To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Egzamin zawodowy Technik masażysta - Egzamin Zawodowy 2016 maj/ czerwiec

KarotkaSzarlotk - 2016-06-21, 19:29

Hej Hej, ja podchodzę jutro do poprawki z praktycznego i miałam tak dobra duszyczkę, która miała mi przypomnieć jak szla dezynfekcja i inne przygotowania że na mnie się wypięła :D
Czy ktoś mi tu tylko przypomnij jak to było ? I Powiedźcie czy w czasie skurczu ma być ten wałek czy nie, bo mi tu truje koleżanka że wałek ciągle ma być na łóżku i mam go nie wyjmować....

I jak jest z testem Lovetta na trójgłowy łydki ?

I jak z tymi ćwiczeniami ? Tego jedynego ogarnąć nie umiem...aż mi wstyd.

patrinho - 2016-06-21, 20:26

KarotkaSzarlotk wałek musi być na pewno podczas przygotowania pacjenta w pozycji ułożeniowej jak to masz a w kluczu będzie wałek to masz zaliczone :) Przypominam że jeśli są stoły regulowane to można go obniżyć podczas masażu np żeby dać opór nogą ponieważ wysokość stołu jak już to będzie punktowana w przygotowaniu stanowiska a nie w masażu ;)
KarotkaSzarlotk - 2016-06-21, 20:41

Dziękuję za odpowiedź patrinho:) a jak z tymi ćwiczeniami ? Jedynie co do wyedukowałam zalecenia a ćwiczeń za nic nie umiem....
patrinho - 2016-06-21, 20:43

Ćwiczenia jak chcesz robić to po masażu ;) albo czynne albo bierne ;) najlepiej jedno czynne jedno bierne zrobić ;) proste bez kombinowania na dany staw, mięsień itp ;)
KarotkaSzarlotk - 2016-06-21, 20:48

Źle napisałam, wybacz. Chodzi mi o ćwiczenia które mamy opisać w karcie opisowej egzaminacyjnej ( ta co dostajemy i mamy wypełnić). Mają być izometryczne albo rozluźniające do danego pacjenta. Chyba że się mylę ?
patrinho - 2016-06-21, 20:54

Chyba rozciągające i wzmacniające ;) np dwugłowy uda to rozciągające- Pozycja wyjściowa leżenie tyłem, kończyna wyprostowana w stawie biodrowym i kolanowym, uniesienie wyprostowanej nogi do poczucia dyskomfortu, przytrzymanie ok 15 sekund i powrót do pozycji wyjściowej :) jak wiesz jak działa dany mięsień to poradzisz sobie ;) najlepiej prosto i bez kombinacji :smile: najprostsze ćwiczenia :D
KarotkaSzarlotk - 2016-06-21, 21:00

W sumie racja ! Na logikę to idzie napisać haha :D :D a ja kombinowałam niepotrzebnie. Podasz mi tylko jeszcze na wzmocnienie jakiś przykład ? Dla sprawdzenia czy dobrze myślę i zaraz się biorę do rozpisywania ich.

A jak z testem na mięsień trójgłowy Lovetta ? Pacjent stoi i staje na wyznaczonej nodze ( na palcach), najpierw do 4 a potem do 5 ?

patrinho - 2016-06-21, 21:08

Wzmacnianie np czworoglowego: pozycja wyjściowa w siadzie krześle, prostowanie stawu kolanowego z oporem drugiej kończyny
trójgłowy łydki:pozycja wyjsciowa- pacjent stoi, staje na palcach, powrót do pw
dwógłowy ramienia: zginanie stawu łokciowego z obciążeniem
trójglowy ramienia: prostowanie stawu łokciowego
naramienny: unoszenie ramienia
możesz pisać z obciążeniem albo bez to już jak chcesz:)

PannaDzastin - 2016-06-21, 21:09

Jak dla mnie na trójgłowy test Lovetta będzie wspięcie na palce na obu nogach na 3, na 4 na jednej nodze, na 5 z oporem na ramieniu. Ale znalazłam w sieci taką listę: ciesek. republika. pl/ kinezyterapia /lovetta_test/carmenia. htm
i tam jest inaczej.

KarotkaSzarlotk - 2016-06-21, 21:12

Świetnie ! Dziękuje Ci bardzo :) Żałuje że od razu nie pisałam na forum tylko czekałam na pomoc od koleżanki z uczelni...TYLE miała mi wysłać i w sumie sama wiem więcej od niej hehehe

Jeżeli są jakieś rzeczy, czynności które trzeba zrobić to tez możecie napisać bo w sumie rok temu zdawałam i coś może mi umknąć. Ze stresu zawsze coś zrobię banalnie głupiego i w sumie wstyd że nie zdałam tak prostego egzaminu ale no cóż... :D :D przynajmniej wiedzę odświeżam.

patrinho - 2016-06-21, 21:18

czytaj zadania i pamietaj kiedy reke podniesc by przejsc do kolejnego etapu :D
KarotkaSzarlotk - 2016-06-21, 21:23

Haha własnie ostatnio podnosiłam z wrażenia obie ręce :D :D ubaw mają ze mnie straszny zapewne. Ważne aby się nie stresować...
PannaDzastin - 2016-06-21, 21:26

na youtube jest fajny filmik, wrzucałam go już chyba tutaj, a jak nie to znajdziesz go w wyszukiwarce yt wpisując "egzamin zawodowy technik masażysta". Tam dziewczyna pokazuje wszystko krok po kroku.
KarotkaSzarlotk - 2016-06-21, 21:34

PannaDzastin dziękuje ! Myślałam że tylko technik kosmetyczny ma takie filmy a tu taka miła niespodzianka :D i dziwię się sobie że nie zauważyłam wcześniej Twojego wpisu bo przeczytałam praktycznie "wszystko" na forum.


Tez własnie znalazłam ta listę z opisem technik Lovetta i nie byłam pewna mięśnia trójgłowego łydki :/ ALE bardziej jestem ku Twojej metodzie i z tego co pamiętam na takiej mnie uczono.

PannaDzastin - 2016-06-21, 22:47

Ciekawe na ile to jest ważne w jaki sposób się testuje mięsień, przecież tak naprawdę w jaki sposób go sprawdzisz nie powinien mieć znaczenia. Byle tylko była prawidłowa praca mięśnia, najpierw w walce z grawitacją a potem z dodatkowym obciążeniem.
Kiedy zdajesz? Jeszcze jutro spróbuję się dowiedzieć czy jest jakaś jedyna słuszna metoda sprawdzania brzuchatego łydki i płaszczkowatego.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group