Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Przygotowania do egzaminu zawodowego - czerwiec 2012
Autor Wiadomość
Katarzyna72

Dołączył: 04 Mar 2012
Posty: 21
Wysłany: 2012-06-05, 18:19   

Justyna mozesz przyslac , ja korzystam ze strony egzamininfo ale tam trzeba miec duzo punktow zeby miec calosc
 
     
Linki sponsorowane
JustynaZuzanna

Wiek: 36
Dołączył: 16 Maj 2012
Posty: 94
Skąd: SMY
Wysłany: 2012-06-08, 15:32   

Jeśli ktoś coś potrzebuje to proszę pisać na meila j.fabisiak@op.pl
Ostatnio mam mało czasu i zbytnio nie wchodzę na forum, odpowiadam na meile w miarę swoich czasowych możliwości.
 
     
Michal91

Dołączył: 09 Cze 2012
Posty: 1
Wysłany: 2012-06-09, 15:41   

bedzie coś ze stawem biodrowym- moze zwyrodnienie albo barkowym!takie jest moje zdanie bo juz praktycznie wszystko inne było!może coś po amputacji w przypadku drenażu!segment nie jest nawet refundowany przez nfz wiec nie wydaje mi sie zeby mógł byc!!
 
     
Danka 

Dołączyła: 22 Lut 2011
Posty: 19
Skąd: Poznań
Wysłany: 2012-06-09, 16:11   

A Twoi wykładowcy coś obstawiają?
 
     
Dziołcha 

Wiek: 49
Dołączyła: 21 Lut 2012
Posty: 20
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 2012-06-12, 09:16   

Witam:) Dawno mnie nie było bo totalny brak czasu. Nie wiedzieć czemu ciągle chodzi mi po głowie porażenie nerwowe- trójdzielny albo strzałkowy....U nas w szkole jeszcze mówi się o brzuchu bo też go nie było
 
     
Danka 

Dołączyła: 22 Lut 2011
Posty: 19
Skąd: Poznań
Wysłany: 2012-06-12, 11:25   

Ale jaki haczyk może być w porażeniu twarzy czy strzałkowego?
Brzucha raczej nie będzie bo popatrz na jednostki chorobowe z nim związane..pojedyńcze i krótkie.
 
     
Dziołcha 

Wiek: 49
Dołączyła: 21 Lut 2012
Posty: 20
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 2012-06-12, 13:16   

a musi być haczyk? po prostu jeszcze nie było porażeń. A brzuch zawsze można wymyślić kobietę po porodzie z nadmiernie rozciągniętymi mm brzucha, które są powodem bólu kręgosłupa w odcinku lędźwiowym- taki projekt dał nam wykładowca do zrobienia....zresztą już nie wiem tak sobie gdybam tylko.... :???:
 
     
Danka 

Dołączyła: 22 Lut 2011
Posty: 19
Skąd: Poznań
Wysłany: 2012-06-12, 18:25   

Zazwyczaj pojawia sie jakiś haczyk w kluczu,na co mało kto wpadnie.
Twarz byłaby najdrostsza(klasyk),więc chyba jej nie dadzą... :(
A co do brzucha, świetny pomysł na zadanie.
To u Ciebie obstawiają na porażenie albo brzuch?
 
     
Dziołcha 

Wiek: 49
Dołączyła: 21 Lut 2012
Posty: 20
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 2012-06-13, 07:06   

U mnie to nasz wszechwiedzący mówi " mogą dać wszystko co będą chcieli" my tak gdybamy sobie , czego jeszcze ie było...wykładowca straszy segmentarką...to jest kobyła bo zakładając, że masz podane zmiany odruchowe w poszczególnych segmentach i nawet wiesz jakie schorzenie to jest bardzo czasochłonny projekt no i jeśli każą wymienić przesunięcia odruchowe dla danych segmentów masowanych to to też trzeba spamiętać...

[ Dodano: 2012-06-13, 08:10 ]
ale ten brzuch to w sumie niegłupie...nie było jeszcze, w wywiadzie trzeba zadać pytania na które wcale nie naprowadzi cię treść zadania, przy rozciągniętych mm rezygnujesz z niektórych technik... a kurczaki ja już sama głupieję od pomysłów co być może ...trzeba czekać na środę to sie dowiemy :wink:
 
     
adrick 

Dołączył: 07 Lut 2009
Posty: 22
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2012-06-13, 10:43   

Znowu wspomniany został temat porażenia twarzy.
Moje pytanie - w metodyce piszecie głaskanie powierzchowne , głebokie , rozcieranie powierzchowne, głębokie itd? Czy w twarzy nie wyszczególniacie tego?
 
     
Danka 

Dołączyła: 22 Lut 2011
Posty: 19
Skąd: Poznań
Wysłany: 2012-06-13, 12:22   

Raczej wyszczególniamy bo powierzchowne to inaczej wzgl. powięzi a głębokie wzgl. brzuśców mięśniowych,a na twarzy i to i to jest. A moje pytanie, w porażeniu twarzy, masaż zaczynacie skąd, od czoła czy od żuchwy?
 
     
JustynaZuzanna

Wiek: 36
Dołączył: 16 Maj 2012
Posty: 94
Skąd: SMY
Wysłany: 2012-06-13, 18:39   

a wiecie co?? Dowalą nam taki że się nie pozbieramy i o którym nawet byśmy nie pomyśleli....
A ja to obleje...
Dzisiaj siedziałam na testami, zrobiłam 2 projekty i jedno wiem - że nic nie wiem...
Wypaliłam 2 paczki fajek, 5 kaw i jest poprostu super..... ;/ ;/
 
     
Dziołcha 

Wiek: 49
Dołączyła: 21 Lut 2012
Posty: 20
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 2012-06-13, 21:54   

heheh...no to mamy to samo. Uczymy sie z kumpelą i stwierdziłyśmy, że im wiecej się uczymy tym większego kręćka dostajemy...im więcej wiesz tym więcej wątpliwości...

[ Dodano: 2012-06-13, 23:03 ]
Jak mi sie uda to wkleję twarz

[ Dodano: 2012-06-13, 23:06 ]
PORAŻENIE NERWU TWARZOWEGO
W okresie ostrym nie masujemy
W okresie podostrym tylko metoda uciskowa.
W okresie przewlekłym masaż klasyczny twarzy, po stronie porażonej masaż przeprowadzamy od dalszej części twarzy w kierunku górnego kąta żuchwy ( zapobiega to nadmiernemu rozciągnięciu porażonych mięśni.).

POZYCJE:
• Pacjent siedzi na krześle i opiera głowę o brzuch masującego,
• Pacjent leży na kozetce, w pozycji leżenia tyłem, uniesiony zagłówek, pod stawami kolanowymi wałek. Masażysta stoi za głową pacjenta.
Ruchy w tym masażu powtarzamy ok. 20-30 razy na każdej części twarzy.

GŁASKANIE

1. Głaskanie wargi dolnej i brody- od policzków do środka wargi- masujemy dłoniowa str. kciuków (raz jednym raz drugim).
2. Głaskanie wargi górnej- ruch jak wyżej
3. Głaskanie mięśnia okrężnego ust.
4. Głaskanie policzków- masujemy powierzchnią dłoniową obu rąk w 3 pasmach:
• Od wargi dolnej po żuchwie do ucha,
• Od wargi górnej do ucha,
• Od kości jarzmowej do ucha.
5. Głaskanie nosa i brwi- prowadzimy opuszki palców III od koniuszka nosa po grzbiecie nosa i po brwiach aż do skroni.
6. Głaskanie mięśnia okrężnego oka.
7. Głaskanie czoła – wykonujemy strona dłoniowa obu rąk od środka czoła na boki do skroni.

ROZCIERANIE

1. Rozcieranie wargi dolnej i brody- masaż w formie ruchów okrężnych opuszkami kciuków od policzka do środka wargi.
2. Rozcieranie wargi górnej- jw.,
3. Rozcieranie policzka w 3 pasmach.
4. Rozcieranie nosa i brwi.
5. Rozcieranie czoła.

UGNIATANIE

1. Ugniatanie wargi dolnej i brody- wykonujemy ruch szczypcowy- masujemy kciukiem i palcem wskazującym.
2. Ugniatanie wargi górnej.
3. Ugniatanie policzków- masujemy kciukiem oraz zgiętym palcem wskazującym w 3 pasmach.
4. Ugniatanie czoła- wykonujemy ruch szczypcowy kciukiem i palcem wskazującym- od środka czoła na boki do skroni w kilku pasmach.

OKLEPYWANIE, WYMIATANIE- wykonujemy str. dłoniową palców- oklepujemy druga brodę, policzki i czoło oraz kąciki ust – na skos w kierunku skroni fortepianowo.
WIBRACJA- wykonujemy całą pow. dłoniową jednej ręki najpierw na jednym policzku potem na drugim- drugą ręką stabilizujemy, oraz wykonujemy stabilną wibrację pod oczami.

Kończymy masaż głaskaniem policzków i czoła.

ĆWICZENIA
- unoszenie czoła, szczerzenie zębów, gwizdanie, dmuchanie, robienie ryjka.
 
     
adrick 

Dołączył: 07 Lut 2009
Posty: 22
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2012-06-14, 07:20   

W podanej metodyce zasadę - nie rozciągać porażonych mięśni zastosowałaś tylko dla wargi górnej i dolnej. Ja jednak zastosuję metodyke wg Zborowskiego czyli zacznę od czoła. zrobię na nim wszystkie techniki i przejdę do oczu itd. Apropo powięzi to tylko mięsień policzkowy na twarzy takową posiada, ale rozumiem o co Ci chodziło, czyli trzeba wpisać powierzchownie i głęboko.

Czy ma ktoś może jakis swój projekt z masażu izometrycznego i chciałby się podzielić? Jak coś podaję maila a_nalew@interia.pl z góry dzięki.
 
     
blow 

Dołączył: 30 Mar 2012
Posty: 6
Wysłany: 2012-06-14, 17:17   

Cześć, również mi się wydaję, że może być jakieś porażenie ... a może udar ?!
I dlatego mam do was pytanie czy macie jakąś dokładną rozpiskę do tego rodzaju masażu ?!

Pozdrawiam ;)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB