To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Masaż informacje ogólne - Szyja, kark?

tripleh - 2017-12-27, 15:48
Temat postu: Szyja, kark?
Witam, mam pytanie odnośnie objawów,które odczuwam...więc tak regularnie chodzę na masaże,używam rolera...od dłuższego czasu czułem drętwienie barków, następnie kończyn górnych...rok temu zacząłem odczuwać ucisk w klacie, lekkie duszności, tak jakby kluska w gardle...poszedłem do fizjoterapeuty, rozpoczęliśmy masaże plus rolowanie całych pleców...efekty da się odczuć( bardzo duża poprawa)...ponad tydzień temu,siedząc przed komputerem poczułem lekki zawrót głowy, następnie zaczeła mi pulsować, coś jak ból migrenowy czy zatoki...pojechałem na siłownie, w trakcie treningu ucisk z czoła przeszedł przez twarz,aż do szczęki, zrobiła się sztywna...zakończyłem trening....smarowałem kark,szyję maścią fastum,nie wykonywałem wysiłku, ucisk na twarzy się zmniejszył, czułem sztywną szyję, która też powoli dochodzi do siebie...dziś byłem na masażu szyi, podobno rolerem nie jestem sobie w stanie tych punktów wymasować...po masażu czuję nasilenie objawów, troche zwiększył się ucisk na twarzy oraz skroniach...to normalne? miał ktoś takie objawy? z góry dzięki. ( dodam jeszcze,że w momencie odchylania szyi,czułem pulsowanie w czole, po bokach twarzy,szczęce,)
TicTac - 2018-01-02, 19:27

Z tego co piszesz można wywnioskować że problemem może być ten cały roller. Proponuje żebyś go odstawił i poszedł do neurologa i zrobił RTG karku.
gwiazdeczka7 - 2018-09-20, 22:23

Sądzę, że powinieneś zrobić jakieś specjalistyczne badanie, może jakieś RTG, a nawet tomografię komputerową. Ten krok na pewno pomoże Ci w procesie leczenia. Super diagnostyka jest w Sport-Klinice: https://www.sport-klinika.pl/diagnostyka/
Ja miałem tam robiony rezonans, muszę, przyznać, że badanie zostało przeprowadzone w bardzo profesjonalny sposób, szczerze polecam to miejsce.

Madil - 2018-10-05, 12:28

Bez RTG się nie obejdzie, a zależnie co na nim wyjdzie (lub nie wyjdzie) może być faktycznie potrzebna tomografia. Ale to wszystko oczywiście po konsultacji z lekarzem.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group