To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełn± wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Fizjoterapia informacje ogólne - Wypadajacy kręg piersiowy

Ala Mus - 2016-04-30, 22:27
Temat postu: Wypadajacy kręg piersiowy
Hej, przyszedł do mnie dzisiaj klient z pro¶b± o masaż, pytam czy wszystko ok, mówi, że brak przeciwwskazań wiec działam. Ale co¶ mi nie pasuje, chlopczyk wstaje, wygina go tu i tam, ogl±dam. .. ma ruchomy 1 th. Ruchomy autentycznie, można go delikatnie wepchnac (on to zrobil) "w kregoslup" i poruszać na boki. Klient nie odczuwa żadnego bólu, ani w ruchu ani w spoczynku, nic mu też nie dretwieje , dodatkowo nie pamięta od kiedy "tak ma". Powiedziałam, że to dyskopatia i poleciła wizytę u lekarza, ale sama chciałabym dowiedzieć się więcej na ten temat. Pomóżcie. Co to jest dokładnie i dlaczego nic go nie boli. Pozostałe kręgi ok, brak urazów, zdrowy jak ryba, w wywiadzie rodzinnym wszyscy cali i zdrowi.
gabdan - 2016-11-04, 18:36

Bo przy dyskopatii nie zawsze boli, no chyba ze zmiany zaawansowane to wtedy moze bardzo bolec.
magicboy - 2017-04-19, 16:15

na FlexiForum czytałem o podobnym przypadku i lepiej niech ten chłopczyk się uda jak najszybciej do lekarza, bo sie moze bardzo zdziwic... ile ma lat tak w ogole? Masz kontakt do niego jeszce?
Mella - 2017-06-26, 10:09

Dobrze, że skierowała¶ go do lekarza. Choć przypadek faktycznie trochę niespotykany


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group