To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Podstawy kliniczne w masażu - Masaż po saunie

pani_ka - 2015-07-28, 21:35
Temat postu: Masaż po saunie
no właśnie jak to jest z tym masowaniem klienta, który przychodzi do spa bezpośrednio po seansie saunowym no i chciał by ten masaż...

znalazłam informację, że masowanie organizmu po przegrzaniu *sauna) jest przeciwwskazaniem bezwzględnym- jakie jest wasze zdanie?

massagewarsaw - 2015-07-29, 04:16

nie wiem, gdzie znalazlas o tym bezwzglednym przeciwskazaniu, ale na calym swiecie masuja po saunie. Tak samo podgrzewa sie roznymi lampami czy bierze ciepla kompiel/prysznic, zeby pomoc w rozluznieniu miesni i oszczedzic klientowi nieprzyjemnosci bolu przez ucisk.

a tu byly dyskusje o masazu w saunie
http://forum.e-masaz.pl/viewtopic.php?t=369
http://forum.e-masaz.pl/viewtopic.php?t=2466

Peggy - 2015-09-10, 00:14

Ale sauna to nie jest przegrzanie organizmu, raczej ja tak twierdzę i wiele innych osób. Myślę, że masać po saunie byłby bardzo wskazany. Nie dość, że wszystkie olejki mają okazję wnikać w głąb skóry to jest to także o wiele bardziej relaksujące niż inne formy masażu. Myślę, że po saunie można masować, nikomu się nie zaszkodzi.
massagewarsaw - 2015-09-10, 10:03

Peggy napisał/a:
Ale sauna to nie jest przegrzanie organizmu, raczej ja tak twierdzę i wiele innych osób

jesli prowadzi do intesywnego pocenia, to czym jest?

Peggy - 2015-09-16, 22:07

To nie przegrzanie, sauna ma na celu odblokowanie porów skóry, a tam gdzie się pocimy są za to odpowiedzialne pory. Więc ja nadal będę myśleć, że nie ma to nic do rzeczy, zresztą nasz organizm właśnie przez pot kontroluj wewnętrzną temperaturę i nic się nie przegrzewa.
kregowiec - 2015-09-24, 10:39

Też jestem zdania, że to nie jest przegrzanie. Temperatura organizmu się przecież nie zwiększa podczas stosowania sauny.
marion2 - 2016-07-22, 20:30

Moim zdaniem nie ma przeciwiskazać a nawet sa same plusy :)
labek - 2016-08-21, 10:51

Tylko pamiętać, że po skorzystaniu z sauny pije się ciepłą herbatę, a nie zimne napoje!
endrion - 2016-09-23, 16:30

Być może autor artykułu w którym znalazłas informację na ten temat miał na myśli to, że bezpośrednio po sesji w saunie nie wolno pchać się do masażu. Ważne jest aby po wyjściu z sauny odpocząć kilka minut a później wręcz wskazany jest masaż.
margas - 2018-04-20, 21:48

dzięki za informację ;)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group