To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełn± wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Masaż szkoły, kursy, szkolenia - Szkoły masażu

OMEGA - 2012-01-17, 11:59

www.omega-edu.pl
technik masażysta

OMEGA Szkoły policealne

AngelikaPlock - 2012-01-25, 17:22
Temat postu: kurs masaz tajski
Witam...
Mam 17 lat, w tym roku kończę 18. i chciałabym zacz±ć w jaki¶ sposób zarabiać na siebie.
Od lat interesuję się masażem, uwielbiam masować innych i wiem, ze jestem w tym naprawdę dobra.. Jednak sama intuicja i "to co¶" w rękach, to za mało.. Potrzebna mi wiedza, żeby nie zrobić nikomu przez niedoinformowanie krzywdy.
Chciałabym i¶ć na jaki¶ kurs, szkolenie, etc..
Niestety nie ma takowych dla osób, które nie ukończyły szkoły sredniej.
Mi zostało 2,5 lata nauki. Ale bardzo mi zalezy na tym, zeby juz w jakim¶ stopniu się dofinansowywać i odciażyć rodziców.
Czy jest to możliwe?
Bardzo proszę o udzielenie informacji, będę naprawdę wdzięczna.
Pozdrawiam,
Angelika

massagewarsaw - 2012-01-25, 18:51
Temat postu: Re: Szkoły masażu
nie, kursy sa otwarte dla wszystkich, czasami rowniez dla niepelnoletnich (z opiekunem lub z ich zezwoleniem).

Oczywiscie, ze zeby zarabiac musisz zrobic jakis kurs, wlaczajacy co najmniej anatomie, fizjologie i teorie masazu.

jednakze uwazam, ze jestes jeszcze zbyt niedojrzala, zeby wykonywac masaz dorywczo, tym bardziej zawodowo.

ksztalc sie w tym kierunku (rowniez samoksztalcenie), ale traktuj to teraz jako hobby. Jako forma pracy zarobkowej pomysl o czyms innym, np praca w gabinecie maszu/fizjo czy spa/fitness/gym/solarium w recepcji/obsludze - wyrobisz sobie nowe zdolnosci, obycie z klientem, a rowniez znajomosci w branzy. Przyda sie to na przyszlosc.

ps edyduje twoj post, nie pisz czerwono i duzymi literami

AngelikaPlock - 2012-01-26, 11:36

Hmm. z jednej strony wszystko fajnie, ale z drugiej strony ja sie ucze, mam szkołe.
jestem w stanie poswiecic czas dla kursu, zeby uzyskac z tego jakiekolwiek korzysci (edukacyjne, ale finansowe tez) ..
Ale powiedzmy sobie... nie mam wystarczajaco czasu na "prace" (bo kto zapłaci 18 letniej, niedyspozycyjnej dziewczynie za nauke obycia z klientem) w takich warunkach.
Dajac jakiekolwiek ogłoszenie, moge nakreslic, ze jestem dostepna w takich i takich godzinach...
Dojrzało¶ć.. jakakolwiek... jest indywidualn± spraw± każdego człowieka. Gdybym nie była gotowa na pracę, tak± pracę (która wiem, że nie należy do łatwych i prostych), nie brałabym się za to.
Przepraszam za wcze¶niejsz± edycję czcionki ;)

[ Dodano: 2012-01-26, 11:38 ]
Zapomniałabym.. Czy skoro s± takie kursy mogłabym prosić o to, żeby jaki¶ mi.. polecić? Nie bardzo wiem, od czego się zabrać.
Jestem z woj. mazowieckiego.
Za wszelkie informacje naprawdę dziękuję.

massagewarsaw - 2012-01-26, 15:43
Temat postu: kurs masaz tajski
wiem, gdzie jest plock. Przypuszczam, ze znajdziesz kursy, ale do tej pory sie nie spotkalem z zadnymi ogloszeniami. Moze wyszukaj w googlu
galenius - 2012-02-10, 16:05
Temat postu: Policealne Studium Medycyny Sportu
www.cemes.edu.pl

Powstała nowa szkoła w Carolina Medical Center i jest technik masażysta nakierowany na sport.

Jakie¶ opinie?

massagewarsaw - 2012-02-10, 16:12
Temat postu: kurs masaz tajski
trudno miec opinie o nowopowstalej szkole, ktora jeszcze nie zaczela nauczania.

okaze sie za 2 lata, po egzaminach, na ile dobrzy sa nauczyciele

galenius - 2012-02-10, 16:53

dzwonilem do sekreatariatu i opiekunem roku jest fizjoterapeutka, ktory podobno zasiada w Komisjach Egzaminacyjnych, wiec wydaje sie OK
massagewarsaw - 2012-02-10, 17:16
Temat postu: kurs masaz tajski
w wielu szkolach, nie tylko wychowawcy, ale nauczyciele, sa fizjo i czesc z nich zasiada w komisjach.

ale nic z tego nie moze swiadczyc o poziomie nauki czy o zdawalnosci.

np w ubieglym roku wiele komisji na przeczytalo nowego regulaminu egzaminu i w tych szkolach byla nizsza zdawalnosc.

poziom tej szkoly wyjdzie w praniu - jakich nauczycieli uda sie zebrac, wyposazenie klas (z tym na poczatek moga byc problemy), wielkosc grup (zle, jesli bardzo duze, ale jesli bardzo male, to moga zamknac kierunek).

prawdopodobnie lepiej isc do szkoly istniejacej juz od jakiegos czasu. Zdarzalo sie, np w zak-u, akademi zdrowia, ze z ubiecanego przy rekrutacji technika, zrobil sie jednoroczny kurs biomasazu, bo nie udalo sie z zatwierdzeniem kierunku przez kuratorium.

Marcin_090_ - 2012-02-27, 08:56

a jakie polecacie szkoły masażu w Warszawie?
administrator - 2012-02-27, 11:11

Marcin_090_ napisał/a:
a jakie polecacie szkoły masażu w Warszawie?

http://www.google.pl/sear...GGHP_pl___PL467

massagewarsaw - 2012-03-05, 09:45
Temat postu: kurs masaz tajski
najbardziej znana jest nr 2, biernackiego, zdaje sie, ze czerniakow
tyska87 - 2012-03-28, 17:05

Witam :wink: , chcialabym dowiedziec sie jakichkolwiek informacji o szkolach policealnych ksztalcacych w kierunku technika masazysty najlepiej we Wrocławiu.Chcielibysmy z chlopakiem zaczac nauke w tym zawodzie, lecz ze wzgledu na prace mozliwa byla by tylko nauka w systemie zaoczym ewentualnie wieczorowym. Czy tego typu szkoly sa tylko płatne czy jest gdzies mozliwosc nauki bezplatnej?I co sadzicie o szkolach typu COSINUS ZAK(czy ten kierunek jest w kazdym miescienp we Wrocławiu?)???oczywiscie poszukiwalam informacji o szkolach policelnych m.in wlasnie KADRA czy BIOSTUDIO tak jak juz ktos wczesniej wspomnial ale tez nie ma podanych cen?jakie to moze byc mniej wiecej czesne? :?: :?: aha i czy ktos słyszał o tych zmianach oswiatowych(dostalam taka informacje od 1 ze szkoł)chodzi wlasnie o likwidacje szkol policealnych lub niktorych kierunkow czy wie ktos moze czy to tez tyczy sie kierunku:masazu?!.Bede wdzieczna za informacje pozdrawiam :razz:
massagewarsaw - 2012-04-11, 16:31
Temat postu: kurs masaz tajski
zadzwon do kuratorium, powinni znac wszystkie szkoly i troche szczegolow. Reszte bezposrednio w szkolach, wlaczajac ceny/czesne. Technik jest wieczorowy, ale nie zaoczny.

beda likwidowac policealne, moze rowniez masaz - jest kryzys, a pustych kierunkow (i masazystow) jest bez liku

Aneta_1 - 2012-05-18, 18:27

Witam.
Mam pytanie jak± szkołę proponujecie w Poznaniu na Technik masażysta lub fizjoterapeuta. Interesuj± mnie dzienne i ile takie kosztuj±. Nie podeszłam w tym roku do matury z problemów osobistych, przez co również odbiorę ¶wiadectwo w sierpniu po zdaniu matematyki. Czy będę miała problem z dostaniem się do szkoły od wrze¶nia? Słyszałam, że s± również od lutego? Ale nie jestem pewna.
Patrzyłam na Wielkopolsk± Szkołę Medyczn± i Medycznym Studium Zawodowym. Czy mogę teraz wysyłać kwestionariusze a dopiero potem ¶wiadectwo?
Tydzień temu zaczęła się rekrutacja. Fajnie by było gdyby kto¶ napisał jak uczy/ł się w tych szkołach.
Pozdrawiam i czekam na odpowiedĽ.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group