To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Egzamin zawodowy Technik masażysta - Teoria na egzaminie

jassy1 - 2016-06-07, 22:42
Temat postu: Teoria na egzaminie
Mam pytanko jak jesteście przygotowywani do egzaminu teoretycznego. Bo nam w sumie mówią abyśmy nie uczyli się ze starych egzaminów że tego nie będzie bo są inne zasady. I tak w sumie nie mam zielonego pojęcia za jakie ksiązki się brać i z czego sobie przypominać. Bardzo was proszę dajcie znać jak u was wygląda przygotowanie do egzaminu teoretycznego.
Zielona - 2016-06-08, 13:11

My rozwiązujemy wspólnie arkusze egzaminacyjne. Pytania często są początkiem do jakiegoś mini-wykładu, więc korzystamy na tym.
monikasz40 - 2016-06-09, 21:00

My już ,skończyliśmy zajęcia i spotkaliśmy się nieoficjalnie i raz jeszcze w następnym tygodniu,ale tylko na ćwiczenia masażu.Co do teorii to każdy sobie rzepkę skrobie,taka szkoła.Oprócz testów na stronie Egzamin Zawodowy,mam jeszcze książkę z przykładowymi czterema testami teoretycznymi i kilkoma praktycznymi z nowej podstawy programowej 2013r.Książka to Egzamin zawodowy technik masażysta 2013 i tam są trudniejsze zagadnienia,niż na stronie Egzamin zawodowy,dodatkowo są informacje co masażystę obowiązuje(znajomość jakich rodzajów masaży itd.),na temat egzaminu.Ja osobiście przypomnę sobie ważniejsze rzeczy z anatomii,pytań z samej anatomii jest niewiele i reszta to wszystkie rodzaje masaży,ich zasady,metodyka ,działanie itd.,ważniejsze testy diagnostyczne,jednostki chorobowe i zastosowanie w nich masażu.Ksiązek to mam troche tylko czasu na naukę nie ma,korzystam ze Zborowskiego i Magiery,jego leksykonu,diagnostyki w kinezyterapii i masażu,rehabilitacji z elementami masażu,mam Lewandowskiego masaż leczniczy,Wierzbickiego podstawy masażu i mam głowę cztery na cztery,bo tego wszystkiego nie mogę ogarnąć.Jestem tylko jednej myśli"Będzie dobrze".
niebieska123 - 2016-06-13, 14:23

My w szkole rozwiązywaliśmy testy z poprzednich lat i z egzaminzawodowy, tak jak Monikasz40 też mam tą książkę z testami, ogólnie to cały pokój notatkach i nie wiem za co się wziać :roll: ale generalnie to korzystam z książek Zborowskiego i Magiery i powtarzam z anatomii. Tak samo jak Monika mam też jedną myśl "będzie dobrze".
Tomek88 - 2016-06-13, 17:35

Mógłby ktoś mi wysłał testy z poprzednich lat na PM podam skrzynkę :) ?
olqa - 2016-06-13, 23:17

Ja jak czytam niektóre pytania testowe to się za głowę łapie, bo o takie szczegóły pytają :D Wyznaję prostą zasadę z teoretycznych podstaw masażu: masaż ma wszystko poprawiać :D i z reguły się sprawdza, gorzej jest z anatomią, bo prócz takich ogólnych, oczywistych zagadnień są też takie szczególiki, które mi nieco umknęły, a tego się właśnie boję. Zauważyłam, że dużo pytań jest o dyscypliny sportowe, o rodzaje zabiegów, wpływ zabiegów fizykalnych na poszczególne tkanki też, no a na tym siłą rzeczy się nie skupiałam aż tak. Albo testy z fizjo, o połowie to ja nawet nigdy nie czytałam :D noo ale jakoś to będzie, może mi się włączy jakieś logiczne myślenie i to wygra nad stresem
niebieska123 - 2016-06-14, 09:54

no właśnie też zauważyłam ze jest bardzo dużo pytań w dyscyplinach sportowych, wpływu masażu/technik/zabiegów na tkanki a także pytania o masaż w środowisku wodnym.
olqa - 2016-06-16, 14:03

No ja właśnie coś tam próbuję czytać, ale nie idzie kompletnie, chyba na żywioł jutro :d coś się pamięta, a bez sensu jest się uczyć teraz wszystkiego, bo to nierealne. Powtórzę tylko układ nerwowy jakoś bardziej :D bo tam są te wszystkie porażenia, niedowłady, a to chcąc nie chcąc trzeba znać


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group