Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Szkoły masażu
Autor Wiadomość
Daniel_26 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 67
Wysłany: 2012-05-23, 12:50   

Witam!

Szukam studium w którym będę mógł zdobyć wykształcenie Technik Masażysta

Jedyne, atrakcyjne w Krakowie, które znalazłem to Teb Edukacja. Problem polega na tym, iż nie znalazłem żadnych opinii o tej szkole. Celem dla mnie jest przede wszystkim to żeby zdobyć wiedzę i umiejętności a nie sam papierek. Czy ta szkoła mi w tym pomoże? Czy ktoś ma z nią jakieś doświadczenie? Wybiera się?
Czy możecie polecić inne szkoły w Krakowie. Zależy mi na niskich opłatach ale dobrym poziomie nauczania.
  
 
     
Linki sponsorowane
JustynaZuzanna

Wiek: 36
Dołączył: 16 Maj 2012
Posty: 94
Skąd: SMY
Wysłany: 2012-05-24, 10:45   

Nie mam pojęcia jak to wygląda w Krakowie, ale mogę Ci zobrazować Częstochowe.
Właśnie kończe TEB ów kierunek (płace 150zł, podbono nowe "roczniki po 300zł).
Jestem MEGAAAAA zadowolona z tej szkoły.
Moi wykładowcy naprawdę nam wysoką poprzeczkę stawiają, sporo wymagają ale jednocześnie Ci od zajęć praktycznych i teorii masażu i fizjo potrafią dużą wiedzę przekazać i nauczyć.
System dzienny a zaoczny w tej szkole wygląda identycznie tzn system dzienny jest w tygodniu, i te same, wszystkie zajęcia przeżucone sa na weekend (zaznaczam każdy jeden weekend) Słyszałam że w innych szkołach w Cze-wie zajęcia weekendowe odbywają się co drugi, trzeci tydzień.

Na zajęciach praktycznych oprócz przerobienia (oczywiście w sensie ćwiczenia) wszystkich 6 książek p. Zborowskiego (tj Klasyczny, segmentarny, drenaż, i 3 części jednostek chorobowych) mieliśmy również masaże sportowe, shiatsu, refleksoterapię, bańki chińskie, antycellulitowe.
Szkoleń dodatkowych w Czewie nie organizują z masaży, ale np byłam na kosmetycznych i również są na wysokim poziomie tak jak szkoła.

Rozmawiałam ostatnio z kolegą, który chodzi do innej szkoły - przez 2 lata przerobili tylko klasyka i segmentarkę, jego sąsiadka też chodzi do innej szkoły i tam mieli tylko klasyka, segmentarkę i drenaż...
 
     
bibson 

Wiek: 33
Dołączył: 01 Maj 2012
Posty: 22
Wysłany: 2012-05-24, 11:27   

Osobiście nie widzę nic złego w tym ze przez 2 lata przerabiany jest tylko klasyk, segmentarka i drenaż. Lepiej mieć przez 2 lata mniej, a dokladnie przerobione, niż wszystkiego po trochu.
 
     
JustynaZuzanna

Wiek: 36
Dołączył: 16 Maj 2012
Posty: 94
Skąd: SMY
Wysłany: 2012-05-24, 11:38   

zgadzam sie z Tobą, pod warunkiem, że godzin jest mało np 100 przez 2 lata, ale przy takiej ilości godzin naprawdę można sporo.
a kolega Mateusz opowiadał mi że oni przez I semestr zajęć praktycznych mieli tylko klasyka plecy!! Na II sem ręce i nogi, reszta klasyka i segmetnarki na 2roku. na zajęciach praktycznych pisali notatki - od tego jest teoria masażu.
A przy 6 do 9 godz tygodniowo można naprawdę wiele,
Nie uważacie, że około 70godz (1sem) zajęć praktycznych na masaż klasyczny pleców to jest troszkę za dużoooo....
 
     
bibson 

Wiek: 33
Dołączył: 01 Maj 2012
Posty: 22
Wysłany: 2012-05-24, 12:09   

Ja uczestnicze teraz w 2 letnim kursie masazu. I też masujemy grzbiet + kregosłup od lutego chyba. Wczesniej mielismy kończyny. Nie uważam ze jest to za duża liczba godzin gdyż zarówno na praktykach jak i zawodzie najczęściej stykasz się z masażem grzbietu/kregoslupa. Mi odpowiada taki system, na grzbiecie można 'poszaleć'. Zdobyć praktyke przydatną do innych typów masażu [ oczywiście zależy to w którym kierunku chcesz sie pozniej ksztalcić ] W nast sem. mamy miec 8h tygodniowo samej pracowni, więc z podobnym skutkie podejzewam ze zgłebimy segmentarny i drenaż. Na banke, czekolade itd itp przyjdzie czas na kursach, ktore i tak musisz zrobić zeby sie okazać stosowym dokumentem przy szukaniu pracy :wink:

EDI:
PS. 8h na jednej grupie, a gdy ktoś jest chetny spokojnie może przychodzić na dwie grupy co daje 16h samej pracowni. Jak dla mnie im wiecej tym lepiej, praktyki nigdy dość, bedzie nam latwiej w przyszłości :]

Pozdrawiam
 
     
JustynaZuzanna

Wiek: 36
Dołączył: 16 Maj 2012
Posty: 94
Skąd: SMY
Wysłany: 2012-05-24, 12:19   

Cały semestr I poświęciliśmy klasykowi to jest bardzo dużo, wychodził nam uszami. (w innej szkole przez 1sem zrobili tylko plecy)
II semestr - segmentarka + sportowy
III semestr Drenaż limfatyczny + zapoznanie się z bańkami i shantla
IV semestr Choroby + refleksoterapia i relaksacja

Edit - III i IV sem spędzony jeszcze w przychodzi zdrowia/szpital
Grupy są dwie dzienni, i zaoczni (dzienne przeżucone na każdy weekend) po 14osób
 
     
bibson 

Wiek: 33
Dołączył: 01 Maj 2012
Posty: 22
Wysłany: 2012-05-24, 12:49   

O ile wiem, aby zrobic kurs i sie nauczyc m. sportowego, a nie liznąc trzeba najpierw skonczyć klasyk i zapłacić kolejne pieniążki :>

I sem + II sem - klasyk, z naciskiem na grzbiet
III i IV sem - segmentarny i drenaz + praktyki

2 gr po ok. 8 osob ktore chodza regularnie, pomimo tego ze w dzienniku jest ok 30 :P

tak to wyglada u nas, jak widac co szkoła - to inne podejscie. Ja na swoją nie narzekam gdyż np. na studiach [fizjoterapia] przez 2 sem mielismy masaż po 3,5h tyg i zrobilismy sam klasyk. Pomijam to ze praktycznie nikt nie umial po tym przedmiocie masowac - wiec jak widac duzo zalezy tez nie od czasu, a od podejscia i umiejetnosci przekazania wiedzy przez nauczyciela.
 
     
JustynaZuzanna

Wiek: 36
Dołączył: 16 Maj 2012
Posty: 94
Skąd: SMY
Wysłany: 2012-05-24, 13:09   

Jeśli chodzisz na kurs to fakt trzeba najpierw klasyk zrobić, a później sportowy - dwa oddzielne szkolenia.
Ale ja chodze co by nie było na studium medyczne z tytułem Technik a nie kurs. A podobno Tech w planie nauczania ma masaż sportowy więc go mieliśmy.

U nas też tak jest, że regularnie to z 8- 10osób na każdej z grup chodzi. Na I sem było po 20 w oby dwóch, ale część pooblewało sesje, część zrezygnowało bo za dużo materiału, inni przenieśli się do innych szkół. A zajęcia praktyczne w szkole i teoretyczne (teoria masażu, zag z fizjo) mamy z doświadczonymi fizjo/masażystam, którzy mają od kilku lat swoje gabinety.

Fakt co szkoła to inaczej - co kraj to obyczaj :)
Ja ze swojej jestem bardzo zadowolona i będę ją chwalić, chodźby dlatego, że w placówkach gdzie mamy praktyki słyszymy od opiekunów że mamy większą wiedze i lepsze przygotowanie od innych z naszego regionu.
 
     
Daniel_26 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 67
Wysłany: 2012-05-24, 14:30   

JustynaZuzanna napisał/a:
Nie mam pojęcia jak to wygląda w Krakowie, ale mogę Ci zobrazować Częstochowe.


Dzięki za odpowiedź i za wszystkie informacje. Bardzo pomocne.
Mam nadzieje, iż w Krakowie jest podobnie. Podoba mi się jak to wygląda w Częstochowie.

Mam nadzieje, że frekwencja będzie dopisywać. Sam jeszcze nie wiem, czy wybiorę dzienne, wieczorowe czy zaoczne (wszystko zależy od czasu).
  
 
     
JustynaZuzanna

Wiek: 36
Dołączył: 16 Maj 2012
Posty: 94
Skąd: SMY
Wysłany: 2012-05-24, 14:47   

w TEBie wszystkie 3 opcje wyglądają tak samo, jeśli chodzi o ilość zajęć, różnice masz tylko w tym czy zajęcia od rano, po południu, czy każdy jeden weekend (wolne tylko w czerwone kartki).
Masaż kończe w TEBie, tech kosmetyki robiłam w Cosinusie (bo darmowa, ale też dobra) i w tej i w tej szkole ćwiczyliśmy sami na sobie. Chyba to lepsze niż na manekinach bo każdy z nas jakaś "sierotka marysia" - to stłuczenie, a to zwichnięcie, tego boli to tamtego tamto :) więc jak pytaliśmy wykładowcy co w takiej sytuacji by można zrobić to nie odpowiadał jednostce a całej grupie - czyli dodatkowe info w konkretnych przypadkach. No i zapoznanie się ze skórą, reakcjami ludzi. Manekin Ci nie powie czy za lekko czy za mocno masujesz.
 
     
bibson 

Wiek: 33
Dołączył: 01 Maj 2012
Posty: 22
Wysłany: 2012-05-24, 19:18   

JustynaZuzanna napisał/a:
Jeśli chodzisz na kurs to fakt trzeba najpierw klasyk zrobić, a później sportowy - dwa oddzielne szkolenia.


tez mam technika, sorry za wprowadzenie w blad :]
 
     
tezapl 

Dołączył: 26 Wrz 2011
Posty: 30
Wysłany: 2012-05-28, 12:02   

JustynaZuzanna napisał/a:
Cały semestr I poświęciliśmy klasykowi to jest bardzo dużo, wychodził nam uszami. (w innej szkole przez 1sem zrobili tylko plecy)
II semestr - segmentarka + sportowy
III semestr Drenaż limfatyczny + zapoznanie się z bańkami i shantla
IV semestr Choroby + refleksoterapia i relaksacja

Edit - III i IV sem spędzony jeszcze w przychodzi zdrowia/szpital
Grupy są dwie dzienni, i zaoczni (dzienne przeżucone na każdy weekend) po 14osób


Cześć
ja chodze do szkoły STM w Częstochowie, ogólnie jestem zadowolony.
Jestem ciekawy jak u Was wyglądają zajęcia praktyczne? u nas to normalna sala w szkole,
3 stoły na 18~ osób i masujemy się wzajemnie. 1 rok to sam klasyk.
 
     
JustynaZuzanna

Wiek: 36
Dołączył: 16 Maj 2012
Posty: 94
Skąd: SMY
Wysłany: 2012-05-28, 12:11   

tezapl napisał/a:
JustynaZuzanna napisał/a:
Cały semestr I poświęciliśmy klasykowi to jest bardzo dużo, wychodził nam uszami. (w innej szkole przez 1sem zrobili tylko plecy)
II semestr - segmentarka + sportowy
III semestr Drenaż limfatyczny + zapoznanie się z bańkami i shantla
IV semestr Choroby + refleksoterapia i relaksacja

Edit - III i IV sem spędzony jeszcze w przychodzi zdrowia/szpital
Grupy są dwie dzienni, i zaoczni (dzienne przeżucone na każdy weekend) po 14osób


Cześć
ja chodze do szkoły STM w Częstochowie, ogólnie jestem zadowolony.
Jestem ciekawy jak u Was wyglądają zajęcia praktyczne? u nas to normalna sala w szkole,
3 stoły na 18~ osób i masujemy się wzajemnie. 1 rok to sam klasyk.


tak jak opisałam powyżej. U nas sala do masażu to 7 albo 8 stołów do masażu na 15osobowe grupy w których regularnie chodzi około 8 osób. Łazienka z wanną do masażu (której nigdy nie używaliśmy), klatka i cały osprzęt UGUL, balkoniki, wózki dla inwalidów... hmmm coś jeszcze nie wiem, Zajęcia praktyczne są w całości praktyczne nie robimy żadnych notatek tylko ćwiczymy ćwiczymy i jeszcze raz ćwiczymy
 
     
k1fan 


Wiek: 103
Dołączył: 08 Cze 2012
Posty: 7
Wysłany: 2012-06-09, 11:45   

Witam, wybieram sie do Policealnej Szkoly Pracowników Medycznych i Społecznych Nr 2 w Białymstoku, uczeszcza/l tam ktos ? jak jest w szkole ? na praktykach/zajeciach ?
 
     
Pola
[Usunięty]

Wysłany: 2012-08-27, 14:36   

Witam, ja mogę polecić zdecydowanie Policealną Szkołę Medyczną AP Edukacja. Zawód: Technik masażysta. Szkoła posiada uprawnienia szkoły publicznej, realizuje program MEN. Nauka trwa 2 lata, tj. 4 semestry, zajęcia odbywają się w systemie stacjonarnym.
Organizują atrakcyjne praktyki zawodowe.
Z czystym sumieniem mogę polecić. :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB