To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Masaż szkoły, kursy, szkolenia - Czy po tym będę mogła masowac?

brrrunetka - 2009-03-21, 17:49
Temat postu: Czy po tym będę mogła masowac?
witam! jestem tu nowa :) masażem interesuję się od niedawna. od niedawna też zapisałam się na kurs masazu klasycznego, którego zakres obejmuje 4 weekendy. na kursie jest cały czas praktyka, a więc masuje uczestnika a potem uczestnik masuje mnie :D poza tym nie ma zbyt wiele terorii. zakładając, że opanuję techniki masowania, mam pytanie: czy już po takim kursie mogę stosowac masaż relaksacyjny? jak takie kwalifikacje są widziane oczami osób poddających się masażom?
będę wdzięczna za każdą odpowiedz :)

massagewarsaw - 2009-03-21, 19:34
Temat postu: masaz tajski
powiedzmy, ze 56h wystarczy, zeby opanowac rutyne masazu klasycznego i wykonywac zabiegi na znajomych. Jesli kiedys chcesz wykonywac je publicznie, to powinnas zrobic anatomie i fizjologie, co najmniej tyle samo godzin i jakies jeszcze inne techniki.

potraktuj ten kurs, ktory teraz robisz, jako wstep do masazu - niestety sa pewnie dziesiatki tysiecy osob po takich kursach, ktorzy nie sa w stanie znalesc zainteresowania swoimi zdolnosciami.

z reguly tak krotkie kursy organizuja szkoly kosmetyczne, jako dodatek dla innych kursow, na ktorych jest juz anatomia i fizjologia - i dla ktorych masaz jest sprawa drugorzedna.

powinniscie zadac pytanie nauczycielowi, czy i jakie kwalifikacje daje wam ten kurs

brrrunetka - 2009-03-23, 09:55

dziękuję bardzo za odpowiedź...może dodam, że chcę się zając tylko i wyłącznie relaksacją, wiec masaże sportowe i lecznicze odpadają...
zamierzam zrobic jeszcze kurs masażu tajskiego i refleksoterapię (stopy i ręce). czy majac w ręku te szkolenia mogę relaksowac ludzi w gabinecie odnowy biologicznej? :D

Bodyworker - 2009-03-23, 10:11

Podpisuje się pod sugestią - zapytaj szczerze nauczyciela co to wam daje w kwestii kwalifikacji.

Teraz coś od siebie. Na pewno nie ma mowy o masażu stricto leczniczym, choć każdy masaż dobrze wykonany zgodnie z zasadami ma w sobie podstawę leczniczą, a żeby było jeszcze ciekawiej masaż relaksacyjny nie musi oznaczać podstawowy, łatwiejszy, czy prosty do opanowania :)

No niestety takie jest obecnie prawo, że ludzie masują nawet bez żadnych kursów, ale jest kolosalna różnica w momencie kiedy zaczniesz stosować termin, leczniczy, terapeutyczny, medyczny.

Z drugiej strony znam wielu świetnych terapeutów którzy od takich krótkich kursów zaczynali przygodę z masażami.

Powodzenia :)

massagewarsaw - 2009-03-23, 10:51
Temat postu: masaz tajski
[quote="brrrunetka"]
zamierzam zrobic jeszcze kurs masażu tajskiego i refleksoterapię (stopy i ręce). czy majac w ręku te szkolenia mogę relaksowac ludzi w gabinecie odnowy biologicznej? :D[/quote]

kurs refleksoterapii to cos 192h nauki i te terapie mozna kwalifikowac jako lecznicza, bo probujesz pomagac w konkretnych schorzeniach medycznych. Po takim kursie masz tez szanse na zatrudnienie, ale w tej waskiej dziedzinie.

wlasny gabinet mozesz otworzyc po skonczeniu tego 56h kursu - tylko obawiam sie, ze nie bedziesz miec wielu klientow. Zacznij budowac swa baze klientow od dojazdow do domu.

jesli chodzi o zatrudnienie, to, jak pisalem, jest dziesiatki tysiecy absolwentow takich jak twoj i podobnych kursow, ktorzy juz maja wieloletnie doswiadczenie i nadal maja tylko niewielka szanse na prace. Musisz tez zrobic anatomie i fizjologie, kurs pierwszej pomocy i mozliwe, ze jeszcze kurs teorii masazu (bo zdaje sie, ze na tym kursie, ktory robisz, to jej nie ma). Najlepiej, jesli jeszcze bedzie jakis egzamin koncowy po kazdym kursie.

nie spodziewaj sie, ze po 56h nauki masz juz zawod, mysl raczej o 560h z dodatkiem kilkuletniej praktyki, zeby znalesc prace.

na twoim miejscu, jako kobiety, unikal bym uzywania sformulowania "masaz relaksacyjny", bo bedziesz przyciagac tylko zla klientele

brrrunetka - 2009-03-24, 21:16

może w końcu sprostuję, że nie szukam pracy w tym kierunku. masażem chciałam raczej dorobic. sama już nie wiem czy robic tą refleksoterapię czy nie...kurs chyba jest kiepski, bo trwa jedynie jeden weekend...(kosztuje 600 zl). może lepiej skupic się na klasyku i zrobic II stopień? Jesssuuuuu, pomóżcie mi, bo sama nie wiem co robic.
Ja jestem nastawiona na to, żeby dobrze masowac klasycznie. help help :D

zbyszek - 2009-03-24, 21:23

brrrunetka napisał/a:
może w końcu sprostuję, że nie szukam pracy w tym kierunku. masażem chciałam raczej dorobic. sama już nie wiem czy robic tą refleksoterapię czy nie...kurs chyba jest kiepski, bo trwa jedynie jeden weekend...(kosztuje 600 zl). może lepiej skupic się na klasyku i zrobic II stopień? Jesssuuuuu, pomóżcie mi, bo sama nie wiem co robic.
Ja jestem nastawiona na to, żeby dobrze masowac klasycznie. help help :D

No to daj sobie spokój z tym minikursem refleksoterapii i szukaj szkoleń z klasycznego. Tak nawiasem mówiąc "dorobić" a "praca" to żadna różnica jesli chodzi o wyszkolenie...

massagewarsaw - 2009-03-24, 21:30
Temat postu: masaz tajski
powoli zacznij masowac rodzine i znajomych, dorob anatomie, fizjologie i teorie masazu. Rob nastepne kursy, nawet 2 dniowe


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group