To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Masaż informacje ogólne - Ból przeciążeniowy kręgosłupa w odcinku szyjnym- masaż

megii2 - 2009-03-25, 19:36
Temat postu: Ból przeciążeniowy kręgosłupa w odcinku szyjnym- masaż
witam..mam pytanie o postępowanie przy ból przeciążeniowy kręgosłupa w odcinku szyjnym, a dokładniej chodzi mi o masaż? Jaki stosujemy..czy ktoś ma jakieś wiadomości na ten temat? Proszę o pomoc ...Dziękuje
Truskawa - 2009-03-26, 09:22

Witaj.
Domyślam się że przeciążeniowy tzn. spowodowany długim siedzeniem przed komputerem, praca na kasie, uczucie ciężkich ramion itp...
Stosuje się masaż klasyczny ze szczególnym uwzględnieniem okolic barków i szyi.
Wykup sobie karnecik 10 zabiegów. Będą całe plecki masowane ze szczególnym uwzględnieniem okolic szyi. Do tego można zrobić uciski shiatsu na punkty antystresowe(tzw mięśnie kapturowe) i punkty rozluźniające okolice barków( uciski wzdłuż kręgosłupa po obu stronach między łopatkami).

Bodyworker - 2009-03-26, 13:46
Temat postu: Re: Ból przeciążeniowy kręgosłupa w odcinku szyjnym- masaż
megii2 napisał/a:
witam..mam pytanie o postępowanie przy ból przeciążeniowy kręgosłupa w odcinku szyjnym, a dokładniej chodzi mi o masaż? Jaki stosujemy..czy ktoś ma jakieś wiadomości na ten temat? Proszę o pomoc ...Dziękuje


Pyta masażysta czy pacjent?

forever - 2009-03-26, 15:54

Truskawa napisał/a:
Do tego można zrobić uciski shiatsu na punkty antystresowe(tzw mięśnie kapturowe) i punkty rozluźniające okolice barków( uciski wzdłuż kręgosłupa po obu stronach między łopatkami).


mógłbym prosić o rozwinięcie tego? szczególnie interesują mnie punkty między kręgosłupem a łopatkami. Jak dokładnie to wykonać i na czym to polega.

Adam P - 2009-03-26, 18:06

shiatsu? to juz zwykle uciski z klasyka nie stykna? :)
Truskawa - 2009-03-26, 18:57

Stykną, ale jak można poczarować to czemu nie:)
Forever postaram się zeskanować tą część książki i sobie poczytasz dokładniej.
Jak możecie to sobie zassajcie z neta aptekę natury pani Górnickiej. Tam jest dość przystępnie to opisane. Zawsze coś więcej można się dowiedzieć:)

dino100 - 2009-03-26, 19:16

Do Truskawy- Jak już chcesz coś z shiatsu naprawdę, to poszukaj gdzieś (fakt, że trudno zdobyć) książki pod tym tytułem Toru Namikoshi. "Apteka natury" to niekompletne ściągnięcie chadzającej w kserokopiach książeczki Tokushiro Namikoshi, o wiele gorszej. A uciski systemem shiatsu sa naprawdę ciekawsze od klasyki.
Qi - 2009-03-26, 19:52

Tak na prawdę odpowiedź w tym wypadku może być udzielona jeśli wiadomo kto pyta. O co już słusznie zapytał Bodyworker
Truskawa - 2009-03-26, 20:26

dino100 jak się nie ma co się lubi...:( Wiem że ta pozycja nie jest niczym nadzwyczajnym. Mam obecnie tą książkę w domu to i z niej próbuję coś się nauczyć.
megii2 - 2009-04-07, 16:53

pyta masażysta..o postępowanie..Czy znacie jakieś konkretne propozycje lub literaturę na ten temat?
megii2 - 2009-04-08, 15:27

Jeszcze jedno mam pytanie czy ból przeciążeniowy może się łączyć z brachialgią? czy mogę postępować w masażu jak przy brachialgi?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group