To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Masaż informacje ogólne - Jak ogrzać ręce i olejek przed masażem

Shadow17 - 2010-04-05, 08:46
Temat postu: Jak ogrzać ręce i olejek przed masażem
Witam :)
Jak w temacie, nie mam pomysłu na to, żeby dobrze ogrzać dłonie i olejek przed masażem, macie jakieś sposoby?

Truskawa - 2010-04-05, 09:44

Witaj.
Pierwsze co wypadałby zrobić to przywitać się... http://forum.e-masaz.pl/v...der=asc&start=0

Co do ogrzewania rąk to naprzemienne mycie rąk w zimnej i gorącej wodzie(podobno), ja nie używam bo mnie już sporo osób mówi że mam dłonie jak piecyki. Nawet mnie nakręcali na kursy bioenergoterapeutyczne:D

Co do ogrzewania oliwki to tym co masz dostępne...
w kominku aromaterapeutycznym, w misie umieszczonej w gorącej wodzie, widziałem patenty że do mikrofali ładowali naczynie z oliwą... Potrzeba matką wynalazku:D

massagewarsaw - 2010-04-06, 23:28
Temat postu: kurs masaz tajski
rece w goracej wodzie, a olejek mozesz w kieszeni spodni, bedzie cieply i pod reka przez caly zabieg
administrator - 2010-04-07, 08:40

Ja widziałem że nawet na grzejniku sobie stawiali oliwkę i podgrzewali.
TK - 2010-04-19, 08:13

Pozacieraj ręce przed samym zabiegiem, to Ci się ogrzeją, możesz je sobie też przyłożyć do własnego ciała, np brzucha, żeby przejęły trochę ciepła.
A co do olejku, to jak ręce będą ciepłe, to olejek też się nagrzeje.

trecking - 2013-04-11, 13:28

A jak się ma mikrofala do ogrzewania olejów? Macie jakieś patenty?
administrator - 2013-04-11, 15:08

trecking napisał/a:
A jak się ma mikrofala do ogrzewania olejów? Macie jakieś patenty?

Ja bym się bal aż tak eksperymentować. Nie lepiej grzejnik lub do wody cieplej wstawić butelkę?

trecking - 2013-04-11, 17:14

A jeśli nie mam czasu na podgrzanie?
Tak tez może być

administrator - 2013-04-11, 18:28

trecking napisał/a:
A jeśli nie mam czasu na podgrzanie?
Tak tez może być

Oby nie przegrzać. W gabinecie to chyba nie problem z stała temp. Gorzej faktycznie z dojazdem do klienta jak jest np zima. I tutaj może akurat się przydać mikrofalówka.

massagewarsaw - 2013-04-11, 18:50
Temat postu: kursy masazu tajskiego
raz zima wlozylem do fali zelowe termofory, chcialem je miec gorace, ale przegrzaly sie i pekly. Olejek moze sie zapalic, bedzie po fali. Przegrzany olej nie ma swych pierwotnych wlasciwosci biologicznych, gina witaminy i inne subtancje czynne.

mozna stosowac kominek, tylko za kazdym smarowaniem trzeba do niego podejsc i przeniesc na stol, wiec moze kapac na podloge.

2 dni temu widzialem w tajskiej telewizji program o masazu olejowym noga - facet stawal na oleju, a nastepnie na goracej blasze na zarze, olej sie zapalal i koles taka goraca stopa masowal. Maczal tez palce we wrzacym oleju. Jak wstawili na youtubie, to wkrotce zapodam link

administrator - 2013-04-11, 21:06
Temat postu: Re: kursy masazu tajskiego
massagewarsaw napisał/a:
raz zima wlozylem do fali zelowe termofory, chcialem je miec gorace, ale przegrzaly sie i pekly. Olejek moze sie zapalic, bedzie po fali. Przegrzany olej nie ma swych pierwotnych wlasciwosci biologicznych, gina witaminy i inne subtancje czynne.

Właśnie o tym cały czas myślałem ze może być tm nie bezpieczne.

massagewarsaw napisał/a:

2 dni temu widzialem w tajskiej telewizji program o masazu olejowym noga - facet stawal na oleju, a nastepnie na goracej blasze na zarze, olej sie zapalal i koles taka goraca stopa masowal. Maczal tez palce we wrzacym oleju. Jak wstawili na youtubie, to wkrotce zapodam link

ciekawe

PabloZ - 2013-04-12, 08:28

Hej

Dobrze jest też wykonać kilka ćwiczeń,okrężne ruchy ramionami,poruszać palcami,pozaciskać dłonie to poprawi ukrwienie,ogrzeje ręce i przygotuje trochę do masowania :)

trecking - 2013-04-12, 09:40

Na ogrzanie rak miętolę worek żelowy po uprzednim nagrzaniu. ruchy palców i rak szybciej ciepło przenoszą wyżej a metoda skuteczniejsza niż ogrzewanie ich pod bieżącą ciepła wodą.
massagewarsaw - 2013-04-13, 16:19
Temat postu: kurs masaz tajski
masaz goracym olejem w tajlandii, nie proboj tego w domu

http://www.youtube.com/watch?v=F3ZLzgvYCw0

http://www.youtube.com/watch?v=cPbtykn8fZ4

http://www.youtube.com/watch?v=Y3yBVFe_ekc

mimica - 2013-04-14, 10:39

Azjaci,jako zazwyczaj bezwłosi mają ułatwienie:)
Pierwszy raz widzę masaż stemplami(w tle)-oczy wyszły mi ze zdumienia.Taki masaż karku z imbirem i mnie by się przydał.
Co do ciepłoty rąk,mi osobiście pomagają intensywne treningi.Ciało następnego dnia ogólnie "trzyma"ciepło,mięśnie oraz stawy rąk,nóg i kręgosłupa przed masażem łatwiej rozluźnić krótką rozgrzewką,układ nerwowy szybciej reaguje i lepiej koordynuje ruchy kończyn,ciała
i najlepsze-wydzielane podczas wysiłku hormony mnie pozytywnie nastawiają,dają energię do działania oraz dzielenia z pacjentem-co jest mi przydatne w pracy z ludźmi w wieku starszym i chorymi,którzy mają różne nastawienie do życia.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group