To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Masaż informacje ogólne - Jakie książki dla nowicjusza ?

Kobra - 2016-05-23, 08:20
Temat postu: Jakie książki dla nowicjusza ?
Witam, w następnym roku planuje rozpocząć edukację na technika masażystę i już teraz mam potrzebę rozpocząć indywidualną naukę a więc jakie książki mi polecicie dla zielonego tak by mnie nie odstraszyły a zaciekawiły tą tematyką, techniki masażu, anatomia i fizjologia i dalej jak leci.

Póki co z anatomii natrafiłem na spore tomisko z cyklu Prometeusz i wydaję się dość skomplikowane z powodu natłoku informacji i tu moja obawa że zacznę to czytać i nie wiele z tego zapamiętam więc czy warto ?

Pozdrawiam :wink:

PS. Jakie podstawy muszę opanować przed ewentualną praktyką na znajomych tak by nie wyrządzić im krzywdy, o tyle ile najzwyklejszy masaż polegający na pocieraniu skóry jak przy wcieraniu kremu przeciwsłonecznemu nie może zaszkodzić tak już inne metody mogły by się okazać nie wskazane dla osoby która nie ma pojęci o tym co robi bo obejrzała tylko filmiki instruktażowe na yt :grin:

Kamilosekk - 2016-05-30, 19:19
Temat postu: Re: Jakie książki dla nowicjusza ?
Z takich podstawowych
Anatomia:
Z. Ignasiak, Anatomia narządu ruchu
Gołąb, Podstawy anatomii człowieka + za opisy polskie do ilustracji


Z masażu może coś od Magiery/ Podst. m. leczniczego Prochowicz

+ do pooglądania jakiś atlas np. Netter, Sobotta

Ogarnij ogólną metodykę wykonywania masażu klasycznego, jakieś podstawowe chwyty. Ogólnie pomocny może być projekt masaż na youtube

Pozdrawiam

Marlena P. - 2016-07-11, 13:49

Kuuurcze, sama wiem jak to u mnie było z książkami. Opasłe tomy i specjalistyczne słownictwo...to wszystko mnie odstraszało...ja zaczęłam czytać blogi- Tobie też polecam. Jedno ostrzeżenie- sprawdzaj, żeby to była wiedza specjalistyczna. Ja powtarzam to zawsze i wszędzie i polecam gorąco każdemu- mam taki swój ulubiony blog Care Solutions i tam w różnych zakładkach jest masę porad odnośnie masażu i też takich ogólnych, prozdrowotnych. Polecam :wink:
pati80 - 2016-08-30, 09:14

Podstawy masażu leczniczego Zygmunta Prochowicza. Bardzo dobra pozycja książkowa.
endrion - 2016-09-23, 15:20

Stricte do masażu osobiście polecam tomy Pana Adama Zborowskiego
TicTac - 2016-09-25, 18:24

"Masaż klasyczny, segmentarny, drenaż limfatyczny". L.Magiera lub A.Zborowski, zależy z czego będziecie się uczyć(najlepiej mieć obu panów).
Ja mam jeszcze
"Masaż z elementami rehabilitacji" Kasperczyk,Magiera,Mucha,Walaszek,
"Leczniczy masaż relaksacyjny" Magiery,
"Masaż leczniczy" G.Lewandowskiego,
"Podstawy Anatomii Człowieka"B.K. Gołąb
"Atlas Anatomii" Peter Abrachams
"Anatomia na żywym człowieku" Wim Jorritsma

Im więcej wiesz tym lepiej dla Ciebie. Masaż to przede wszystkim WIEDZA, głupiego machania rękami i powtarzania tych samych chwytów to można małpę nauczyć, ale żeby wiedzieć co masować, jak masować, i skąd bierze się ból, to już jest sztuka. :wink:

administrator - 2017-01-09, 08:33

Książki o masażu
huberta22 - 2017-09-20, 13:02

dzięki za wszystkie porady!


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group