To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Masaż informacje ogólne - Kilka pytań żółtodzioba dotyczące zawodu masażysty

Jaro - 2016-04-20, 17:48
Temat postu: Kilka pytań żółtodzioba dotyczące zawodu masażysty
Witam wszystkich serdecznie ;)

Jestem po maturze, i przyszedł teraz ten czas trudnego wyboru: co dalej. Chciałbym iść w kierunku czegoś co jest mi bliskie, aby praca dawała satysfakcję, a nie była pracą na zasadzie "ehh, ileee jeszczee do końca" :D

Od dłuższego czasu moją pasją jest szeroko rozumiana aktywność fizyczna. Trenuje dwie dyscypliny, najpierw było to ledwie zainteresowanie, teraz to prawdziwa pasja ;) Zainteresowałem się też dzięki temu odżywianiem, anatomią, funkcjonowaniem ludzkiego ciała itp. Zastanawiam się od dłuższego czasu ( już od czasów przed maturą ) nad technikiem masażystą. Chciałbym pomagać ludziom, mieć pracę która ma jakiś sens oprócz tylko zarobienia kasy i zgodnej z moimi zainteresowaniami. Z tego względu chciałbym zadać kilka pytań bardziej doświadczonym ;)

1. Jak to jest z czasem pracy masażysty? Na etacie mamy pracę na rano, bądź pracę na zmiany itp. Masażysta na swoim pracuje głównie popołudniami tak? Chodzi mi o to czy pracę masażysty da się pogodzić z różnymi aktywnościami jak np. treningi które jak wiadomo odbywają się po południami. Nie ukrywam że nie chciałbym rezygnować z moich pasji ;)

2. Jak to jest teraz na rynku pracy? Z jednej strony czytam że osoby z takim wykształceniem są bardzo potrzebne, bo wielu ludzi potrzebuje usług masażysty. Z drugiej strony czytam że rynek jest przesycony do bólu masażystami, i jest problem.

Te dwa pytania na początek chciałbym zadać bardziej doświadczonym koleżankom i kolegom ;)

Z góry dziękuje i pozdrawiam.

Ala Mus - 2016-05-01, 11:31

Praca masazysty nie jest taka łatwa. Jeśli złapiesz coś w spa to jest lżej. Na etacie dużo nie wyciągniesz, a pracuje się od rana. W spa zazwyczaj praca jest od 15 aby ludzie po pracy wpadli chyba, że jest to duży kompleks spa wtedy praca jest od rana. U siebie sam ustalasz godziny pracy. Ja pracuje dla hotelu na zlecenie są chętni na masaż to po mnie dzwonią. Poza sezonem jest raczej słabo. Na rynku pracy jest różnie, ogólnie coraz więcej osób korzysta z usług masazysty i społeczeństwo się starzeje wiec jakąś szansa jest ale zanim coś otworzysz najpierw popracuj u kogoś.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group