Wysłany: 2012-03-27, 10:27 Przygotowania do egzaminu zawodowego - czerwiec 2012
Proponuję w tym temacie zadawać pytania związane z wątpliwościami odnośnie egzaminu zawodowego.
Moje pierwsze pytanie.
Jeśli na skierowaniu w projekcie macie wykonanie masażu "aparatu wyprostnego stawu kolanowego i okolicy stawu kolanowego" bądź "aparatu wyprostnego stawu łokciowego i okolicy stawu", czy w toku masażu piszecie tylko to co jest na skierowaniu? Czy opracowanie w przypadku pierwszym całego uda lub drugim całego ramienia lub ewentualnie przedramienia będzie błędem? Jak możecie się do tego ustosunkować? Takie zadania były w poprzednich latach więc może zdający wcześniej udzieliliby jakiś wskazówek.
Odpowiedź jest jednoznaczna. Podam ci przykład gdyż zdawałem egzamin w tamtym roku i kolega nie zdał bo opisał tylko kolano i nie opisał uda stracił dużo punktów.
I jest taka zasada egzamin to jest klucz ! Nie liczą nie błędy tylko jak będziesz trafiał w prawidłowy klucz tak więc lepiej napisać więcej niż mniej jeśli nie jesteś pewny czyli przednia strona uda tylna boczna przyśrodkowa jedziesz ostro z koksem.
Sam się zastanawiałem jak ty w pytaniu ale opisałem wszystko i zdałem
Ale teoretyczny oblałem 1 pukt mi zabrakło 48 %. Ma się to szczęście
Dzięki za odp.
To, że trzeba było opracować udo (czworogłowy) to jest bezdyskusyjne ale np czy stronę tylną też - to już zagadka. Tak się zastanawiam i w sumie w toku masażu chyba najlepiej było by napisać : masaż stawu (techniki), masaż aparatu wyprostnego stawu kolanowego (techniki).
To, że trzeba było opracować udo (czworogłowy) to jest bezdyskusyjne ale np czy stronę tylną też - to już zagadka. Tak się zastanawiam i w sumie w toku masażu chyba najlepiej było by napisać : masaż stawu (techniki), masaż aparatu wyprostnego stawu kolanowego (techniki).
Tak jak kolega wyżej Ci pisał najlepiej jest wiecej napisać niż mniej a jeszcze dodatkowo jak podasz nazwy mieśni jakie opracowujesz to możesz dostać za to jakieś punkciki
Heh ja jak zdawałam to miałam drenaż :d ale pisałam po prostu wszystko to co wiedziałam stracić przez to na pewno nie stracisz jedynie mozesz trafic właśnie w klucz i zyskasz
Pozwolę sobie zadać kolejne pytanie. Mianowicie, Jak uwzględnilibyście w projekcie zasadę warstwowości w przypadku masażu twarzy (np. przy porażeniu nerwu twarzowego).
Czy również pisalibyście głaskanie powierzchowne (techniki), głaskanie głębokie (techniki)?
Czy ze względu na to że opracowywane są mięśnie mimiczne pisalibyście tylko techniki powierzchowne? To wszystko brzmi dosyć sztucznie, ciężko jest opisać wykonanie masażu gdyż na pacjencie robi się to intuicyjnie i dopasowuje techniki indywidualnie wg potrzeby, no ale pytam gdyż jednak trzeba zdać ten projekt. Aha i lepiej napisać, że masujemy całą twarz jeśli w skierowaniu będzie zlecony masaż tylko strony porażonej?
co do twarzy to jest porazka bo nie wiem jak u ionnych ale u nas stwierdzono ze to jest proste do zrobienia i robilismy to raz ale szczerze powiedziawszy to nie pamietam nic.Wiem tylko ze masujemy obie strony twarzy,jesli ktos wie jak masowac twarz to prosze o sciage
Masaż Twarzy
1. Masaż czoła - od linii środkowej do bo boku
- głaskanie (ręka za ręką, 4 palcami, eliptyczne)
- rozcieranie (ręka za ręką, 4 palcami)
- ugniatanie (esowate, 10 palcami)
- uciski
- oklepywanie (opuszkami palców)
- wibracja poprzeczna labilna
2. Masaż okolic oczu
- głaskanie (dookoła oczu, okularowe)
- rozcieranie (dookoła oczu, okularowe)
- ugniatanie (szczypcowe)
- oklepywanie (opuszkami palców)
3. Masaż nosa
- głaskanie (środkowymi palcami)
- rozcieranie (środkowymi palcami)
- uciski
4. Masaż wargi górnej - od linii środkowej do boku
- głaskanie (palcami środkowymi)
- rozcieranie (palcami środkowymi spiralne)
- ugniatanie (w formie kształtowania wargi górnej)
5. Masaż wargi dolnej - od linii środkowej do boku
- głaskanie (kciukami)
- rozcieranie (kciukami)
- ugniatanie (w formie kształtowania wargi dolnej)
6. Masaż policzków - od linii środkowej do bocznej
- głaskanie (8 palcami, fryzjerskie)
- rozcieranie 8 palcami w pasmach :
a) od nasady nosa , pod oczami po kościach jarzmowych do uszu)
b)od skrzydełek nosa przez policzki do uszu
c)od kącików ust do kąta żuchwy
d)od środka brody po krawędzi żuchwy do kąta żuchwy
- ugniatanie podłużne (szczypcowe w pasmach jak przy rozcieraniu)
- uciski 8 (palcami)
- oklepywanie (opuszkami palców, fryzjerskie)
- wibracja poprzeczna labilna w pasmach jak przy rozcieraniu
Co o tym sądzicie? Jak ewentualnie można by tu wpleść zasadę warstwowości - czyli to czego od nas wymagają. Jak uwzględnić techniki powierzchowne - głębokie ?
Należy jeszcze pamiętać żeby przy porażeniu nie rozciągać nadmiernie porażonych mięśni, trzeba to ując w projekcie- tak myślę i dodać ćwiczenia przy porażeniu nerwu twarzowego czy tez trójdzielnego.
ĆWICZENIA
- unoszenie czoła, szczerzenie zębów, gwizdanie, dmuchanie, robienie ryjka.
To co widzę że nastawiamy się na twarz? Hmmm
W szkole u mnie stawiają na amputacje, ale jak bedzie zobaczymy...
massagewarsaw leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka
Pomógł: 15 razy Dołączył: 05 Lut 2008 Posty: 7180 Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2012-05-10, 11:26 kurs masaz tajski
dargaga napisał/a:
MAM PYTANIE,
CO WASZE SZKOŁY ''OBSTAWIAJĄ'' NA TEGOROCZNY RGZAMIN W CZERWCU?
a ja mam pytanie - a na co nastwia sie twoja szkola?
a na ezgaminie i tak bedzie co innego. I bedzie, jak co roku, ze znowu niesprawiedliwie, ze 80% padlo, ze zli nauczyciele, a komisja niekompetentna, zwalanie na kartki
U nas nauczyciele obstawiaja na drenaż kg- stan po mastektomii, twarz, piszemy tez ze zwyrodnień (kolano i biodro) rwa barkowa i straszą nas segmentarnym z rwy kulszowej - to jest porażka!!
[ Dodano: 2012-05-10, 16:59 ]
i jeszcze z kręczu szyji oraz z masażu shantala
hm segmentarnego nie daja bo dużo pisania i by sie chyba sami wkrecili z tym ale u mnie stawiaja na kręcz szyji,skolioze ,rwęi udar bo tego jeszcze nie było. Jak już zaczęli jednostki chorobowe to pójdą w tym kierunku
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były
zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane.
Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 13