To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Egzamin zawodowy Technik masażysta - Projekt

tomipodjacki - 2009-06-15, 21:54

ja bym napisał: roz:glaskanie, rozcieranie, ugniatanie podłuzne, uciski jednoczesne, wibracja poprzeczna.
pob: głaskanie,rozcieranie, ugniatanie poprzeczne i podłużne (z przewaga poprzecznego) uciski naprzemienne, , oklepywanie, wibracja podłużna i ewentualnie rostrzasanie bo nie wszedzie sie robi. I kto ma racje??

madek - 2009-06-15, 22:38

zobaczymy jutro co to bedzie:) a nie wiecie czy sa juz moze gdzies odpowiedzi do dzisiejszych testow? :?:
magsmol - 2009-06-15, 22:44

Pamiętajcie żeby zacząć od głaskania powierzchownego całej powierzchni masowanej i na koniec też najpierw głaskanie głębokie później powierzchowne. Myślę że są marne szansa na drenaż ale kto to wie. A odp z teorii trzeba szukać na stronach OKE lub CKE
madek - 2009-06-15, 22:46

a mnie wogole inaczej uczono pisania projektu:( nauczyli nas pisania ze zaczyna sie głaskaniem i kończy ale opisuje sie np: na grzbiecie w liniach pachowych, 4ma palcami po bokach kregosłupa, paliczkowe itp... z kazda technika tak samo tylko ze juz wole nie mieszac i napisze tak jak nauczyli na zborowskim, chyba to tez powinni uznac nie? ktos jeszcze tak sie uczyl? Odpowiedzi na CKE jeszcze nie ma
magsmol - 2009-06-15, 22:53

Wszystko się zgadza ale w kluczach jest brane pod uwagę to co napisałam wcześniej. Jeżeli masz masaż podudzia to możesz napisać na początku głaskanie całymi dłońmi lub paliczkowe całej kończyny to jest równoznaczne z głaskaniem powierzchownym, póżniej skupisz się na podudziu i piszesz głaskanie grzbyczkowe, piąstkowe, ze wzmocnieniem itp to oznacza głaskanie głębokie. Tak samo z rozcieraniem. Ważna jest zasada warstwowości i to jest punktowane.
madek - 2009-06-15, 22:55

aha czyli to nie jest bledem? moze temu tak nas uczyli bo dopiero jestem pierwszym rocznikiem w szkole ktory bedzie pisal takie cos
Nice - 2009-06-15, 22:57

Widze ze kazdy z Nas zostal inaczej nauczony :p
madek - 2009-06-15, 22:59

hehe no wlasnie a jak jest z przeciwwskazaniami? bo niektorzy pisza tylko tyle ile jest punktowanych a u mnie trzeba pisac wszyskie jakie sie zna bo nie wiadomo jakie sa w kluczu. ciekawe czy wogole je trzeba bedzie podawac czy moze beda jakies inne polecenia.
magsmol - 2009-06-15, 23:01

Nie to nie jest błędem pisz tak jak was uczyli a dodatkowo możesz dopisać to co napisałam wcześniej. Dobrze jest też dodać głaskanie i rozcieranie na przyczepach mięśniowych nawet za to były punkty , oraz chwyty z masażu segmentarnego jeśli będzie grzbiet, te chwyty najlepiej umieścić miedzy rozcieraniem a ugniataniem. Przed masażem oczywiście wykonujemy ocenę palpacyjną bądź inną diagnostykę (za to jest od 2 do 4 punktów.
madek - 2009-06-15, 23:05

dzieki bede o tym pamietac, mam nadzieje ze jakoś pójdzie, licze ze drenazu nie bedzie:D tylko cos z klasycznego przynajmniej zawsze cos sie wymysli:D
magsmol - 2009-06-15, 23:05

Klucz jest ułożony do danego przypadku więc piszcie że w dniu dzisiejszym brak przeciwwskazań bo tak musi być skoro wykonujecie masaż, ale dobrze jest dopisać że w razie wysokiej temperatury, podwyższonego ciśnienia, zmian skórnych, miesiączki zabiegów nie wykonujemy.
madek - 2009-06-15, 23:07

tak o tym trzeba pamietac bo gdyby byly przeciwwskazania to projekt nie ma sensu, trzeba pisac co sie zalicza do ogolnych przeciwwskazan.
magsmol - 2009-06-15, 23:09

Przeczytaj sobie ten projekt który jest umieszczony na tej stronie w materiałach on jest pisany na podstawie klucza z ostatniego roku.
Nice - 2009-06-15, 23:10

Przeciwskazania wynikajace z tresci zadania czyli brak - bo pacjent/tka czuje sie dobrze i mozna dopisac ogolne kilka najwazniejszych takie juz wczesniej ktos podal . Wtedy jest najbezpieczniej ;)
magsmol - 2009-06-15, 23:14

Życzę wszystkim powodzenia :lol:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group