To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Jednostki chorobowe w masażu - Hipermobilność stawów a masaż

justyna1111 - 2016-01-28, 22:28
Temat postu: Hipermobilność stawów a masaż
Witam.

Mam pytanie dotyczące masażu w hipermobilności stawów. Jak łatwo się domyślić hipermobilność jest przeciwwskazaniem do masażu, jednak chciałabym się dowiedzieć czy może znają Państwo jakieś wiarygodne artykuły na ten temat albo rozdziały z książek. Cokolwiek :) Przeszukałam cały internet, książki do masażu i nic.

massagewarsaw - 2016-01-29, 04:34

nie slyszalerm, zeby hipermobilnosc byla przeciwskazaniem. Gdzie to znalazlas?
Kaname - 2023-01-20, 09:25

Też nigdy nie słyszałam o tym, by hipermobilność była przeciwskazaniem do masowania...
AdaMajewska - 2023-04-16, 23:09

Faktycznie, hipermobilność stawów jest przeciwwskazaniem do niektórych rodzajów masażu, ponieważ niewłaściwe manipulacje mogą prowadzić do kontuzji stawów lub mięśni. Jednakże, istnieją techniki masażu, które mogą być stosowane w przypadku hipermobilności stawów.

Jeśli interesują Cię publikacje naukowe na ten temat, polecam poszukać artykułów w bazach danych takich jak PubMed lub Google Scholar. Możesz spróbować wyszukać frazy takie jak "masaż a hipermobilność stawów" lub "techniki masażu w przypadku hipermobilności stawów".



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group