To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Masaż informacje ogólne - Jesienno, zimowy przestój od zabiegów?

slazaczka30 - 2008-11-19, 15:41
Temat postu: Jesienno, zimowy przestój od zabiegów?
Nurtuje mnie jedna sprawa... Prowadzę gabinet masażu od 6 miesiecy, początki były różne, miesiąc wrzesień, październik - rewelacja, natomiast listopad totalna "kapa". Czy też macie teraz mniej klientów- pacjentów? Czy to tylko ja? Jestem załamana i zdołowana! Dałam ogłoszenie do internetu i oczywiście ogrom telefonów od erotomanów. A jak wygląda grudzień? Będzie jeszcze gorzej? Napiszcie mi coś na ten temat.
administrator - 2008-11-19, 16:29

Nie tylko w dziedzinie masażu są to cienkie miesiące. Przeważnie okres późno jesienny, zimowy jest okresem przestoju. Za to od wiosny do jesieni czasami się przekracza normę. To te jeszcze zależy gdzie pracujesz ;)
slazaczka30 - 2008-11-19, 16:47

Chciałabym odpowiedzieć na Twoje pytanie ale chyba nie bardzo je zrozumiałam: zależy gdzie pracujesz? Pracuje w gabinecie który znajduje się w centrum dużego miasta,w budynku w którym są prywatne gabinety lekarskie itp. O to chodziło? Jednak dziękuję Ci bardzo za odpowiedź która nie ukrywam troszkę mnie pocieszyła, bo już myślałam że jestem jakaś nieudolna.... :razz: Czyli: oby do wiosny?
administrator - 2008-11-19, 19:53

Pisząc posta myślem o tzw. Ośrodku zdrowotnym. Ale to dużej różnicy nie ma sezon to sezon ;)
Truskawa - 2008-11-19, 20:40

spokojnie... U mnie tez klapa w listopadzie... Cienko bedzie teraz juz raczej do swiat....
To nie twoja wina tylko czasu przed swietami. Lataja za prezentami szykuja sie do gwiazdki i czasu dla siebie nie maja... Ale za to przed sylwestrem roznie bywa:)

slazaczka30 - 2008-11-19, 22:40

Nigdy bym nie pomyślała że w usługach typu: masaże występuje sezonowość, myślałam że jedynie w grudniu może być nędznie właśnie ze względu na święta. Wydaje mi się że właśnie gdy na dworze jest zimno, nieprzyjemnie to wtedy idziemy na masaż by poprawić np samopoczucie. Jak widać niestety jeszcze wielu rzeczy nie wiem bądź nie jest tak jak mi się wydaje. Pozdrawiam.
massagewarsaw - 2008-11-20, 07:23
Temat postu: masaz warszawa
zima to przestuj, ale dramatyczny spadek jaki zauwazylas jest zwiazany z krachem ekonomicznym. Dopiero sie zaczal pelna geba, potrwa pare lat. Zly czas na otwieranie nowych przedsiewziec - dawaj bezplatne/niskoplatne zabiegi lekarzom/pielegniarkom/persnolelowi medycznemu, taniej ci wyjdzie znajdowanie dobrych, systematycznych klientow, niz dawanie platnych ogloszen z watpliwym rezultatem.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group