Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Praktyczny czerwiec 2013??
Autor Wiadomość
dorota23 

Wiek: 34
Dołączyła: 27 Kwi 2013
Posty: 10
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2013-06-20, 14:55   

ja sądzę że ten 4 punkt projektu- cele masażysty mam źle, też to pytanie wydało mi się dziwne
 
     
Linki sponsorowane
dorota23 

Wiek: 34
Dołączyła: 27 Kwi 2013
Posty: 10
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2013-06-20, 14:56   

mam pytanie. wy gdzie opisywaliście mięsień, w metodyce?
 
     
arwenaring 
Krakowskie Centrum Masażu www.krakmasaz.pl

Wiek: 36
Dołączyła: 18 Cze 2013
Posty: 20
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-06-20, 15:41   

a ja uważam, że każdy masaż limfatyczny bez względu na okolice powinno się kończyć opracowaniem dołów nadobojczykowych bo przecież w ostateczności chłonka tam spływa a co tego jakie były odp w teście to zgadzam się z wypowiedziami wyżej, że bardzo nie chcą by dużo osób miało 100%... ja sprawdzałam w książce p. Zborowskiego i opracowanie kończy się na stopie, ale p. Zborowski uczył nas że kończymy zawsze udrażniając doły nadobojczykowe
 
     
andele

Dołączył: 18 Cze 2013
Posty: 5
Wysłany: 2013-06-20, 21:58   

widze że w każdej szkole uczą jak chcą ja dalej będę twierdzić że robią co chcą i jak wszędzie i tu mają nas za nic
a według jakiego autora opisywaliście izometryczny
wracając do odprowadzania chłonki to ona nie spływa do dołów nadobojczykowych tylko do przewodu chłonnego prawego i przewodu piersiowego
ciekawe gdzie pan Zborowski udrażnia jak nie ma węzłów chłonnych znając życie nigdy nie widział porządnego obrzęku i czemu nie był taki mądry jak pisał podręcznik według którego niestety musimy się uczyć osobiście uważam że ma tam tyle błędów że widać że nie jest praktykiem
 
     
linell

Dołączył: 20 Cze 2012
Posty: 29
Wysłany: 2013-06-20, 22:33   

co wpisaliście w karcie zabiegu? masaz izometryczny czy tez wirowy i ćwiczenia?
 
     
PabloZ

Dołączył: 15 Mar 2013
Posty: 49
Wysłany: 2013-06-21, 07:43   

W punkcie z celami ja wpisałem cele:
porpawa trofiki,siły,tonusu itp
i techniki jakie będę wykonywał w jakim celu + na jakim mięśniu
Pytanie to było dziwnie sprecyzowane:/
a w karcie zabiegu tylko izometryczny..
 
     
kati

Dołączył: 20 Cze 2013
Posty: 3
Wysłany: 2013-06-21, 08:43   

PabloZ napisał/a:
Siemanko
Też napisałem masaż na lekko uniesionej kończynie,nie wpadłem na nic innego...
W propozycji ćwiczenia tak samo,pozycja wyjściowa leżenie i unoszenie na 10 s kończyny


ja ma nadzieje ze nie skresla calego masazu bo pozycja jest zla tylko dadza mniej punktow skoro techniki i czas trwania tych faz w izometrycznym byl dobry i fazy wczesniejsze i pozniejsze ogolnie masazu tez dobrze napisane
 
     
kati

Dołączył: 20 Cze 2013
Posty: 3
Wysłany: 2013-06-21, 08:47   

w metydyce miesien , cel , pozycja , techniki a przeciwskazania ewentualne ?
 
     
dorota23 

Wiek: 34
Dołączyła: 27 Kwi 2013
Posty: 10
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2013-06-21, 09:58   

dziękuję bardzo. przeciwwskazania były przy tym puncie gdzie się opisywało stan zdrowia pacjenta, to chyba był punkt 3
 
     
dorota23 

Wiek: 34
Dołączyła: 27 Kwi 2013
Posty: 10
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2013-06-21, 10:02   

ja do przeciwwskazań napisałam najpierw ogólne- czyli choroba nowotworowa, świeże rany i blizny, niepełny zrost kostny, gorączka, niewyrównane wady serca itp. pod spodem mogące wystąpić w trakcie zabiegu, czyli podwyższona temperatura ciała, zwiększenie ciśnienia tętniczego krwi, uczulenie na środek poślizgowy (wysypka) i zmiany osmotyczne (zawroty głowy, nudności). na sam koniec napisałam w dniu wykonania zabiegu brak przeciwwskazań
 
     
Zalera 

Dołączył: 22 Cze 2013
Posty: 2
Skąd: Polska
Wysłany: 2013-06-22, 23:57   

Ma może ktoś skan projektu?? Test dostałem i mam w domu a projektu to ni ........ A chciał bym se mieć na pamiątkę. Pozdro i czekam na odpowiedź
 
     
India 

Dołączyła: 19 Gru 2012
Posty: 8
Skąd: Katowice
Wysłany: 2013-06-24, 09:16   

My drenaż kd kończylismy na opracowaniu st. skokowego i wyciskaniu całej kończyny, nie było mowy o opracowaniu węzłów pachwinowych, także... wybrałam stopę.
A w projekcie, którego skan własnie wysłałam na maila Kontakt@..., w punkcie 4 napisałam ze celem m. izometrycznego jest zwiększenie siły i masy mięśni w osłabieniu i zaniku w wyniku nieczynności, napisałam co to skurcz izometryczny i napisałam ze mierzy sie w tym celu obwód konczyny i w skrócie opisałam fazy i czas trwania i czekam do sierpnia;)
 
 
     
dorota23 

Wiek: 34
Dołączyła: 27 Kwi 2013
Posty: 10
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2013-06-27, 20:36   

jakie mięśnie opisywaliście w projekcie, tylko czworogłowy uda czy jakieś inne jeszcze?
 
     
Juliet89 

Dołączyła: 27 Kwi 2013
Posty: 16
Wysłany: 2013-06-27, 22:30   

czworoglowy i krawiecki
 
     
PabloZ

Dołączył: 15 Mar 2013
Posty: 49
Wysłany: 2013-06-28, 09:20   

idąc ich logiką to w skierowaniu był tylko czworogłowy więc opisałem,że masaż tylko na nim
mimo,że krawiecki to też ta okolica...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB