To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Egzamin zawodowy Technik masażysta - Egzamin z drenażu

jassy1 - 2016-05-14, 23:04
Temat postu: Egzamin z drenażu
Mam pytanko. Do egzaminu lepiej się uczyć masażu limfatycznego metodą polską czy niemiecką. Nas uczyli tego masażu według Sebastiana Białego ale egzaminy przeważnie są brane ze Zborowskiego. A wy drodzy przyszli masażyści jak sądzicie bo dla mnie to zagwozdka
rooko - 2016-05-15, 11:01

No właśnie, w metodzie polskiej są ugniatania i rozcierania a w niemieckiej inne chwyty,ale w nowych opracowaniach Zborowski skłania się do metody niemieckiej. W styczniu był limfatyczny i raczej go nie będzie.
monikasz40 - 2016-05-21, 16:17

Ale myślicie,że drenaż został już wyczerpany?Nie było wszystkich części,np.grzbiet,klatka,okolica lędźwiowo-krzyżowa,cały czas na razie wałkujemy drenaż i zastanawiamy się co by mogło być czy izometryczny,sportowy.
jassy1 - 2016-05-23, 19:36

trudno się wstrzelić tematycznie co by mogło być. Jak narazie stawiamy na klasyczny ale może i być segmentarny to już wtedy totalna porażka
monikasz40 - 2016-05-24, 13:23

Nadzieja tylko w Łańcucie,który ma jako pierwszy egzamin 18.06,oby nie segmentarny,bo to jest czarna magia.
Zielona - 2016-05-25, 12:19

Raczej krępujące byłoby obnażanie się do drenażu klatki piersiowej i odcinka L-S przy egzaminatorze. Mam nadzieję, że CKE będzie uważała podobnie.
rooko - 2016-05-25, 20:08

Ja też liczę na Łańcut 😊. Klatki piersiowej w limfatycznym nigdy nie było praktycznie.
monikasz40 - 2016-05-26, 19:29

Myślę że klatka,byłaby krępująca,ale część lędźwiowo-krzyżowa to rozebranie się od pasa w dół,a przecież nogi czy staw biodrowy nie masuje się w ubraniu,w styczniu była kończyna dolna i tez trzeba było rozebrać się od pasa w dół a w Zborowskim dochodzi opracowanie głębokie brzucha
Zielona - 2016-06-07, 10:44

Jak to jest z oliwką przy drenażu? Jest czy nie ma?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group