To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Masaż informacje ogólne - Masaż na 4 ręce

kk1307 - 2008-12-02, 18:29
Temat postu: Masaż na 4 ręce
witam!

z kolega chcemy zrobic masaż klasyczny całego ciała na 4 rece. Mam pytanie jak długo powinien ten masaż trwać ?? np2godz??
prosze o odp

massagewarsaw - 2008-12-02, 19:22
Temat postu: masaz warszawa
nie znam klasyka na 4 rece i nie wiem, jakie sa zasady twojego nauczyciela, ale efektywnie 4h zabiegu pod rzad to moze byc zbyt wiele dla wiekszosci klientow, szczegolnie dla nie najlepszego zdrowia i dla nieobeznanych z masazem (majacych zabieg pierwszy raz).
Qi - 2008-12-03, 11:43

Osobiście nie słyszałem o klasyku wykonywanym na cztery ręce. Natomiast mogę przedstawic trochę informacji na temat synchronicznego masażu na cztery ręce.

Masaż ten wykonywany jest przez dwóch masażystów wykonujących te same techniki w tym samym czasie zachowójąc to samo tempo na symetrycznych częściach osoby masowanej.Przy masowaniu przedniej strony tułowia jeden masażysta może opracowywać brzuch i klatkę piersiową a drugi wykonuje techniki na głowie, karku, barkach i ramionach. Masaż wykonywany jest przy dźwiękach muzyki relaksacyjnej. Do masowania można zastosować ciepłej oliwki bądź olejków eterycznych, oczywiście wcześniej sprawdzajac czy nasz klient/pacjent nie jest uczulony na substancje w nich zawarte.
Podczas jednego spotkania zaleca sie masowanie całego ciała. Czas masowania jednej strony ciała powinien wynosić ok 30 min.
Trzeba wspomnieć że jest to jeden z trudniejszych masaży do wykonania ponieważ polega na zsynchronizowanej pracy dwóch terapeutów. Oczywiście perfekcyjne wykonanie wszystkich technik wymaga długich treningów. Jednak dokładnie wykonany masaż wywołuje u osoby masowanej niezapomniane odczucia.
Polecam.

kk1307 - 2008-12-03, 15:32

a moze ktos wie cos o masazu relakasacyjnym na 4 rece ??
Qi - 2008-12-04, 12:19

Ten który opisałem jest głęboko relaksacyjnym.
massagewarsaw - 2008-12-11, 08:45
Temat postu: masaz warszawa
kk, nie ma co strzelac z zamknietymi oczami i wymyslac nieistniejace - idz na kurs, inaczej spartaczysz robote
Bożena_K - 2009-09-28, 13:08

Masaż ma dwie nazwy, niektórzy mówią że jest to masaż na 4 ręce a inni że to magiczne dłonie! Dodam jeszcze dla formalności, że robią go w Villa parku. Warto też wspomnieć, że sam masaż gwarantuje niezapomniane doznania, relaksuje i uspokaja a wszystko dzięki dotykowi czterech rąk.
massagewarsaw - 2009-09-28, 13:20
Temat postu: masaz tajski
czytalem opis masazu na 10 dloni (masazysta przy kazdej konczynie + glowa), trwa 5-10 minut i tyle zupelnie wystarczy. Zalecany dla szybkiego rozgrzania ciala, np ktos jest przemarzniety, czy zbiera sie sie na przeziebienie. Moze byc praktykowany w rodzinie. Nie praktykowalem, ani nie mialem, ale ponoc olbrzymi przyplyw energii zyciowej.

czasami rowniez uzywany przez nauczycieli masazu dla szybkiego przetestowania zdolnosci uczniow - zdarzalo mi sie wlasnie tak dawac.

sztuka jest zrobic masaz 2 dlonmi, ale zeby klient mial wrazenie, ze dloni jest znacznie wiecej - a polega na niesynchronicznych ruchach, tak jak glaskanie sie po brzuchu i rownoczesne uderzanie dryga dlonia w czubek gllowy. Ale wykonanie takiego masazu to nie jest rzemioslo, to sztuka.

ps zaraz kolejne spa opatentuje wynalazek "masaz na 10 dloni"



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group