Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Nastawianie kręgosłupa i inne czary mary
Autor Wiadomość
Mirek 

Wiek: 35
Dołączył: 29 Gru 2009
Posty: 17
Wysłany: 2011-02-18, 23:21   Nastawianie kręgosłupa i inne czary mary

Witam ,

skończyłem Studium 2-letnie z dyplomem i kwalifikacjami , ucze sie na studiach 1-st Fizjoterapii . Chciałbym sie dalej rozwijać w kierunku masażu . Ostatnio zainteresowała mnie mobilizacja kręgosłupa a także "nastawianie kręgosłupa " . Często do przychodni gdzie pracuje przychodzą pacjenci i opowiadają u jakich "domorosłych magików" oni nie byli , co im nie ponastawiali itp. , negując przy tym niekiedy zwykłe metody masażu klasycznego
Czasem wkurza taki gośc co był u takiego "kregarza" i opowiada....
Zwykle tacy goscie (samozwanczy kregarze) maja nieźle gadane i potrafią "zgrywac fachowców"

Nie chodzi o to że chce bić kase na tym , chodzi tu o moją chorą ambicję i chęć rozwoju .
Chce sie tego nauczyc , tak zebym mogl realnie ocenić rozne metody , miec szerszy zakres mozliwosci i moc sie wypowiedziec na ten temat na bazie doświadczeń a nie swoich wyobrażen .
Także polecajcie tutaj jakies ksiazki , kursy mobilizacji . Mozecie takze napisac co sadzicie o tym calym nastawianiu , gdzie sie tego nauczyć , jakies książki . WSZYSTKO !
Mam nadzieje ze wywiaze sie jakas ciekawa dyskusja na ktorej wielu skorzysta :)

Chce być coraz lepszy a nie stac w miejscu i jechac po schematach "m... klasycznego Zborowskiego " przez nast. 10 lat .

pozdrawiam
 
 
     
Linki sponsorowane
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2011-02-19, 05:04   kurs masaz tajski

terapia manualna jest dla fizjo, choc doswiadczeni technicy masazu moga probowac tez sie tego uczyc, ale nie moga wykonywac na nfz czy w przychodniach publicznych - wiec ograniczone pole do popisu.

chodzi o to, zeby bylo to "nastawianie", a nie czary mary, bo skutek moze byc odwrotny od zamierzonego i trwaly.

prawdopodobnie na twojej uczelni sa jakies kursy dla starszych rocznikow, czasami sa one tanie/dofinansowane, choc wielkosc grupy moze byc znaczna.

do czasu skonczenia studiow, mozesz probowac uczyc sie masazy, ktore obejmuja uklad kostny, np shiatsu, tajski i podobne.
 
     
Mirek 

Wiek: 35
Dołączył: 29 Gru 2009
Posty: 17
Wysłany: 2011-02-19, 19:18   

ok . Dzieki za rozjasnienie . Dzisiaj rozmawialem z moim nauczycielem masazu ze Studium , i to samo mi powiedzial - ze jako Technik nie moge robic manipulacji , nastawiań bo to nie wchodzi w zakres moich obowiązków .
Opowiedział mi także o jakims gosćiu na krupówkach który sie zajmował takimi czarami , i tak to robił że zabił jakiegoś pacjenta . Tak więc jeśli pacjenci będą sie dalej podniecali takimi magikami , bede przytaczał ten przypadek mówiąc zeby się cieszyli że przeżyli te zabiegi . Bo niestety , jesli ktoś nieuświadomiony , to mysli że szmery bajery działają cuda . A nie każdy umie to wykonywac , a legalnie moze jeszcze mniej :)

Mysle ze metoda pracy metoda McKenziego tez mi podejdzie , wiec tez sie nia zainteresuję :)

Pozdrawiam
Mirek
 
 
     
RehaT 

Dołączył: 28 Paź 2010
Posty: 252
Wysłany: 2011-02-20, 11:07   

Jako technik mozesz robic terapie manualna na tkankach miekkich.Fajna sprawa i czasami lepsza niz manipulacje.Co do magikow czyli dla mnie osob samoukow tak jest ze wyrabiaja nam taka opinie , ludziom z wyksztalceniem.Mozna zabic pacjenta, robiac manipulacje na odcinek szyjny.Moze dojsc w skrajnych przypadkach do dekapitacji , przerwania rdzenia ze zlamaniem kregow, lub nastepstwo jakiegos np guza itp. Ale to juz naprawde trzeba sie postarac robiac terapie bez badan i wywiadu tak na pałe
 
     
forever 

Wiek: 36
Dołączył: 12 Kwi 2008
Posty: 113
Skąd: Katowice
Wysłany: 2011-02-20, 11:17   

Mirek napisał/a:
Opowiedział mi także o jakims gosćiu na krupówkach który sie zajmował takimi czarami , i tak to robił że zabił jakiegoś pacjenta


Usłyszałem w TV że jutro o tym będzie w dzień dobry TVN

tutaj krótkie info o tym:
http://www.fakt.pl/Zmarl-...ly,96270,1.html
http://www.se.pl/wydarzen...nta_171954.html
 
 
     
RehaT 

Dołączył: 28 Paź 2010
Posty: 252
Wysłany: 2011-02-20, 11:22   

Dariusz N., kręgarz z Zakopanego w grudniu 2008 roku przyjmował pacjentów na plebani w Lewiczynie k. Belska Dużego (woj. mazowieckie) - podaje PAP.

Podczas zabiegu jeden z pacjentów w wieku około 30 lat poczuł się źle, miał problemy z oddychaniem, stracił przytomność i wylądował w szpitalu. Po dwóch miesiącach zmarł.

Biegły neurolog stwierdził, że że zabieg wykonywany przez kręgarza na kręgosłupie pacjenta doprowadził do udaru móżdżku, a w konsekwencji do zgonu mężczyzny.Teraz prokuratura oskarżyła 55-latka o nieumyślne spowodowanie śmierci pacjenta. Kręgarzowi, który ukończył kurs terapii manualnej teraz grozi do 5 lat więzienia.


Teraz juz nie wiem czy udar ktory dostal ten gosciu moglbyc spowodowany terapia...Na dobra sprawe przy masazy relaksacyjnym ktos dostac udaru moze
 
     
jarilitmanen
[Usunięty]

Wysłany: 2011-02-21, 15:08   

Przypadek losowy nikt nie liczy ilu osobom ten człowiek pomógł wszyscy zapamiętają jedynie że kogoś pomasował a ten umarł według mnie powinni umorzyć sprawę
 
     
RehWellness 
fizjoterapeutka

Dołączyła: 21 Sty 2011
Posty: 42
Skąd: poł.Polska
Wysłany: 2011-02-21, 15:58   

jarilitmanen napisał/a:
Przypadek losowy nikt nie liczy ilu osobom ten człowiek pomógł wszyscy zapamiętają jedynie że kogoś pomasował a ten umarł według mnie powinni umorzyć sprawę


ciekawe czy byłbyś/ byłabyś tego samego zdania gdyby zabił Twoje dziecko.....
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2011-02-21, 16:17   kurs masaz tajski

przypuszczam, ze dariusz n nie jest fizjo czy lekarzem, dlatego sprawa wyladowala w sadzie i spore prawdopodobienstwo kary.

mozna sie obawiac, ze bedzie to proces pokazowy, m.in. z powodu uwagi mass mediow i ich alarmistycznego, sensacyjnego podejscia "sa zwloki, to teraz trzeba kogos ukarac".

w obronie dariusz moze wykorzystac skutecznosc swojej wieloletniej praktyki i zeznania swych klientow, ale dla sadu bedzie sie liczyc opinia ekspertow, ktorzy nawet po stronie obrony, moga sie nie wypowiadac zdecydowanie.
  
 
     
forever 

Wiek: 36
Dołączył: 12 Kwi 2008
Posty: 113
Skąd: Katowice
Wysłany: 2011-02-21, 16:45   

Cała ta historia z dzisiejszego Dzień Dobry TVN

Cz.1
http://dziendobrytvn.plej...osci_detal.html

Cz.2
http://dziendobrytvn.plej...osci_detal.html
 
 
     
RehaT 

Dołączył: 28 Paź 2010
Posty: 252
Wysłany: 2011-02-21, 16:59   

Mysle ze nic mu nie zrobia i nie zostanie ukarany , jesli nie udowodnia mu ze masaz byl bezposrednia przyczyna tego udaru... TO nie jest tak ze ktos umral i odrazu idzie na osobe ktora akurat byla najblizej... Takie cos moze stac sie kazdemu co innego gdyby zlamal kregoslup komus poprzez manipulacje itp... Takie cos moze zdarzyc sie kazdemu
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2011-02-21, 17:10   kurs masaz tajski

forever napisał/a:
Cała ta historia z dzisiejszego Dzień Dobry TVN

matarial wprowadzajacy do dyskusji w studiu jest stary, z archiwum - bo dlaczego tvn mialaby jechac z warszawy do krakowa, zrobic kilkuminutowy wywiad, podczas gdy w warszawie jest rownie wielu masazystow.

wstawienie tego materialu teraz jest zupelnie kula w plot, bo roman grzywacz sam byl oskarzany przez swego pacjenta o karygodne postepowanie "Arcydzieło sztuki medycznej i... finansowej" http://forum.e-masaz.pl/viewtopic.php?t=666

natomiast eksperci w studiu bardzo wywazenie podchodza do tego procesu, choc redaktorzy naciskaja ich w kierunku potepienia dariusza
  
 
     
RehaT 

Dołączył: 28 Paź 2010
Posty: 252
Wysłany: 2011-02-21, 17:22   

wlasnie mialem pisac o tym grzywaczu jak go tam zobaczylem...
 
     
zbyszek

Dołączył: 11 Cze 2008
Posty: 139
Wysłany: 2011-02-21, 19:07   

Cytat:
Kręgarzowi, który ukończył kurs terapii manualnej teraz grozi do 5 lat więzienia.
Pytanie, kto przyjął kręgarza na kurs terapii manualnej. No i jaki to był kurs...
Bo akurat Grzywacz jest technikiem masażu i lic, fizjoterapii... Co nie przeszkadza, że stosuje techniki bałwańskie. Aha, nie wiem, czy wiecie, że on prowadzi u siebie kursy terapii manualnej, a jakże http://www.chiroterapia.pl/kursy.php
 
     
RehaT 

Dołączył: 28 Paź 2010
Posty: 252
Wysłany: 2011-02-21, 19:19   

zbyszek mylisz pojecia kregarz to osoba po kursie manualnym czytaj ze zrozumieniem... I znow nie czytasz ze zrozumieniem bo grzywacz ma technika masazu i jest licencjonowanym terapeuta manualnym a to nie ma nic wspolnego z lic fizjoterapii
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB