Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Egzamin praktyczny czerwiec 2011 Rozwiązanie
Autor Wiadomość
kaiek87

Dołączył: 18 Cze 2011
Posty: 1
Wysłany: 2011-06-18, 08:49   

Zgadzam się z LePimp. Moim zdaniem masaż musiał być wykonany na całej kończynie dolnej. Owszem w zadaniu było napisane by wykonać masaż przedniej części uda i rzepki. A co z tylną częścią uda, przecież ona w pewnym stopniu też została upośledzona gdyż była w opatrunku gipsowym, więc ta siła mięśniowa też się zmniejszyła, co do podudzia, powinno być wymasowane ponieważ rzepka współpracuje z golenią. W zadaniu było napisane: POPRAWA TROFIKI I ODŻYWIENIA TKANEK,
 
     
Linki sponsorowane
bocian88

Dołączył: 16 Cze 2011
Posty: 3
Wysłany: 2011-06-18, 11:59   

Oczywiście, że nie odejmą punktów za masaż tylnej strony- tego nie napisałem DROGI lepimp'ie. Kierowałem się poleceniem, które było proste " masaz klasyczny przedniej strony uda".
Wg. mnie bez sensu było pisać o zginaczach w zadaniu tak sformuowanym.
Masaż antagonistów (jeśli za trudne pojęcie to wybacz) należałoby wykonać jeśli w poleceniu mowa byłaby o masażu izometrycznym ( a taki w pierwej fazie pracy po długim unieruchomieniu byłby najlepszy).

A ten piękny zawód wykonuję już od kilku lat.

PS: chętnie poznam Twój wynik końcowy.
 
     
marcin86 

Dołączył: 06 Lut 2010
Posty: 3
Wysłany: 2011-06-18, 12:36   

Cześć,
czy ktoś jeszcze oprócz mnie odniósł wrażenie, że na egzamin było przeznaczone trochę za mało miejsca ?
 
     
wazik87 

Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 13
Wysłany: 2011-06-18, 13:23   

marcin86 napisał/a:
Cześć,
czy ktoś jeszcze oprócz mnie odniósł wrażenie, że na egzamin było przeznaczone trochę za mało miejsca ?
witam ja mialem taka sytuacje ze jak pisalem 7 pkt. i zobaczylem ostatnia kartke to juz nie wiedzialem co robic ale zobaczylem ze na samym koncu byla jeszcze 6 kartka wiec jakos to wszystko pomiescilem kratka w kratke ale zdecydowanie bylo za malo kartek
 
     
LePimp

Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 7
Wysłany: 2011-06-18, 16:51   

bocian88 napisał/a:
Oczywiście, że nie odejmą punktów za masaż tylnej strony- tego nie napisałem DROGI lepimp'ie. Kierowałem się poleceniem, które było proste " masaz klasyczny przedniej strony uda".
Wg. mnie bez sensu było pisać o zginaczach w zadaniu tak sformuowanym.
Masaż antagonistów (jeśli za trudne pojęcie to wybacz) należałoby wykonać jeśli w poleceniu mowa byłaby o masażu izometrycznym ( a taki w pierwej fazie pracy po długim unieruchomieniu byłby najlepszy).


Gdyby nie wikipedia w życiu nie zgadłbym o co chodzi z tymi antagonistami...
Polecenie - masaż klasyczny przedniej strony uda i masaż POPRAWIAJĄCY TROFIKĘ I ODŻYWIENIE TKANEK! Nie wiem, który raz już to piszę. Nie mówiłem o masażu mięśni tylnej strony uda, ale o masażu, który poprawi trofikę skóry w obszarze objętym gipsem. Teraz rozumiesz? Mógłbym jeszcze przeliterować ale to chyba nic nie da.

bocian88 napisał/a:
A ten piękny zawód wykonuję już od kilku lat.


Wyrazy współczucia dla pacjentów

bocian88 napisał/a:
PS: chętnie poznam Twój wynik końcowy.


PS: Wynik projektu, który jest po prostu bez sensu, nie stwerdza niczego poza tym, czy ktoś wstrzelił się w klucz odpowiedzi. I nie, nie poznasz go, zresztą na bank nie zdałem. Olać projekt. Miałeś kiedyś podobnego pacjenta? Przez te kilka lat pewnie mnóstwo. Zapomnij o skierowaniu, pomyśl - facet miał gips od tyłka po kostkę, zaburzenia trofiki na całej nodze, a Ty nadal upierasz się, że masaż tylko po przedniej stronie uda (stąd to o współczuciu powyżej). Masaż koniecznie i bez żadnych wątpliwości należało wykonać na całym obszarze objętym unieruchomieniem wpływając na suchą, łuszczącą się i pergaminową skórę.

A jak schowasz swoje podrażnione ego nieomylnego guru masażystów to przyjemnie będzie się z Tobą dyskutowało.

Nie pozdrawiam

A... masaż izometryczny wykonałbyś na zniszczonej, fatalnie odżywionej i "słabej" skórze, tak? Lata praktyki, pfff
 
     
wojtek508

Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 7
Skąd: Łódź
Wysłany: 2011-06-18, 17:11   

Zobaczymy po wynikach. Bo spinanie się zza monitora nic nie da. Dla mnie głupota jest masowanie zginaczy. Przywodziciele też opracowywaliscie? W końcu też trzeba było poprawić trofike skóry. trójgłowego też? W końcu trofiks skóry :) generlanie ciekawie to sie czyta. W NFZ jak masz skierowanie na masaz trójgłowego to pewnie opracowywujecie całą kończyne :) głupota. Najlepiej było by zamknąć temat do sierpnia
 
     
anusiak6

Dołączył: 18 Cze 2011
Posty: 1
Wysłany: 2011-06-18, 17:20   

bocian88 napisał/a:
Oczywiście, że nie odejmą punktów za masaż tylnej strony- tego nie napisałem DROGI lepimp'ie. Kierowałem się poleceniem, które było proste " masaz klasyczny przedniej strony uda".
Wg. mnie bez sensu było pisać o zginaczach w zadaniu tak sformuowanym.
Masaż antagonistów (jeśli za trudne pojęcie to wybacz) należałoby wykonać jeśli w poleceniu mowa byłaby o masażu izometrycznym ( a taki w pierwej fazie pracy po długim unieruchomieniu byłby najlepszy).

A ten piękny zawód wykonuję już od kilku lat.

PS: chętnie poznam Twój wynik końcowy.





to fajny masazysta z ciebie... chyba taki domowy haha :D bo nie wiem ktory szpital by cie zatrudnil jakbys sie taka wiedza popisal ;]
lata praktyki?? masazysta to moze i jestes ale bez szkoly tylko po jakichs kursach ktore nic nie ucza... to logiczne ze po zdjeciu gipsu gdzie jest oslabiona cala noga i jeszcze w wywiadzie jest napisane ze pacjent nie moze chodzic samodzielnie tylko chodzi o kuli to trzeba masowac cala noge... jak sobie wyobrazasz ze wzmocnisz kolano i przednia strone uda tylko?? po co?? tylko po to zeby sie wyprostowalo kolano??

a i masaz izometryczny wykonuje sie kiedy jest pelen zrost i noga jest w pelni sprawna malo wyksztalcony czlowieku :)

u nas w szkole jest 100% zdawalnosci egzaminow co roku wiec nie mam sie o co martwic i wiem ze dobrze napisalam projekt...

[ Dodano: 2011-06-18, 18:25 ]
wojtek508 napisał/a:
Zobaczymy po wynikach. Bo spinanie się zza monitora nic nie da. Dla mnie głupota jest masowanie zginaczy. Przywodziciele też opracowywaliscie? W końcu też trzeba było poprawić trofike skóry. trójgłowego też? W końcu trofiks skóry :) generlanie ciekawie to sie czyta. W NFZ jak masz skierowanie na masaz trójgłowego to pewnie opracowywujecie całą kończyne :) głupota. Najlepiej było by zamknąć temat do sierpnia



a widziales klucz ze stycznia? w projekcie sie masuje sie tylko tego co na skierowaniu tylko to co wedlug ciebie jeszcze powinienes objac masazem po przeczytaniu wywiadu chorobowego...

poza tym - nie ma punktow ujemnych u mnie w szkole wiekszosc osob masowalo cala noge a i tak bedzie ocenione tylko to co ejst dobrze gdyz w projekcie wypisuje sie masaz odcinkowy a nie pisze sie ze sie masuje cala noge ...
 
     
bocian88

Dołączył: 16 Cze 2011
Posty: 3
Wysłany: 2011-06-18, 23:34   

Kolego Pimpie, widzę że Twoja argumentacja jest skierowana tylko w stronę obrazy mojej osoby. Te głupie podteksty ironiczne proszę Cię zostaw sobie dla siebie.

Koleżanko Anusiak, w lipcu mam obronę mgr na AWF'ie poznanskim na kierunku fizjoterapia., więc w związku z tym od dwóch lat mam możliwość pracowania w klubie sportowym oraz w zakładzie chiropraktyki.
Dodatkowo mam zrobionych sporo kursów masazy kosmetyczno-relaksacyjnych, masaż łącznotkankowy, tk. głębokich (Ciechomski- zapewne znasz). Mam również certyfikat z kinesiotapingu u Słoniaka.

Aby uzupełnić wiedzę praktyczną z dziedziny masażu postanowiłem wybrać się na studium masażu (niestety kierunek fizjoterapia jest uboki w liczbę godzin z masazu)

A Ty jaką szkołe skończyłaś oprócz śmiesznej, dwuletniej podyplomówki? (bez obrazy dla nikogo)
I moim celem (podejrzewam, że niestety Twoim tak) nie jest praca w placowce eNeFZetowskiej, za 1.200 zł.

Kolejna sprawa, macie racje, masaż odzywczy powinien obejmować wszystkie struktury konczyny długo unieruchomionej. Ale idąc tokiem myslenia egzaminatorów ( a myślenie ich nie jest myśleniem najlepszym, poniewąz zlamanie sz. k. udowej nie leczy się juz unieruchomieniem gipsowym lecz pacjenta daje się na 6 tyg. wyciąg szkieletowy - przynajmniej tak jest w szpitalu im. Degi w Poznaniu gdzie wyrobiłem 160 h. na chirurgii) powinno sie opracować stronę przednią pobudzająco plus st. kolanowy. Po raz kolejny powtarzam, iż uwazam, że wg. mnie opracowanie tylnej strony uda nie powinno spowodować utraty punktów.

Załóżmy, że całą kończyna była w gipsie. Pergamintowa i sucha skóra jakim wg. Ciebie drogi Pimpie ma przeciwskazanie do cw. izometrycznych? Masaż lekarz zaleca po uprzednich cwiczeniach kinezyterapeutycznych, w których szczegolny nacisk w/w przypadku naklada sie na priopriorecepcje oraz wzacnianie oslabionych miesni. W zwiazku z tym nadal twierdze, że masaż izometryczny bylby lepszy od klasyka.

I nie mam wcale podraznionego EGA, jestem szczęśliwym czlowiekiem mogąc pomagać innym. nie wszedlem tutaj pokazywać jaki to jestem zajebisty, bo do zajebistosci przede mną ( jak i przed Tobą) dłuuuga, wyboista droga, lecz po to by podzielić się moimi spostrzeżeniami.

Pozdrawiam

PS: Pimipie a Ty jestes dobrym specjalistą? Pacjenci sobie chwalą Twoje holistyczne podejscie do każdego?
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2011-06-18, 23:55   kurs masaz tajski

dzieki bocian za twoje uwagi w tym watku i pomoc zdajacym egzamin.

poniewaz (prawie) wszystko zostalo juz powiedziane, i emocje sa wysokie u zdajacych, to proponuje zamknac watek do konca sierpnia (tak, jak to juz wojtek zaproponowal powyzej).

oczywiscie, mozna sie zwracac do admina o odblokowanie watku, jesli ktos ma cos ciekawego (a nie obrazliwego dla innych) do powiedzenia.

jest tez cale forum do prowadzenia dyskusji, o egzaminie i na kazdy inny temat. Jesli mozna prosic o wzajemna kurtuazje, bez przeklenstw i nie w stylu GG, tj rozbudowane zdania
 
     
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2011-06-19, 10:26   

Odblokuje na razie ale dalsze pisanie nie na temat skończy się usuwaniem postów lub konta użytkownika. Posty piszemy obszernie rozmowa typu gg lub shoutbox będzie automatycznie usuwana. Dzięki
 
     
motka 

Dołączyła: 14 Cze 2011
Posty: 16
Wysłany: 2011-06-19, 14:39   

Ja również wymasowałambym całą noge no ale trzeba patrzeć na to jak oceniaja egzaminatorzy i moim zdaniem odni biorą pod uwagę to co jest podane w samym zadaniu.. a więc kolano i udo... Myslę, że świadczy o tym jeszcze, że nie trzeba było pisać całej nogi jest tak mała ilość stron... Bo gdyby rozpisać się na całą noge każdą technikę i wyczerpująco to opisać dali by więcej stron...
To jest tylko moje zdanie...
:)
 
 
     
LePimp

Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 7
Wysłany: 2011-06-19, 14:45   

Nie będę cytował bo znowu zrobię posta giganta.

Bocian, czy to ważne kto co skończył? Twoja magisterka, dekady praktyki i miliard wyleczonych pacjentów nie oznacza, że jesteś nieomylny. I od tego zacznijmy. Poza tym sam zacząłeś obrażanie mówiąć, że jak ktoś nie zaliczy tak "łatwego" projektu to nie nadaje się do wykonywania tego zawodu, podkreślając tym samym jaki to Ty nie jesteś... wiadomo jaki. No i oczywiście "śmieszne szkoły podyplomowe" i Twoje ambicje przwyższające innych użytkowników forum (jakbyś ich znał).

Ćwiczenia izometryczne? No oczywiście, że tak. Zresztą, pewnie większość zdających zaproponowało takie w ostatnim poleceniu. Ale Ty mówisz o masażu izometrycznym. Zastosowałbyś tak intensywne techniki na skórze w fatalnym stanie?

Ani razu nie wspomniałem o masażu wzmacniającym, rozluźniającym czy jakimkolwiek innym MIĘŚNI tylnej strony uda - bo to bez sensu, przynajmniej na początku. Dla pacjenta najważniejszy problem to brak wyprostu w kolanie i tym trzeba się zająć najpierw, a potem można się bawić w "udoskonalanie" jego sprawnści. Chyba się zgodzisz? Co innego POPRAWA TROFIKI (który raz ja już to piszę...) skóry. Jak sobie wyobrażasz masaż poprawiający trofikę wykonany tylko z przodu? Pacjent miał gips, nie łuskę biodrową, nie wyciąg. Złamanie nie dotyczylo szyjki k. udowej. To było złamanie nadkłykciowe więc z całą pewnością miał gips i to obszerny. Poprawa odżywienia to ważna rzecz, ba, od tego należy zacząć. I to na całym obszarze objętym unieruchomieniem, czyż nie autorytecie w dziedzinie masażu po 150 godzinach na chirurgii? Jeśli nadal nie zgodzisz się z tym co napisałem to już trudno - podtrzymuję to o współczuciu.

Nie jestem specjalistą. Dopiero dwa lata się tym zajmuję. Ale przez te dwa lata starałem się pomóc każdemu pacjentowi, którego miałem. I, uważaj to Cię zaskoczy, nie udalo mi się dwa razy - pacjentce z SLA czy ALS - jak zwał tak zwał i pacjentowi z nowotworem w każdym możliwym organie, któremu nie dawano szans na przeżycie. To nie jest holistyczne podejście. Nauczono mnie, że przede wszystkim trzeba się zając tym co pacjentowi przeszkadza, uniemożliwia normalne funkcjonowanie. W przypadku pacjenta z projektu było to osłabienie prostowników kolana, ale żeby się nimi zająć trzeba najpierw poprawić odżywienie skóry, albo jeśli nie jest jakoś fatalnie to chociaż poświęcić jej kilka głaskań przed wzmacnianiem mięśni.

W jednym się z Tobą zgadzam. Nie odejmą punktów za napisanie o masażu tylnej strony uda. Przeciwnie, nie dzadzą punktów (pewnie sporo) za nie napisanie o tym.

Ktoś tam wyżej napisał, że jak jest w skierowaniu "masaż mięśni jakichśtam" to robi tylko bezmyślnie masaż tych mięśni, olewając całą resztę. Pomogłeś/pomogłaś tym sposobem kiedyś komukolwiek wrócić do zdrowia?
  
 
     
wazik87 

Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 13
Wysłany: 2011-06-19, 14:51   

ja zrobilem cos w tym stylu ze napisalem ze robie gl powierz. i glebokie calej konczyny dolnej z uwzglednieniem mm i stawu kolanowego ktrore jest odpowiedzialne za ruch jak w skierowaniu wymienilem sprez odksztalcania jakie zastosowalem w masazu no i sami powiedzcie co jest w tym zlego ze skupilem sie na tym co bylo w skierowaniu podalem kierunek itd co ba podalem nawwet cel co powoduje gl roz ug. oklep. i wibracja co by moglo byc w tym zle ?
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2011-06-19, 14:58   

wazik87 napisał/a:
ja zrobilem cos w tym stylu ze napisalem ze robie gl powierz. i glebokie calej konczyny dolnej z uwzglednieniem mm i stawu kolanowego ktrore jest odpowiedzialne za ruch jak w skierowaniu wymienilem sprez odksztalcania jakie zastosowalem w masazu no i sami powiedzcie co jest w tym zlego ze skupilem sie na tym co bylo w skierowaniu podalem kierunek itd co ba podalem nawwet cel co powoduje gl roz ug. oklep. i wibracja co by moglo byc w tym zle ?

4 linijkowe zdanie bez zadnego znaku przystankowego, godne mickiewicza, tylko mniej zrozumiale. Jesli tak pisales na egzaminie, to tylko dzieki dobrej woli egzaminatora doczyta on twoja prace do konca.

wazik, nikt ci nie powie, czy dobrze, czy zle - czekaj do konca sierpnia. Miej wiecej wiary w siebie. Zafunduj sobie w miedzyczasie udane wakacje.

zycie nie konczy sie na egzaminie, bedzie on rowniez za rok, i za kolejny rok. Niektorzy podchodza po kilka razy. Nie koniecznie jest cos w tym zlego, bo prostu nie nauczyli sie pod egzamin, jednak bedac dobrymi masazystami.
 
     
wazik87 

Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 13
Wysłany: 2011-06-19, 16:31   

massagewarsaw napisał/a:
wazik87 napisał/a:
ja zrobilem cos w tym stylu ze napisalem ze robie gl powierz. i glebokie calej konczyny dolnej z uwzglednieniem mm i stawu kolanowego ktrore jest odpowiedzialne za ruch jak w skierowaniu wymienilem sprez odksztalcania jakie zastosowalem w masazu no i sami powiedzcie co jest w tym zlego ze skupilem sie na tym co bylo w skierowaniu podalem kierunek itd co ba podalem nawwet cel co powoduje gl roz ug. oklep. i wibracja co by moglo byc w tym zle ?

4 linijkowe zdanie bez zadnego znaku przystankowego, godne mickiewicza, tylko mniej zrozumiale. Jesli tak pisales na egzaminie, to tylko dzieki dobrej woli egzaminatora doczyta on twoja prace do konca.

wazik, nikt ci nie powie, czy dobrze, czy zle - czekaj do konca sierpnia. Miej wiecej wiary w siebie. Zafunduj sobie w miedzyczasie udane wakacje.

zycie nie konczy sie na egzaminie, bedzie on rowniez za rok, i za kolejny rok. Niektorzy podchodza po kilka razy. Nie koniecznie jest cos w tym zlego, bo prostu nie nauczyli sie pod egzamin, jednak bedac dobrymi masazystami.
nie no to w skrócie pisalem mniej wiecej co ujelem w metodyce chodzi mi o to co jeszcze mozna bylo napisac
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB