Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Czy to prawda, że technik masażysta to za mało?
Autor Wiadomość
Gabi

Dołączył: 15 Sie 2012
Posty: 18
Wysłany: 2013-03-17, 16:39   

Cytat:
technik masażysta ma o niebo więcej godzin masażu niż fizjoterapeuci na studiach.


Wyliczylem ze technik masazysta ma okolo 1200 godzin samego masazu wlacznie z praktykami, a fizjoterapeuta okolo 60h odjac teorie. Jako uczen II semestru studium medycznego musze przyznac ze niestety nie wszyscy przykladaja sie do masazu i nie wszyscy powaznie mysla o pracy w tym zawodzie. Jak jest na studiach ? nie wiem bo nie studiuje fizjoterapii ale wydaje mi sie ze wszyscy jestesmy takimi samymi ludzmi i jesli u mnie jest masa osob ktore nie specjalnei sie przykladaja to na fizjoterapii rowniez tacy sa, szczegolnie ze przez 50h musza opanowac masaz klasyczny, segmentarny, sportowy .. i pewnie jeszcze jakis bo nei wierze ze to koniec. Technika to bardzo wazna rzecz, przekonalem sie o tym w sporcie, bez tego ani rusz i mysle ze w masazu jest tak samo. Nie chce podwazac czyjs kompetencji ale mialem okazje zobaczyc jak masuja fizjoterapeuci ktorzy byli w osrodku w ktorym mam zajecia i musze powiedziec ze niekoniecznie mi sie to podobalo .. jesli kogos urazilem, przepraszam :???:
 
     
Linki sponsorowane
trecking 

Pomógł: 1 raz
Wiek: 47
Dołączył: 30 Cze 2012
Posty: 85
Wysłany: 2013-03-17, 17:43   

Jak w każdym zawodzie ważna jest pasja. Fizjoterapeuci nie są kształceni w masażu. Mają niewiele godzin "masażu leczniczego" i chyba muszą robić wszelkie kursy by móc pracować.
Jeśli w szkole miałeś mnóstwo osób kiepskich i mało zainteresowanych praca w zawodzie to nie była to nadzwyczajna sytuacja. Tez tak miałem. Pamiętaj, ze szkoła daje tylko podstawy do dalszej nauki. Teraz dużo praktyki, ukierunkowanie i dobre kursy.....
 
     
Gabi

Dołączył: 15 Sie 2012
Posty: 18
Wysłany: 2013-03-17, 17:58   

Klasyczny, segmentarny, izometryczny, sportowy, drenaz limfatyczny, Shantala - tyle co w szkole, chyba ze jeszcze czyms zaskocza ;) Fajnie zrobic kilka kursow bo to zawsze wiecej papierkow, a na to dzis patrza. Ubolewam ze zlikwidowali technika fizjoterapii, robilbym 2 kierunki jednoczesnie.
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2013-03-18, 22:19   kursy masazu tajskiego

izometryczny mozna zaliczyc do klasycznego, jest w ksiazkach o masazu klasycznym jako rozdzial. Podobnie ze sportowym (choc tu sa rowniez cale ksiazki o nim). Shantala to masaz specyficzny, ale krotki i prosta nauka, gdzie bardziej liczy sie komunikacja i doswiadczenie z niemowlakami, niz sama strona techniczna.

w niektorych szkolach nauczyciele dorzucaja cos poza programem, ale to pewnie wyjatki.

nie chodzi o papierek, bo lepszego papierka niz dyplom technika, to nie ma - ale chodzi o nowe metody (jest ich dobre kilkadziesiat, duzych i znanych).

kazda metoda, to nowe podejscie do leczenia. Dobrze znac z kilkanascie i dostosowywac do klienta.
 
     
Dr.Kafar

Dołączył: 10 Kwi 2013
Posty: 1
Wysłany: 2013-04-10, 14:31   

Witam serdecznie, jak jesteśmy już przy uprawnieniach, ustawodawstwie itp. Mam konkretne pytanie.

Jak na dzień dzisiejszy wygląda kwestia wykonywania masażu leczniczego?

Posiadam tytuł masażysty, wraz z wpisem do ewidencji, plus tam kilka mniej istotnych certyfikatów. Mam też swój własny gabinet. Jednak przyszedł czas na reklamę i zastanawiam się, czy mogę ogłaszać iż wykonuję masaż leczniczy, a nie klasyczny, czy sam tytuł masażysty mnie do tego upoważnia?

Z czego wyczytałem w sieci, trzeba mieć technika, lub licencjat. Jednakże wszystkie te informacje pochodzą z przed 2012 roku, a w tymże roku było wydane rozporządzenie ministra które reguluje te kwestie.
 
     
Piotrek Medic 
FIZJOTERAPEUTA, TERAPEUTA MANUALNY

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Wrz 2009
Posty: 151
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-04-10, 16:44   

Temat wielokrotnie wałkowany. O ile jesteś po dwuletniej szkole masażu i posiadasz tytuł ,,technika masażysty" lub ukończyłeś fizjoterapię możesz wykonywać i ogłaszać, że wykonujesz masaż leczniczy. Masaż leczniczy, czyli w rozumieniu prawa - na zlecenie lekarza. Jeżeli ukończyłeś kurs masaż I czy II stopnia w rozumieniu prawa masażu leczniczego ( tj. na polecenie/skierowanie lekarza) wykonywać nie możesz - po kursie jesteś uprawniony do wykonywania zabiegów na ciało, w ramach tego czego Cię nauczono. Oczywiście wiemy, że każdy z tych masaży jak klasyczny, itp. ma swoje działanie lecznicze. Tak to wygląda prawnie. Oczywiście reklama, reklamą - możesz napisać, że takowy masaż wykonujesz tylko zawsze jest to pewne ryzyko, że ktoś poprosi Cię o przedstawienie kwalifikacji. A powtarzam- tylko technik i fizjoterapeuta mają uprawnienia wykonywania masażu leczniczego w prawnym rozumieniu tego słowa.
 
     
RehaT 

Dołączył: 28 Paź 2010
Posty: 252
Wysłany: 2013-04-12, 23:17   

na dzien dzisiejszy nie ma regulacji zawodu fizjoterapeuty i nawet informatyk moze otworzyc gabinet rehabilitacji i nikt nie moze sie do tego przyczepic :)
 
     
Gabi

Dołączył: 15 Sie 2012
Posty: 18
Wysłany: 2013-04-13, 06:28   

No ale masazu leczniczego nie wykona :smile:
 
     
RehaT 

Dołączył: 28 Paź 2010
Posty: 252
Wysłany: 2013-04-18, 23:40   

Dlaczego nie wykona. Na youtueb masz pelno filmikow jak masowac. Zreszta masowanie to zadna filozofia. Filozofia jest zrobic to tak zeby pomoc. :)
 
     
Paulina2

Dołączył: 19 Lip 2013
Posty: 2
Wysłany: 2013-07-19, 16:42   kto może, a kto nie.

Informatyk może otworzyć gabinet. Specjalista rehabilitacji medycznej może zlecić zabieg masażu. Magister fizjoterapii może wykonać masaż. Technik masażysta również może go wykonać, ale nie otworzy w przyszłości swojego gabinetu. Oosoba po kursie masażu I i II stopnia może otworzyć swój gabinet i wie jak wykonać masaż, ale powinna dodatkowo zdobyć kwalifikacje medyczne by nie zaszkodzić.
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2013-07-19, 16:46   kursy masazu tajskiego

Paulina2 napisał/a:
Technik masażysta również może go wykonać, ale nie otworzy w przyszłości swojego gabinetu

moze otworzyc gabinet i wykonywac masaz leczniczy
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB