To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Masaż informacje ogólne - Drenaż limfatyczny

forever - 2009-03-04, 19:25
Temat postu: Drenaż limfatyczny
Witam,
mam pytanie odnośnie drenażu limfatycznego, a mianowicie jakie są pozycje drenażowe, oraz jak wygląda metodyka samego zabiegu tj. co przed, w trakcie i po zabiegu.


Pozdrawiam

Qi - 2009-03-04, 21:30

Sięgnij do podręcznika:) Tam wszystko masz opisane
forever - 2009-03-05, 18:47

niestety, w zborowskim tego nie ma :(
Dokładnie chodzi mi o dział pulmonologie, z czego wiem, informacje odnośnie tego znajdują się w Fizjoterapii oddechowej Rosławskiego, ale niestety nie posiadam tej książki.

Qi - 2009-03-06, 13:26

Bo zborowski napisał książkę o drenażu limfatycznym a nie o pozycjach drenażowych:)
W kinezyterapii milanowskiej masz również opisane pozycje drenażowe. Zachęcam do lektury. Nie ma sensu przepisywać na forum książek. No chyba że wystarczą ci jakieś ogólne informacje.

forever - 2009-03-06, 13:38

dostęp do książek będę miał dopiero w środę najwcześniej :( Jak byś mógł kilka informacji chociaż o tym wypisać lub podać link do strony z informacjami, byłbym wdzięczny :)
Qi - 2009-03-06, 17:20

NA e-maila posłałem Ci pozycje drenażowe.
forever - 2009-03-06, 20:45

Dzięki wielkie :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group