Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Gdzie można iść po gimnazjum?
Autor Wiadomość
gimnazjalistka

Dołączył: 20 Sty 2012
Posty: 2
Wysłany: 2012-01-20, 12:09   Gdzie można iść po gimnazjum?

Witam! Więc tak... Mam 15 lat, kończę zaraz gimnazujm (niestety w szkole specjalnej przez co będę miała co najmniej pół roku z materiałemw plecy) i nie wiem gdzie mam iść dalej. Nie chcę iść do Liceum, mam dość uczenia się wiedzy ogólnej, z resztą wolę już od razu mieć jakiś zawód, tak więc technikum. Zastanwiałam się, czy:
a) jest w technikum jakiś ierunek masażu
b) jeśli nie, to na jaki kierunek byłoby najkożystniej iść i czy później mogę iść gdzieś dalej do szkoły już w kierunku masażu.
Dodam jeszcze, ze niezbyt mi się widzi masaż rechabilitacyjny, tylko coś w rodzaju relaksacyjnego (nie wiem jak to się profesjonalnie nazywa).
Błagam, pomóżcie, chciałabym już zacząć poszukiwania szkoły i w ogóle... w pewnym sensie, od tego zależy moja przyszłość...
 
     
Linki sponsorowane
domi919

Dołączył: 23 Cze 2010
Posty: 60
Wysłany: 2012-01-21, 14:21   

Aby kształcić się w jakimkolwiek kierunku dotyczącym masażu musisz mieć zrobioną szkołę średnią (lic,tech.), nie trzeba matury. Nie ma technikum z tym kierunkiem jako szkoła średnia, tylko policealne. Możesz robić sobie kursy masażu jedynie. Również jeśli chcesz głównie relaksacyjnie to tylko i wyłącznie same kursy, bo technik masażysta to głównie nauka pod kątem lecznicznym.

Reasumując nie wygłupiaj się i rób jakiekolwiek liceum i potem policealna tech.masażysta.
Możesz iść sobie do zawodówki, ale wtedy same kursy zostają.
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2012-01-21, 18:45   kurs masaz tajski

gimnazjalistka napisał/a:
... niestety w szkole specjalnej przez co będę miała co najmniej pół roku z materiałemw plecy ... byłoby najkożystniej iść i czy później mogę iść gdzieś dalej do szkoły już w kierunku masażu.

piszesz o szkole specjalnej i o pol roku do tylu (tego nie rozumie).

jesli jestes niedowidzaca/niewidoma, to w Laskach jest technikum masazu, gdzie mozna od gimnazjum i trwa 4 lata, a nie 2, jak wiele innych technikow dla niepelnosprawnych. Nie znam twojej niepelnosprawnosci, ale mozliwe, ze masz szanse, nawet w drodze wyjatku, wlasnie w Laskach. Musialabys rozmawiac z wychowawca i dyrektorem o pomoc w rekomendacji twojego podania.

pytaj w szkole kogos, kto zajmuje sie poradnictwem zawodowym, udaj sie do poradni zawodowej na miescie lub mozesz dzwonic do kuratorium - moze znaja szkoly w twoim regionie, zebys nie musiala za daleko dojedzac. Wyjasnij im, z jakiego powodu chodzisz do specjalnej.
 
     
gimnazjalistka

Dołączył: 20 Sty 2012
Posty: 2
Wysłany: 2012-01-21, 19:36   

Ja nie jestem niepełnosprawna... po prostu jestem w ośrodku Socjoterapeutycznym. chodze do klasy z ludźmi, ktorzy mają po 17-18 lat i mają wielkie zaległości w nauce, przez co muszą mieć łatwiejszy poziom i ja na tym cierpię. Przechodziłam normalnie z klasy do klasy, tyle, ze tak jak w normalnym gimnazjum ledwo dawałam radę, tak teraz mam same piątki. I dlatego boję się, ze nie dam sobie rady w zwykłym liceum, albo technikum... Ale ogólnie wolałabym iść do technikum, no bo nawet jeśli mi ten masaz nie wypali, to i tak będę miała jakieś zabezpieczenie w postaci zawodu.
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2012-01-21, 19:52   kurs masaz tajski

jak sugerowalem, rozmawiaj z doradca zawodowym. Jesli szkola dla niepelnosprawnych, np w Laskach, ma miejsca, to moga przyjac rowniez ciebie. Doradca zawodowy bedzie wiedziec, jakimi kanalami mozna zalatwiac skomplikowane, jednostkowe sprawy. Rozmawiaj rowniez z dyrektorem osrodka, jego rekomendacja do szkoly moze ci wiele pomoc.
 
     
zbyszek

Dołączył: 11 Cze 2008
Posty: 139
Wysłany: 2012-01-22, 15:51   

Podobny profil ma szkoła w Łodzi http://www.blind.edu.pl/
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB