To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Gabinety Spa Opinie - Salon masażu i hammam marokański Warszawa - Arganica

andziabeza - 2010-03-08, 22:08
Temat postu: Salon masażu i hammam marokański Warszawa - Arganica
Hej wszystkim,

Uczęszczam na zajęcia do Gymnasionu na Al. St. Zjednoczonych no i wchodząc tam dzisiaj dowiedziałam się ze dosłownie obok (jest nawet bezpośrednie wejście z fitnessu) powstaje salon masażu. Rozmawiałam nawet z właścicielem (swoją drogą fajny facet ) i dowiedziałam się że będzie tam hammam marokański (brzmi fajnie) czyli łaźnia parowa z pillinigiem. Głownie interesuje mnie masaż ale ta łaźnia brzmi zachęcająco. Sam masaż podobno będzie wykonywany również przez jakiegoś niezłego masażyste z Olsztyna - Wysocki - ponoć gość ma w Polsce dobrą renomę i jeżdżą do niego znane osoby z całej Polski. Musi byc na prawde niezły skoro im się chce :)
Otwarcie chyba w kwietniu. Napiszę co i jak jak już mnie wymasują

massagewarsaw - 2010-03-08, 22:32
Temat postu: kurs masaz tajski
naprawde tam nie pracujesz? ot tak piszesz o gabinecie, ktory jeszcze nie istnieje i zapodajesz nazwisko masazysty z miasta odleglego o kilkaset km?
administrator - 2010-03-08, 22:33

haha nie ma jak to krypto reklama :D
massagewarsaw - 2010-07-19, 16:32
Temat postu: kurs masaz tajski
ani widu, ani slychu od marca, wiec chyba para w gwizek.

jest hammam w dwu warszawskich hotelach sofitel i hilton, ale nie na kieszen przecietnego zjadacza chleba.

natomiast kolega (turek) planuje otworzyc cos takiego na ochocie - na razie konczy kursy roznych masazy, stara sie o dotacje etc.

Ma niedzwiedzia lape - pracowal na niezmechanizowanych lodziach rybackich podnoszac recznie 100kg kotwice. Dostac sie w jego rece, to jak w imadle - choc oczywiscie ma wyczucie w masazu i zdolnosci.

Ponoc oryginalnie ten masaz jest silowy, dla dobrze umiesnionych mezczyzn.

bravo110 - 2010-07-20, 18:13

Zależy co rozumiesz pod pojeciem hammam marokański - bo jesli tylko łaźnie parowa (ktorych w warszawie jest calkiem sporo) to nie o to chodzi.
Hammam marokański to zabieg na czarnym mydle i oleju arganowym (mysle ze ciezko ci bedzie znalezc zabiegi z olejem arganowym nie tylko w Warszawie ale i w Polsce) i oryginalnie nie ma nic wspolnego z masazem.
Zanim kolega turek (hammam marokański) po kursie nabierze doświadczenia może upłynąć trochę czasu jak i z dotacjami leciutko mu się zejdzie - acz zycze powodzenia.

... i dla jasnosci jestem masazystą pracujacym tym lokalu o ktorym mowa

[edytowanie - link usuniety]

massagewarsaw - 2010-07-20, 18:41
Temat postu: kurs masaz tajski
bravo110 napisał/a:
Zależy co rozumiesz pod pojeciem hammam marokański - bo jesli tylko łaźnie parowa (ktorych w warszawie jest calkiem sporo) to nie o to chodzi.
Hammam marokański to zabieg na czarnym mydle i oleju arganowym (mysle ze ciezko ci bedzie znalezc zabiegi z olejem arganowym nie tylko w Warszawie ale i w Polsce) i oryginalnie nie ma nic wspolnego z masazem.
Zanim kolega turek (hammam marokański) po kursie nabierze doświadczenia może upłynąć trochę czasu jak i z dotacjami leciutko mu się zejdzie - acz zycze powodzenia.

... i dla jasnosci jestem masazystą pracujacym tym lokalu o ktorym mowa

nie mam zielonego pojecia o hamamie marokanskim, o tym pisze andzia/wlasciciel tego spa.

oczywiscie, ze turek nie bedzie robil hamamu marokanskiego, bedzie robil hamam turecki, hamam turecki ma cos wspolnego z masazem/jest rodzajem masazu - tylko zamiast oliwki uzywa sie piany mydlanej. A olejek arganowy jest dobry i uzywany w wielu spa - papuga, jelenia stuga, bialy kamien, grand hotelu w czestochowie, farmonie, oceanie urody, willa rossie i wielu innych, pomniejszych.

Pan Wysocki z Olsztyna?

bravo110 - 2010-07-22, 09:56

Czesc,

Tak, pan Jacek Wysocki.

Pozdrawiam,

massagewarsaw - 2010-07-22, 09:58
Temat postu: kurs masaz tajski
milo uslyszec.

jak idzie masaz w arganice? jakie rodzaje robisz?

czy robisz tez hammam?

bravo110 - 2010-07-23, 11:25

Właściciele ( a szczególnie p. wysocki) kłada bardzo duży nacisk na solidny masaż.
Jest nas aktualnie 3 i dostajemy niezły "wycisk". Ogólnie klient nie ma prawa wyjść wygłaskany - no chyba że zechce. Sorry że tak trochę reklamuję, ale pracowałem juz w kilku prestiżowych miejscach w stolicy i z całą uczciwością powiem, że o naprawdę solidny masaż jest ciężko (cała otoczka Spa na wysokim poziomie, ale masaże sa traktowane trochę po masoszemu). Poza tym taki mam zawód i z tego żyję, więc proszę o zrozumienie.
Tu jest trochę odwrotnie tzn. masaże są nr 1, a zabiegi spa są drugoplanowe.
Tak, "hammamy" też robimy. Jest trochę gorąco, szczególnie jak się potem robi masaż, ale jest to też dobry moment na rozmowę o dolegliwościach klientów.

massagewarsaw - 2010-07-26, 12:20
Temat postu: kurs masaz tajski
zgadzam sie z masazami w spa, czesto ograniczaja sie do kosmetycznych, bo wtedy przy okazji jest sprzedaz kosmetykow do domu.

do hamam chodza glownie mezczyzni wymagajacy silnych zabiegow, po zabiegach wodnych/parowych. Wydaje sie dobra strategia wlasciciela odroznianie od innych gabinetow masazu i spa, a poniewaz ceny sa nizsze niz w hotelach, to mozecie miec pelne rece roboty

bravo110 - 2010-07-26, 14:11

U nas z hammamu korzystają głównie kobiety, przede wszystkim ze względu na bardzo efektywny peeling na czarnym mydle. Powiedziałbym że 80% zabiegów w hammamie to kobiety.
massagewarsaw - 2010-07-26, 14:18
Temat postu: kurs masaz tajski
bardzo jestem zaskoczony taka statystyka - przypuszczalem, ze proporcje sa odwrotne (80% mezczyzni).

i co, kobiety chca taki bardzo silny masaz, o ktorym pisales?

bravo110 - 2010-07-27, 10:20

Zdecydowanie tak - acz z ta siłą bym nie przesadzał - wszystko jest dostosowane do tego co się z plecami dzieje i do wymagan i odczuc klienta podczas zabiegu. Natomiast zdecydowana większość naszych klientek jest pod wrażeniem odczuc jakby to powiedzieć - "pomasażowych". One po prostu mają świadomośc, że masaż się faktycznie odbył.

To jest to o czym wcześniej pisałem. Wygłaskac czy też pomiziac może je partner w domu, a wiem że takie głaskanie trwa z reguły 3 min i rece bola.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group