Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Egzamin praktyczny czerwiec 2011 Rozwiązanie
Autor Wiadomość
wujo540 
cekin

Dołączył: 27 Cze 2009
Posty: 27
Wysłany: 2011-06-16, 12:39   

Podsumujmy-mięsień czworogłowy trzeba było opracować wzmacniając go, a co z kolanem?
 
     
Linki sponsorowane
karna18

Dołączył: 15 Cze 2011
Posty: 1
Wysłany: 2011-06-16, 12:41   

kolano odrzywczo... głównie rozcierania..
 
     
motka 

Dołączyła: 14 Cze 2011
Posty: 16
Wysłany: 2011-06-16, 14:18   

jeśli chodzi o pozycje ułozeniow,a to mozna byłoi robic tylko przy stawie zgiętym skoro pacjent nei mógł do konca nogi w stawie kolanowym wyprostowac... tak mi sie wydaje..
 
 
     
LePimp

Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 7
Wysłany: 2011-06-16, 14:45   

Nie mógł wyprostować czynnie bo miał osłabione mięśnie :razz:

[ Dodano: 2011-06-16, 15:52 ]
pocztowe20 napisał/a:
A tak z innej beczki.. jeśli nawet ta tylna str uda miała być nie opracowana to chyba tylko odejmą trochę punktów.. Wątpię żeby skreślili pracę na podstawie takiego błędu... Co myślicie?


Dlaczego nie miała być opracowywana? Pacjentowi zdjęto gips (z całego uda, a nie z przedniej części :wink: ), masaż miał wzmacniać prostowniki kolana i poprawić trofikę skóry więc jak najbardziej należało masować też tylną stronę.
 
     
8agatka9

Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 12
Wysłany: 2011-06-16, 15:44   

Ja tam masaż zrobiłam przy zgiętej i kilka przy wyprostowanej technik :) no i masaz czworogłowego :) a jak tam ćwiczenia poszły ??
 
     
renekarola 

Wiek: 44
Dołączyła: 16 Cze 2011
Posty: 7
Wysłany: 2011-06-16, 18:27   

Hej witam :) tez pisałam egzamin zawodowy i opracowałam masaż klasyczny kończyny dolnej i ćwiczenia na mięsień czworogłowy uda. Masaż napisałam przedniej i tylnej strony więc nie wiem czy dobrze;)

[ Dodano: 2011-06-16, 19:30 ]
Powiem szczerze, że każdy z nas pisał inaczej i tak naprawdę nie wiadomo czy dobrze
 
     
bocian88

Dołączył: 16 Cze 2011
Posty: 3
Wysłany: 2011-06-16, 20:55   

Witam.
Widzę, że nikt nie zorientował się, że egzaminatorzy umieścili haczyk, który na 100% będzie dobrze punktowany. W tekscie zadania mowa była o tym, iż pacjent ma problem z założeniem nogę na nogę. Należało wspomnieć o m. krawieckim, który spełnia w/w funkcje.
W pkt. 3 kazali nam dokładnie opisać obszar masowany. Na pewno punktowane będą przyczepy wszystkich mięśni (prosty, obszerne x3, krawiecki, byc może naprężacz oraz biodrowo lędźwiowy).
Nie widzę sensu masowania strony tylnej gdyż nie mieliśmy tutaj do czynienia z przykurczem prostowników lecz z dystrofią.
Polecenie było prosto- 'wykonaj masaż strony przedniej"

Metodycznie powinno wyglądać to tak:
st. kolanowy strona tylna ( w leżeniu na brzuchu, chociaż można było to zrobić w l.t)
st. kolanowy strona przednia
udo
zakonczyc mozna było pir'em lub po prostu cw. czynno wolnymi.

Myślę, że moge powiedzieć smialo iz tegoroczny egzamin było najprostszym w historii.
Jesli ktos tego nie zda to po prostu nie nadaje sie do wykonywania tego pięknego zawodu.

PS: egzamin praktyczny w formie pisemnej to kompletne nieporozumienie.

Pozdrawiam :smile:
 
     
Cambira

Dołączył: 22 Cze 2010
Posty: 7
Wysłany: 2011-06-16, 22:00   

bocian88 zgadzam sie co do tego iz nalezalo wymasowac kolano i przednia czesc uda gdyz tak wymagalo zlecenie- wystarczy czytac ze zrozumieniem.
Zobaczymy tylko co ujmą w kluczu ... to dopiero bedzie niespodzianka.
Krawiecki tez mnie nurtowal ale podalam go tylko w opisie anatomicznym masowanej okolicy+ oczywiscie czworoglowy i st. kolanowy : kosci + wiezadla.
co do kolana ja wymasowalam w pozycji kd wyprostowanej i zgietej w stawie kolanowym. (gł rozcier uciski) natomiast udo (gł rozcier ugniat podl + poprz uciski oklep i rostrząs) hmm ? ciekawe czy dobrze

wie ktos kiedy bedzie klucz lub przykladowe rozwiazanie?
 
     
pocztowe20

Dołączył: 15 Cze 2011
Posty: 3
Wysłany: 2011-06-17, 15:24   

Jeżeli tylna str uda miała nie byc opracowana - to jak myslicie ile punktów moga odjąć?
A tak w ogóle to kiedy będą wyniki?
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2011-06-17, 16:37   kurs masaz tajski

wyniki w ostatni poniedzialek sierpnia. Tak bywalo w przeszlosci
 
     
martuska1989 
;)

Wiek: 34
Dołączyła: 12 Paź 2010
Posty: 25
Wysłany: 2011-06-17, 18:50   

Z tego co wiem to do tej pory nie było punktów ujemnych.
 
     
LePimp

Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 7
Wysłany: 2011-06-17, 18:58   

Ludzie, w ogóle nie odejmą punktów za masaż tylnej strony. Mieśliście kiedykolwiek coś w gipsie? To tak na logikę. A polecenie faktycznie było proste - masaż miał wzmocnić mięśnie prostujące kolano i poprawić trofikę skóry. Jak to sobie wyobrażacie? Gips miał założony tylko nad mięśniem czworogłowym? Oczywiście, że należało masować też tył uda!

Drogi bocianie, jeśli nie zauważyłeś, że konieczny jest odżywczy masaż tylnej strony uda (pewnie i podudzia skoro gips stabilizował także kolano) to sam "nie nadajsz sie do wykonywania tego pięknego zawodu". Błyszczysz trudnymi pojęciami, ale albo nie wiesz do końca o czym mówisz, albo nie doczytałeś/nie pamiętasz czego dokładnie dotyczyło zadanie. POPRAWA TROFIKI też tam była.

Pozdrawiam
 
     
beata

Dołączył: 17 Cze 2011
Posty: 2
Wysłany: 2011-06-17, 19:09   

a ile dają za mięsień z przyczepami punktów
 
     
Rubiini 

Dołączyła: 14 Cze 2011
Posty: 17
Wysłany: 2011-06-17, 19:19   

W większości projektów za anatomię czynnościową były chyba 3 pkt (ale głowy nie daję).
Tym razem był oddzielny punkt, w którym trzeba było dokonać charakterystyki obszaru masowanego, więc raczej trochę więcej policzą.
 
     
beata

Dołączył: 17 Cze 2011
Posty: 2
Wysłany: 2011-06-17, 20:47   

a co trzeba było wymienić jeszcze prócz tych mięśni jeszcze opis danej okolicy chorej, bo ja opisałam dana okolice
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB