To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Hyde Park forum ogólne - Jaka dieta przy azs

bonka - 2023-02-20, 10:48
Temat postu: Jaka dieta przy azs
Witajcie. Jaka dieta pomoże przy atopowym zapaleniu skóry? Co warto jest przyjmować, jakich rzeczy w diecie jednak warto jest unikać? Jakie macie doświadczenia?
Annie - 2023-02-20, 11:49

Jeśli chodzi o dietę, to zaleca się unikanie potencjalnych alergenów pokarmowych, takich jak orzechy, mleko, jaja, soja, pszenica, ryby czy skorupiaki. Warto także unikać potraw bardzo pikantnych, kwaśnych, słonych, które mogą drażnić skórę. Z kolei dieta bogata w owoce i warzywa, z dodatkiem produktów pełnoziarnistych oraz źródła białka roślinnego, takie jak strączki, może przynieść korzyści dla skóry i organizmu jako całości.
Oczywiście każdy organizm jest inny, więc nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, co można jeść bez ograniczeń, a co należy unikać. Warto eksperymentować i obserwować, jakie produkty wpływają korzystnie na naszą skórę, a które mogą nasilać objawy AZS. W razie wątpliwości zawsze warto skonsultować się z lekarzem lub dietetykiem.

Jeśli chciałabyś poprawić stan skóry zerknij sobie na kosmetyki na atopowe zapalenie skóry w verdelab.pl Jest to seria kosmetyków dedykowana właśnie do takich problemów.

wiosnazielona - 2023-03-19, 22:48

ja zauwazylam ze nie ma znaczenia co zjem.. wazne jest czym sie smaruje, odpowiednie kosmetyki najlepiej bez kortykoidów :)
chrupcia - 2023-03-20, 21:17

czyli jakie? na recepte czy jakies masci robione w aptece?
wiosnazielona - 2023-03-21, 20:01

wiesz co.. probowalam wielu roznych, najlepiej mi sie spisuje protopan body lotion to mleczko a shower oil do mycia :)
Nata - 2023-05-14, 18:08

Z tego, co się dowiadywałam to najlepsza jest dieta keto. A niektórym pomogła dopiero dieta carnivora.
Jest wiele przykładów na YT.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group