To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Egzamin zawodowy Technik masażysta - Egzamin Praktyczny poprawka styczeń 2016

Maciej ad rem - 2016-02-11, 13:03

Robi napisał/a:
Do Maciej ad rem - w mastektomii to raczej drenaż kg(górnej) myślę że jeśli jest polecenie drenaż w pozycji leżenie tyłem to opracować można całą kd bez obracania pacjenta



Pamiętaj, że egzamin jest ułożony według nowego Zborowskiego.

Maciej ad rem - 2016-02-11, 13:21

Robi napisał/a:
Do Maciej ad rem - w mastektomii to raczej drenaż kg(górnej) myślę że jeśli jest polecenie drenaż w pozycji leżenie tyłem to opracować można całą kd bez obracania pacjenta




I jeszcze jedno: czy podajemy ilość stopni przy zginaniu i prostowaniu kończyny górnej ?

madziara16 - 2016-02-11, 17:04

Ile było do wypisania tych ćwiczeń? trzeba wszystkie dokładnie opisać z ilością powtórzeń, pozycją wyjściową i finalną itp? A i czy była profilaktyka czy zalecenia do domu do wypisania? Dzięki za odpowiedź
Robi - 2016-02-11, 18:02

Zadanie w którym pacjentka jest po mastektomii brzmi drenaż limfatyczny prawej kończyny górnej cel:zmniejszenie obrzęku limfatycznego pkg Pacjentka brała już zabiegi drenażu, kinezy.Obrzęk jest niewielki utrwalony blizna wygojona węzły chłonne pachowe zachowane.
Ruchomość barku dobra jedynie niewielkie ograniczenie odwodzenia i prostowania.
Należy tak ułożyć pacjenta aby wszystkie kończyny były w pozycji drenażowej.
Cwiczenia oraz profilaktyka przeciwobrzękowa do wykonywania w domu.

W zadaniach z kkd należy opracować brzuch

Gibi - 2016-02-17, 18:54

forum.egzaminzawodowy.info/tematy823/styczen-2016-egzamin-zawodowy-z01-vt4125.html#71918


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group