To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Egzamin zawodowy Technik masażysta - Egzamin Praktyczny poprawka styczeń 2016

Lisbeth - 2016-01-22, 20:57

Maciej ad rem napisał/a:
Gibi napisał/a:
Troche cos pomotal, ale fakt ze jak bedzie prodzem to go trzeba by bylo polozyc tylem i zrobic obojczyk, brzuch i pachwiny i reszta w lezeniu przodem. Co do uciskow na udzie nie ma tego w zborowskim sa tylko uciski na podudzie i przedramieniu ale to nie problem mozna zrobic, widelki sa skoro przerabiaasz zborowskieego jest tam to na okrągło ale moze u Ciebie to ugniaatanie podluzne a slimak jest na brzuchu



Ale dlaczego obojczyk, brzuch i pachwiny ? Jaka to jednostka chorobowa ? Mamy drenaż klatki Piersiowej i drenaż Brzucha. Opracować obydwa ? A pachwina zalicza się już do drenażu Kończyny Dolnej. Czy ktoś może podać dokładne wersje zadań ? Gibi, masz kontakt do Mollystar. Napisz do niej.

Masz powyżej napisaną treść zadań. Kończyna górna i dolna. Nie ma tam nic o brzuchu czy klatce piersiowej, a skoro nie ma to ich nie robisz.

Maciej ad rem - 2016-01-22, 21:17
Temat postu: W temacie zadań
kasia00 napisał/a:
Samej klatki nie ma z tego co wiem, dwa arkusze co do kg i dwa w kd :)


Czyli kończyna górna i dolna... Dowiedziałem się też, że przy opracowaniu kończyny dolnej należy przedtem opracować brzuch... Podobno - klasycznie. Trzeba sprawdzić. A skąd te obojczyki ?

kasia00 - 2016-01-22, 21:21

Wykonujac drenaz wykonujemy także doły nadobojczykowe, po prostu taka kolejność ruchów wg metody zborowskiego
Lisbeth - 2016-01-22, 21:37
Temat postu: Re: W temacie zadań
Maciej ad rem napisał/a:
kasia00 napisał/a:
Samej klatki nie ma z tego co wiem, dwa arkusze co do kg i dwa w kd :)


Czyli kończyna górna i dolna... Dowiedziałem się też, że przy opracowaniu kończyny dolnej należy przedtem opracować brzuch... Podobno - klasycznie. Trzeba sprawdzić. A skąd te obojczyki ?

Yyyy pierwszy raz o czymś takim słyszę...nie jestem jakimś ekspertem (w końcu zdaję poprawkę :D ) ale śmiem twierdzić że ktoś cię wprowadza w błąd.

A doły nadobojczykowe jw. - trzeba najpierw zrobić.

k.panek - 2016-01-23, 08:18

aktualnie jestem przy drenazu kkd na pracowni masazu i Szanowny Pan Zborowski w metodyce wskazuje: *doły nadobojczykowe, *brzuch (głaskanie, rozcieranie-te dwie tak, z klasyka oraz uciski i przepychanie chłonki w kierunku zbiornika mleczu) *węzły pachwinowe (pionowe i poziome) poźniej reszta kkd, po zakonczeniu opracowania znow powrot do obojczykow i odwrocenie pacjenta na leżenie przodem i opracowanie tylnej strony ;) ale jak to mowia "co kraj to obyczaj" ja z podkarpacia, a tu Adaś jest guru ;)
Gibi - 2016-01-23, 11:48

Hej. Ja już po, miałam to samo co Mollystar, lewa konczyna dolna strona przednia, po raku prostaty i co tam przy wezlach pachwinowych mial robione, nie pamietam dokladnie juz.
Opracowalam obojczyki, brzuch, pachwiny, cala konczyne dolna.

Gibi - 2016-01-23, 11:49

Kto jeszcze nie zdawal korzystajcie rowniez z drugiego forum podawalam linka, jest tam duzo odp na Wasze pytania.
Gibi - 2016-01-23, 11:50

Zestawy zadan cztery dotycza tylko KKD i KKG
Maciej ad rem - 2016-01-23, 12:05
Temat postu: Re: W temacie zadań
Lisbeth napisał/a:
Maciej ad rem napisał/a:
kasia00 napisał/a:
Samej klatki nie ma z tego co wiem, dwa arkusze co do kg i dwa w kd :)


Czyli kończyna górna i dolna... Dowiedziałem się też, że przy opracowaniu kończyny dolnej należy przedtem opracować brzuch... Podobno - klasycznie. Trzeba sprawdzić. A skąd te obojczyki ?

Yyyy pierwszy raz o czymś takim słyszę...nie jestem jakimś ekspertem (w końcu zdaję poprawkę :D ) ale śmiem twierdzić że ktoś cię wprowadza w błąd.

A doły nadobojczykowe jw. - trzeba najpierw zrobić.



Nie:przy opracowaniu kończyny dolnej rzeczywiście należy opracować brzuch paroma technikami klasycznymi: uczyłem się według starszej wersji Zborowskiego...

Maciej ad rem - 2016-01-23, 12:06

Gibi napisał/a:
Kto jeszcze nie zdawal korzystajcie rowniez z drugiego forum podawalam linka, jest tam duzo odp na Wasze pytania.


Wrzuć go jeszcze raz, jeśli możesz ;)

Maciej ad rem - 2016-01-23, 12:09

Gibi napisał/a:
Hej. Ja już po, miałam to samo co Mollystar, lewa konczyna dolna strona przednia, po raku prostaty i co tam przy wezlach pachwinowych mial robione, nie pamietam dokladnie juz.
Opracowalam obojczyki, brzuch, pachwiny, cala konczyne dolna.


Czyli były zalecenia do domu, były zadane ćwiczenia i nic co byłoby związane z mięśniami ?

Maciej ad rem - 2016-01-23, 12:11

k.panek napisał/a:
aktualnie jestem przy drenazu kkd na pracowni masazu i Szanowny Pan Zborowski w metodyce wskazuje: *doły nadobojczykowe, *brzuch (głaskanie, rozcieranie-te dwie tak, z klasyka oraz uciski i przepychanie chłonki w kierunku zbiornika mleczu) *węzły pachwinowe (pionowe i poziome) poźniej reszta kkd, po zakonczeniu opracowania znow powrot do obojczykow i odwrocenie pacjenta na leżenie przodem i opracowanie tylnej strony ;) ale jak to mowia "co kraj to obyczaj" ja z podkarpacia, a tu Adaś jest guru ;)


Ale pacjentowi trzeba pomóc zmienić pozycję ?

kasia00 - 2016-01-23, 16:56

Na arkuszu jest tylko do przepisania: imię i nazwisko, rozpoznanie, cel, jaki masaż i obszar i potem zalecenia dla pacjenta plus ćwiczenia :)
fmola - 2016-01-23, 21:43

koszmar :(
gość - 2016-01-24, 10:22

Nie jest tak źle, drenaż jest całkiem spoko masażem. Spokojny, jest czas na myślenie i nie wymaga aż tak dużego wysiłku fizycznego od masażysty. Osobiście go lubię.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group