyn w przebiegu miażdżycy oraz cukrzycy, w stanach po udarach i po zawale serca, w okresie rekonwalescencji po zabiegach. Ozonoterapia najczęściej stosowana jest w formie wlewów dożylnych płynów ozonowanych lub poprzez przetaczanie własnej krwi pacjenta, pobranej, a następnie ozonowanej.

Prądy TENS: 20-25 zł/30-40 minut
Przezskórna elektryczna stymulacja nerwów, powodująca relaksację mięśni szkieletowych. Działa przeciwbólowo poprzez stymulację wydzielania endorfin zwanych hormonami szczęścia. Podczas zabiegu pacjent pozostaje pod stałą kontrolą terapeuty, a technika zabiegu zależy od umiejscowienia zmian chorobowych. Zabieg ten pomaga uśmierzać bóle mięśni, bóle pourazowe i nerwobóle, pobudza mięśnie szkieletowe.

Leczenie w uzdrowisku jest skuteczne mówi dr Leszek Marek Krześniak

- Kuracje uzdrowiskowe jak najbardziej mają sens. To wiadomo od dawna, odkąd tylko ludzie zaczęli jeździć "do wód". Oczywiście na polepszerzenia, to musi być leczenie tzw. celowane. Jeśli kuracja jest dobrze dobrana i konsekwentnie realizowana, a pacjent jest posłuszny, to efekt powinien być zadowalający. Ogromną rolę w kuracjach uzdrowiskowych spełnia klimat. Leczenie klimatyczne ma charakter stymulujący, bodźcujący, tu chodzi o to, aby określone warunki klimatu podziałały na organizm tak, żeby lepiej, zdrowiej, wydajniej pracował. I to się sprawdza. Po pobycie w sanatorium często jest tak, że organizm naraz "zaskakuje", cofają się stare schorzenia, człowiek czuje się jak młody bóg.
 
     
Linki sponsorowane
serse77
[Usunięty]

Wysłany: 2013-10-09, 14:57   

Ciekawe, które z tych zabiegów są refundowane
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2013-10-10, 04:40   kursy masazu tajskiego warszawa

serse77 napisał/a:
Ciekawe, które z tych zabiegów są refundowane

wszystkie z nich sa refundowane.

chociaz pewnie 1h zabieg klasyka nie jest przepisywany, bo ani nie jest "ekonomiczny" (tylko 50zl/h, w porownaniu z 25-30 zł za 15 minut), ani celowy w zdecydowanej wiekszosci przypadkow (pacjentami sa schorowani seniorzy).

sanatoryjny doktor przepisuje zabiegi, ktore sa najbardziej rentowne, wiec zamiast zabiegow manualnych (jak masaz, drenaz i inne pracochlonne), przepisuje np kineze grupowa, zabiegi wodne i inne wykonywane przez urzadzenia, bo tu jedna osoba z personelu moze obsluzyc w tym samym czasie wielu pacjentow (nastawia lampe, przylepia elektrody etc i idzie do kolejnego packa w sasiednim gabinecie).

kogo stac, to dokupuje kolejne/dluzsze zabiegi w sanatorium albo w okolicznych prywatnych gabinetach masazu/fizjo, ktore kwitna wokol sanatoriow (slabo platna kadra dorabia sobie wieczorami).

o sanatoriach:
Konsultanci o uzdrowiskach: czas skończyć z fikcją http://forum.e-masaz.pl/viewtopic.php?t=3052
NFZ toleruje w sanatoriach naciąganie kuracjuszy http://forum.e-masaz.pl/viewtopic.php?t=2647
Kłamstwo sanatoryjne http://forum.e-masaz.pl/viewtopic.php?t=1544
 
     
Andromeda91

Dołączył: 27 Lis 2013
Posty: 8
Wysłany: 2013-11-27, 19:28   

Czytałam na różnych forach sporo o takich kąpielach i postanowiłam w końcu sama spróbować. Z jacuzzi miałam już sporo do czynienia, bo dosyć często chodzę na basen, ale z inhalacji solankowych korzystałam pierwszy raz w życiu. :-) Efekty bardzo dobre, po wszystkim czułam się świetnie i jak ktoś ma okazje wybrać się do jakiegoś uzdrowiska, to niech się nawet nie waha. :-) Poprawa samopoczucia gwarantowana. :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Reklamy

Linki sponsorowaneStoły do masażu

Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż
Ostatnio na forumZapraszamy na FB